ISBN 9786090104491
© 2008 by nymphenburger in der F.A.Herbig Verlagsbuchhandlung GmbH, Munich
Original title: Das Geheimnis des Herzmagneten
All rights reserved.
© Vertimas į lietuvių kalbą, Roma Reda Ptakauskienė, 2009
© Leidimas lietuvių kalba, leidykla „Alma littera“, 2009
Iš vokiečių kalbos vertė Roma Reda Ptakauskienė
Redagavo Lina Kaminskienė
Korektorės: Rasa Praninskienė ir Indrė Petrėtytė
Maketavo Albertas Rinkevičius
Iliustravo Dana Sitarzewski
Viršelio autorius Ruediger Schache
„Dievas nelošia kauliukais.“
Albertas Einšteinas,
fizikas ir filosofas,
* 1879 03 14 Ulme – † 1955 04 18 Prinstone,
Naujajame Džersyje
Pratarmė
Žmonių santykiai nėra aklo atsitiktinumo žaidimas. Tai, kas iki šiol nutiko jūsų gyvenime, taip pat ne atsitiktinumas. Neatsitiktiniai ir šiandieniai jūsų santykiai, vienaip ar kitaip jie susiklosto ne dėl aklo atsitiktinumo.
Jumyse glūdi paslaptinga galia. Ji ir yra priežastis visko, kas įvyksta jūsų gyvenime, ji lėmė visus išgyventus dalykus. Kaip tik dėl jos šalia jūsų atsidūrė tokie, o ne kitokie žmonės, ji atsakinga netgi už tai, kaip jie elgiasi. Ši galia veikia nuolatos, nesvarbu, ar tuo tikite ar ne, norite to ar nenorite.
Ši paslaptinga galia yra jūsų širdies magnetizmas, jūs galite jį valdyti ir keisti. Tai darydamas patirsite daugiau meilės sau, savo gyvenimui ir kitiems žmonėms. Ir kuo aiškiau pajausite tokią meilę, tuo gausiau prie savęs pritrauksite mylinčių žmonių ir džiugių įvykių.
Pasikliovęs šioje knygoje pateikta išmintimi patirsite, kad vis daugiau pildosi jūsų troškimų.
Pirma paslaptis
„Kiekvieną žmogų, ieškantį jūsų artumo, pritraukia kažkuri jūsų širdies magneto dalelė.“
Patrauklumas
Kodėl vienus žmones supa visas būrys jais besižavinčių draugų ir gerbėjų, o kiti negauna nė trupinėlio taip trokštamos meilės?
Kodėl jus traukte traukia tam tikras vyrų ar moterų tipas, o kitas, nors tinkamesnis gerai partnerystei, – ne?
Kodėl jūsų santykiai nuolat susiklosto taip stulbinamai panašiai, nors iš visų jėgų siekiate, kad daugiau tai nepasikartotų?
Kodėl jūsų partneris, nors ir labai stengiasi, po kurio laiko vėl pradeda elgtis visiškai jums nepriimtinai?
Kodėl Visagalis jums atsiunčia visai ką kita, nei prašote, arba tiesiog lieka kurčias visoms jūsų maldoms?
Visa tai nutiko dėl jūsų širdies magneto traukos. Ir visai nesvarbu, kokia jūsų išvaizda, išsilavinimas, amžius, kalba ir turtinė padėtis. Viena vertus, ši jėga tarsi magnetas padaro taip, kad jūs pritrauktumėte arba atstumtumėte tam tikrus žmones ar aplinkybes, kad reaguotumėte arba liktumėte abejingas. Kartu ji veikia kaip programa, lemianti kaip tik tokį, o ne kitokį su jumis bendraujančių žmonių elgesį.
Viskas vienas kitą veikia
Jūs esate kur kas daugiau nei paprasta materija, kurią mato jūsų akys. Kūnas, mintys ir jausmai yra energijos formos, savo ruožtu veikiančios kitas energijos formas.
Virpesių ir rezonanso1 dėsnis lemia, kad panašūs arba priešingi dalykai ypač smarkiai reaguoja vienas į kitą. Jie „rezonansiškai“ vienas kitą veikia. Kad ir kaip vyktų ši reakcija, jūs būtinai tai pajusite ir šį reiškinį įvertinsite kaip jums priimtiną arba nepriimtiną, malonų arba nemalonų. Į patirtus jausmus reaguosite atitinkamomis mintimis ir veiksmais.
Niekas nevyksta be priežasties
Kiekvieną žmogų, kurį sutinkate savo gyvenimo kelyje ir kuris kaip nors paliečia jūsų jausmus, 80 procentų pritraukė jūsų širdies magneto jėga ir tik 20 procentų lėmė, kad jis pasirodė dėl išorinių veiksnių įtakos. Netgi tada, kai jūsų gyvenime tam tikri žmonės pasirodė arba įvykiai susiklostė, atrodo, visiškai atsitiktinai, iš tiesų yra to priežastis, tik ją ne iš karto įmanoma suprasti. Kuo geriau suvoksite savo širdies magnetizmo ypatumus, tuo greičiau pavyks suprasti šias slaptas priežastis ir atrasti stulbinamų, netikėtų savo bei kitų žmonių savybių.
Viskas turi prasmę
Atidžiai pažvelkite į draugą, šiandien esantį šalia jūsų, arba prisiminkite paskutinį bičiulį, su kuriuo artimai bendravote. Simpatijos, meilės jausmas nėra vienintelė priežastis, dėl ko sutikote kaip tik tą žmogų – jam būdinga tai, ko jūs ir troškote arba kas jums artima, galbūt yra panašus į jus. Tikėtina, kad bus dviejų ypatybių derinys. Be to, kai kurios jo būdo savybės tokios nepanašios į jūsų, kad nuolat dėl ko nors nesutariate.
Be švelnių jausmų, kuriuos abu vienas kitam puoselėjate, jūsų suartėjimą galima paaiškinti daug prasmingiau: šis žmogus padeda surasti asmeniškus, tik jums vienam skirtus atsakymus į du svarbiausius žmogaus egzistencijos klausimus: kas aš esu? kas yra meilė?
Būdamas kartu su kitu žmogumi, spręsdamas labai kasdieniškus klausimus jūs apie save sužinote gerokai daugiau, nei suvoktumėte būdamas vienas. Pradėsite mylėti save ir savo gyvenimą, nes kitas žmogus parodo jums jūsų paties grožį ir skatina pamatyti save jo akimis arba jus glumina savo elgesiu ir galiausiai priverčia būti tvirtą, paskatina jausti savo vertę ir dvasinę pusiausvyrą. Kartais tai nutinka greičiau, kartais lėčiau, tačiau esmė visuomet ta pati.
Kiekvienas bendravimas su kitu žmogumi stiprina jūsų vidinį potencialą, jums kaip asmenybei suteikia savybių, kurių neturite, skatina suprasti į jus nepanašų žmogų ir per jį suvokti save.
„Pradžia yra svarbiausia darbo dalis.“
Platonas,
senovės Graikijos filosofas ir mokslininkas,
* 427 m. pr. Kr. – † 347 m. pr. Kr.
Kas sudaro jūsų širdies magnetą
Ar mėgstate lankytis kino teatre? Ar jums patinka žiūrėti filmus, skaityti romanus, įdomius apsakymus? Kodėl?
Žiūrėdamas filmą kino teatre ne tik visuomeniškai leidžiate laisvalaikį. Pirmiausia patiriate jausmų. Romantiškas komedijas apie meilę paprastai mėgsta visai kitokie žmonės, nei yra kovinių trilerių gerbėjai. Dokumentinius filmus kino teatre žiūrės ne pasakų ekranizacijų mėgėjai. Kiekvienas filmas pritraukia tam tikrą publiką, nes žada atitinkamų jausmų.
Jūsų širdies magnetą sudaro visų pirma labai asmeniškos, su jūsų jausmais susijusios „filmo scenos“. Tai, ką patyrėte arba norite patirti, ir yra jūsų asmeniškas „jausmų kinas“. Jūsų aplinkos žmonės pajus to „kino“ reklamą, kartu pradės jums simpatizuoti arba liks abejingi, o gal supras, kad juos atstumiate. Tai savo ruožtu priklausys nuo to, kokių jausmų jie nori patirti ar išvengti.
To suvokimas ir yra esminio jūsų santykių su kitais žmonėmis perversmo pradžia. Jis padės jums išvengti ilgalaikio, be galo skausmingo ieškojimo ir bevaisių bandymų, apsaugos nuo nereikalingų išlaidų, laiko sąnaudų ir daugybės nusivylimų. O jeigu nutiks taip, kad ne viskas klostysis, kaip norite, negaišite laiko tuščiai sau priekaištaudamas, bet pradėsite ieškoti naujo, sėkmingesnio kelio. Žinodamas, kas sudaro jūsų širdies magnetą, tapsite žmogumi, sąmoningai pasirenkančiu ir nusprendžiančiu, ką įsileisti į savo gyvenimą, be to, drauge vis geriau suprasite, kodėl kiti elgiasi kaip tik taip, o ne kitaip.
Tai, ką jūs jaučiate ir kaip jaučiatės, lemia jūsų patrauklumo galią. Ji traukia žmones, kurie ieško kaip tik šito, nors ir dėl pačių įvairiausių priežasčių.
Ką jūs prie savęs traukiate ir kodėl
Jūs traukiate ne tokius žmones, kurie jums tinka, bet tuos, kuriems galėtų reikėti to, ką skleidžiate. Jūsų širdies magnetą sudaro tokios kitus žmones traukiančios arba atstumiančios dalys:
• Teigiama arba neigiama jūsų ir kitų žmonių patirtis, jeigu jūs nesąmoningai tai „įrašėte“ į savo atmintį.
• Jūsų ir kitų žmonių lūkesčiai, dvejonės ir baimės.
• Jūsų ir kitų žmonių troškimai, idėjos, tikslai ir vidiniai sprendimai.
• Tikroji jūsų prigimties esmė.
• Keletas kitų dalių, su kuriomis dar susipažinsite.
Stipriausiai veikia tos jūsų širdies magneto dalys, apie kurių egzistavimą šiuo metu nė nenutuokiate. O jeigu jūsų poveikio galią lemtų tikroji jūsų kaip asmenybės esmė, sutiktumėte tik idealiai jums tinkančius žmones ir jūsų gyvenimą puoštų tik patys nuostabiausi įvykiai. Jūs dažnai stebėtumėtės ir dar dažniau džiūgautumėte. Neretai net nesuprastumėte, kodėl taip nutinka, tačiau jaustumėte, kaip puikiai tai dera prie jūsų ir visame jūsų gyvenime. Giliausiai paslėptos jūsų kaip asmenybės esmės išlaisvinimas iš ją apraizgiusių svetimos įtakos pančių yra pati didžiausia dovana iš visų, kokią tik galite įteikti pats sau.
Vyriškasis ir moteriškasis magnetas
Vyriško ir moteriško patrauklumo paslapties įminimas ir tinkamas savo širdies magneto sureguliavimas yra itin brangus sėkmingos draugystės ir partnerystės raktas. Kiekvienam vyrui būdingos tam tikros moteriškos savybės, o kiekviena moteris turi ir tam tikrų vyriškų savybių. Moteriškomis savybėmis priimta laikyti jausmingumą, diplomatiškumą, rūpestingumą, atjautą, visuomeniškumą, sugebėjimą puikiai sutarti su kitais žmonėmis. Vyriškomis savybėmis laikomas protas, logika, vyravimas, veiksmas, valdingumas, tikslo siekimas, žaibiškas sprendimų priėmimas.
Vyras ir moteris nesąmoningai trokšta tapti viena darnia būtybe, taigi iš kito žmogaus pasiimti tų savybių, kurių pačiam trūksta. Visame pasaulyje nėra tik vyriško vyro ar moters, kuriai būtų būdingos vien moteriškos savybės.
Tačiau čia jokiu būdu nekalbama apie tai, kad vyras ar moteris jau iš pirmo žvilgsnio atrodo labai vyriškas arba labai moteriška. Kur kas daugiau žinių apie individą teikia tam tikras „tipas“, tai yra vyraujančios būdo savybės. Daugelio žmonių jų santykis yra maždaug nuo 60/40 iki 70/30.
Tai, koks jūsų magnete vyriškų ir moteriškų būdo savybių santykis, lemia ir jūsų partnerio vyriškumą arba moteriškumą.
„Stiprių moterų – silpnų vyrų“ paradoksas
Daugelis ypač savarankiškų ir ryžtingų moterų bendraudamos su vyrais susiduria su labai keistu fenomenu: jie jomis žavisi ir jas gerbia, tačiau kai kurie vyrai tokių moterų nepaaiškinamai bijosi ir nesiryžta su jomis užmegzti artimesnių santykių.
Taip yra dėl to, kad, viena vertus, vyrą traukia kaip tik tokios būdo savybės, kurių jam pačiam trūksta, tačiau jis kartu norėtų šalia moters jaustis „vyriškas“. Ir juo labiau moteris rodo savo vyriškas savybes, tuo menkiau jam sekasi įgyvendinti paties troškimą. Moteris ilgisi šio vyro jausmingumo, bet dažnai negali laikyti jo tikru, visaverčiu vyru, nes jis pernelyg pasinėręs į jausmų pasaulį.
Priešingai, jausmingo, nekonfliktiško, diplomatiško, rūpestingo ir žiūrinčio kitų žmonių gerovės vyro magnetas skleidžia stiprią moterišką energiją. Dėl to jis patrauklus moterims, kurios ieško kaip tik tokios moteriškos energijos, nes joms pačioms būdinga daug vyriškų būdo savybių. Tad toks vyras savo kelyje dažniausiai sutinka moteris, profesiniame gyvenime atliekančias vyrams būdingesnį vaidmenį – pasaulį suvokiančias per loginio mąstymo prizmę, problemas sprendžiančias atkakliai ir ryžtingai.
Jūsų širdies magneto vyriško arba moteriško poveikio raktas yra ne tai, ką jūs darote, sakote ar kaip rengiatės, bet tai, kaip jaučiatės.
Jeigu stipriosios lyties atstovas jaučiasi esąs vyriškas (tvirtas, blaiviai mąstantis, pasitikintis savimi), moterys tučtuojau šį jo jausmą suvoks ir į jį reaguos gerokai stipriau nei į ištreniruotą kūną, pabrėžtinai vyrišką aprangą ar demonstruojamus statuso simbolius.
Markas ir raumenys
Markas patrauklus, jausmingas ir širdingas. Jam svarbūs kitų žmonių rūpesčiai ir jis tiesiog trykšte trykšta atjauta, supratingumu. Markui jau 35-eri metai, tačiau nė viena moteris iki šiol taip ir nepanoro susieti su juo savo gyvenimo. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo išties protu nesuvokiamas dalykas, nes šis vyras iš tiesų visais atžvilgiais šaunus.
Viena iš jo buvusių draugių atsisveikindama paaiškino, kad jam trūksta „kažko“, kas moterį traukia prie vyro. Ji tai pavadino „vyrišku patrauklumu“.
Markas nėra neryžtingas, nuolankiai visus likimo smūgius kenčiantis vyras. Jis vis stoviniavo prie veidrodžio ir svarstė, kaip jam tapti vyriškesniam. Galiausiai užsirašė į lengvojo kultūrizmo klubą ir treniruodavosi keletą kartų per savaitę. Praslinkus vieniems su trupučiu metų Marko kūnas tapo puikiai ištreniruotas, tačiau šalia jo neatsirado nė vienos moters. Nors įdėjo tiek pastangų ir galėjo puikuotis kūnu, iš tiesų nepasikeitė nei vidus, nei išorė. Markas suprato, kad pasirinko netinkamą tobulėjimo būdą. Vyriškam patrauklumui atsiskleisti trukdė pernelyg prastas savo vertės suvokimas – prie patrauklių moterų jis vis dar tebesijautė menkavertis.
Markas pabandė atrasti pačias slapčiausias savo mintis, širdies magnetą maitinančias jausmu, kad jis nėra tikrai vyriškas vyras. Jis prisiminė, koks nekantrus, piktas ir nejautrus žmogus jam atrodė esąs jo tėvas, nesugebėjęs parodyti pagarbos ir meilės net savo žmonai. Vaikystėje Markas nusprendė niekados taip nesielgti su moterimis.
Jeigu taip elgiasi suaugęs vyras, tada Markas jokiu būdu nenori juo tapti. Stengdamasis būti ypač supratingas, mielas ir užjaučiantis Markas ir viduje, ir išorėje nuslopino visas vyriškas savo savybes.
Dėl to jo sutiktos moterys taip pat neįstengė pajusti vyriškų Marko savybių. Jos laikė jį savo draugu, patikėtiniu, tačiau nevertino nei kaip vyro, nei kaip galimo partnerio.
Markas suvokė, kad jam teks pasirinkti vieną iš dviejų: arba ir toliau stengtis būti kuo nepanašesniam į savo tėvą, arba visas jėgas skirti gyvenimo draugės paieškoms, nes tikriausiai niekaip nepavyktų suderinti šių dviejų troškimų. Jis nusprendė leisti širdyje prabilti vyriškajam pradui ir netrukdyti savo širdies magnetui jo skleisti. Dabar, atsidūręs situacijose, kai anksčiau stengdavosi būti be galo švelnus ir jautrus, Markas mintyse kartodavo sakinį: „Aš esu vyras.“ Netrukus pamatė, kad moterys pradėjo juo domėtis, nors pats nė piršto nepakrutino. Pagaliau puikiai ištreniruotas Marko kūnas ir iš vidaus kylantis vyriškumas susiliejo į nepaprastai patrauklų ir darnų vienį.
Vidinis jungiklis – kaip tučtuojau pakeisti savo poveikio galią
Įsivaizduokite, kad jumyse yra jungiklis, kurį galite nustatyti ties dviem padalomis. Ar regite šį jungiklį savo vidine akimi? Gerai! Kaip tik taip nustatyta jūsų poveikio galia.
Kaip norėtumėte veikti aplinkinį pasaulį? Jeigu esate moteris, ar geidautumėte, kad jūsų partneris žvelgtų į jus kaip į patrauklią? Tai labai paprasta padaryti: tiesiog pasijuskite tokia moterimi! Savo vidinį jungiklį pasukite ties padala „patraukli suaugusi moteris“ arba „gundantis moteriškumas“. Pasirinkite tokį pageidavimą, kuris priverstų jus šūktelėti: „Taip, aš tikrai to noriu!“ Paprasčiausiai nustatykite jungiklį ties norima padala ir stebėkite vidinius pojūčius.
Žengdama žingsnį, atlikdama bet kokį judesį jauskite, kokia jūs patraukli. Jums nereikia žvilgčioti į veidrodį ir įtikinėti savęs, kad tokia esate. Tiesiog pajuskite šį pasikeitimą savo viduje. Niekam apie tai nepasakokite. Paprasčiausiai stebėkite, kaip į jus reaguoja kiti žmonės.
Tai ne jūsų kūnas.
Tai daug paprasčiau.
Tai vidinė jūsų poveikio galia!
Jeigu rasite tinkamą jungiklio padėtį, labai tikėtina, kad kažkas pasikeis, nors dėl to nė kiek nesistengsite. Jums tereikia nuolat šį jungiklį prisiminti ir pajusti, kas vyksta, vos tik jį paliečiate.
Jūs galite pasirinkti bet kokį poveikį: nuo „aukos“ iki „savo likimo valdovo“, nuo „vaiko“ iki „vyro“, nuo „baikštumo“ iki „šaltakraujiškumo“, nuo „reikalaujančio globos“ iki „laisvo žmogaus“. Šis jungiklis yra ir žaidimas, ir drauge labai veiksminga priemonė. Ji neskirta padėti jums spręsti problemų su kitu asmeniu ar perprasti kokią nors situaciją. Jos poveikio diapazonas kur kas platesnis: suvoksite, kad vien tik pasikeitusi jūsų savigarba ir savo vertės suvokimas veikia kitus žmones ir keičia jų elgesį bei požiūrį į jus.
Galite netikėti šiuo reiškiniu. Bet stebėkite jį!
Veiksnys, lemiantis jūsų poveikį, neatsiranda dėl žinių. Jis yra jūsų patirties ir išgyvenimų padarinys. Jį lemia tai, kaip vertinate jus supančio pasaulio kokybę. Patirtis ir išgyventi jausmai veikia daug stipriau nei išmoktos žinios. Ši patirtis tampa jūsų esybės dalimi, teikia jėgų, stabilumo ir savarankiškumo. Kuo aiškiau žinosite, kaip „veikia“ jūsų asmeninis gyvenimas, tuo labiau būsite apsaugotas nuo aplinkos įtakos ir tuo stipriau jūsų magnetas trauks jums tinkamus žmones.
Stebėkite žmones. Stebėkite save ir kitus. Nėra nieko geriau už dvasinę pusiausvyrą, ramybę ir pasitikėjimą savimi. Perpraskite čia pateiktas žinias, įminkite savo širdies magnetizmo mįslę, tai pritaikykite savo aplinkoje ir akylai sekite, kaip visi šie dėsniai veikia. Jūsų požiūris jau niekados nebebus toks, koks buvo anksčiau.
Akimis tirkite poras ir pasistenkite suprasti, kaip partneriai vienas kitą papildo. Atidžiai įsižiūrėkite į itin vyriškai atrodančius vyrus. Kokią moterį išvysite greta vadinamojo „kietuolio“ – mačo tipo vyro? Daugeliu atvejų šalia jo bus moteris, į kurią pažvelgęs net nedrįstum abejoti jos moteriškumu. Jau vien dėl to ši pora puikiai sutars. Moteriška moteris, būdama greta nepaprastai vyriško vyro, gaus iš jo daug vyriškosios energijos. Jis sustiprins moterišką jos savo vertę, nes nuolat žvelgdama į šalia savęs esantį vyrą ji aiškiai jaus, koks jis vyriškas, o ji – moteriška.
Jeigu moteriai būdinga ne viena vyriška būdo savybė, pavyzdžiui, dėl auklėjimo ar einamų pareigų, itin vyriško tipo vyras paskatins ją būti moteriškesnę. O švelnesnio charakterio vyras galėtų tikėtis, kad ypač moteriško tipo partnerė palaikys ir stiprins jo vyriškas būdo savybes.
Jei širdies magnetas veikia spontaniškai, moteriškas vyras susiranda vyriškų būdo savybių turinčią moterį. Norėdamas įsitikinti šio teiginio teisingumu, apsidairykite – rasite begalę pavyzdžių.
Mokėdamas valdyti savo širdies magnetizmą jūs galėsite sąmoningai pakeisti asmeninį poveikį ir trauksite tokius partnerius, kurie patobulins jūsų moteriškumą arba vyriškumą.
Jeigu esate vyras ir trokštate, kad jūsų vidinis magnetas trauktų moteriškesnes nei iki šiol moteris, jums reikia gerokai sustiprinti savo vyrišką savimonę, savo vertę ir tvirtai abiem kojomis atsistoti ant žemės. O jeigu esate moteris ir trokštate traukti vyriškesnius vyrus, tai nors asmeniniame gyvenime leiskite pasireikšti savo moteriškajam pradui ir tobulinkite moteriškas būdo savybes.
Jūsų patrauklumą sustiprins šis principas: darykite mažiau, jauskite daugiau. Visų pirma pajauskite save ir savo nuostabią esybę.
Nemažai moterų ieško partnerių, kurie atstotų tėvą, o daugelis vyrų šalia esančią moterį nori matyti kaip motiną. Kol jie šito nesuvoks, tol patirs spontaniškai veikiančio savo širdies magneto sukeltus padarinius.
Išsiaiškinęs, kaip iki šiol veikė jūsų širdies magnetas, nors troškote visai ko kita, jūs pasiryšite perjungti savo vidinį jungiklį. Supratimas ir minčių aiškumas nereiškia, kad jūs besąlygiškai privalote pasirinkti vienokį ar kitokį variantą. Supratimas ir minčių aiškumas reiškia žinojimą, ką iš tiesų norėtumėte patirti ir pajausti, kas šiuo metu yra jūsų magnete ir ką jis traukia. Supratimas – tai žinojimas, kas tu esi, ko nori ir kaip tai pasiekti.
Ania, Robertas ir vaikas
32-ejų metų trenerė Ania visuomet svajojo turėti vaikų. Ji susipažino su Robertu, sėkmės lydimu verslininku. Vyras taip pat troško šeimos. Juodu greitai pajuto vienas kitam simpatiją ir puikiai sutarė. Po dvejų pažinties metų apsigyveno kartu ir vis pasikalbėdavo apie būsimą šeimyninį gyvenimą.
Tačiau netrukus jų santykiai pradėjo šlyti, o bandymai išspręsti nesusipratimus nedavė jokių rezultatų. Barniai kildavo dėl to, kad Robertas, naudodamasis geresne savo materialine padėtimi, reikalavo Anios paklusti jo norams ir elgtis pagal susikurtos idealios partnerės modelį. Pirmiausia ji turėjo išmokti gaminti valgyti, lyginti jo marškinius ir pavyzdingai tvarkyti bendrą namų ūkį, nors prieš jiems apsigyvenant kartu jis samdydavosi darbuotoją.
Kad ir ko Ania griebėsi, jos partneris kaskart priversdavo ją pasijusti jausmiškai nesubrendusia, ne tokia tobula kaip jis. Dažnai Robertas su ja elgdavosi kaip su nesavarankišku vaiku.
Vieną dieną Ania tarėsi su vienu iš savo draugų, kuo jai vertėtų užsiimti, nes buvo atleista iš darbo. Kalbėdamiesi juodu iš pradžių aptarinėjo situacijas, kai Ania visuomet jausdavosi it žuvis vandenyje, o jeigu žmogus gerai jaučiasi, džiaugsmingai suplaka jo širdis, nušvinta akys – tai liudija, kad kaip tik tokio pobūdžio užsiėmimas jam geriausiai tinka, nes pajunta gyvenimo pilnatvę. Aptarę visus jos sugebėjimus ir įgūdžius jie padarė išvadą, kad jai labiausiai tinka dirbti su vaikais, be to, ir jie nepaprastai mėgo būti su šia moterimi. Svarstydama, kodėl taip yra, ji suprato, kad veikiausiai vaikai mėgsta ją dėl to, jog ji jaučiasi stovinti su jais ant to paties laiptelio. Ūmai Ania suvokė, kodėl jos partneris elgėsi su ja lyg su vaiku, o ne kaip su sau lygia partnere. Vaiko vaidmuo jai daug labiau patiko nei subrendusios moters. Robertas nejučiomis reaguodavo į jausmus, kuriuos it bangas į aplinką skleidė jos magnetas. Jau ne vienus metus jis dėl menkučių priežasčių delsė kurti su ja šeimą, nors apie tai svajojo nuo ankstyvos jaunystės. Dabar Ania suprato jo neryžtingumo priežastį. Juk jos širdies magnetas Robertui sakė, kad jis jau turi vaiką – savo partnerę.
Ši mintis sukrėtė Anią iki pat sielos gelmių. Staiga ji aiškiai suvokė, kad Robertas yra jos pačios slapto troškimo amžinai likti vaiku atspindys ir kad dėl šios priežasties jis elgėsi su ja kaip tėvas, nes ji iš savo širdies skleidė šį troškimą.
Ar dėl to jai teks atsisakyti taip mėgstamo užsiėmimo – darbo su vaikais? Negi norėdama gyventi su savo partneriu visavertį šeimyninį gyvenimą ji turės atsikratyti savo vaikiškumo?
Ania išsiaiškino savo širdies magnetizmo paslaptį ir nusprendė atlikti bandymą. Ji įsivaizdavo turinti vidinį jungiklį ir nuo dabartinės „vaiko“ padalos pasuko ties „moterimi“. Visuomet parvažiavusi namo ir ištraukusi iš automobilio spynelės raktelius ji susikaupdavo ir pasukdavo slaptąjį jungiklį. Ania įsiteigdavo, kad ji nebe vaikas, o yra suaugusi moteris, grįžtanti į namus pas tokį pat kaip ir ji suaugusį vyrą.
Ji nesikalbėjo su Robertu apie savo atradimą, tiesiog bandė pajausti, ką jaučia moteris, grįžtanti namo. Jau patį pirmą vakarą pasukusi savo vidinį jungiklį ties kita padala pamatė, kad jos partneris elgiasi gerokai pagarbiau. Netrukus pastebimai pagerėjo jų santykiai ir kuo dažniau Ania prisimindavo, kad jai reikia jaustis taip, kaip jaučiasi suaugusi moteris, tuo labiau Robertas žiūrėjo į ją kaip į sau lygią partnerę. Jis vėl užsimanė turėti su ja vaikų, liovėsi reikalauti imtis namų šeimininkės darbų ir pradėjo ieškoti namo būsimai šeimai.
Ania suprato, kad Robertas, bandydamas daryti jai įtaką, tiesiog visiškai nesąmoningai norėjo įsitikinti, jog ji gali būti visavertė suaugusi moteris ir motina, nes jos širdies magneto skleidžiami virpesiai bylojo visai ką kita. Tą pačią akimirką, vos tik Ania nusprendė būti suaugusi moteris, Robertas labai aiškiai tai pajuto, todėl be pėdsakų dingo troškimas ją keisti.
Patrauklumo pagrindas ir prasmė Pagrindas
Jūsų magnetas traukia ne tik panašius į jus žmones, bet ir tokius, kurie ieško kaip tik to, ką skleidžiate į aplinką. Jie ateina, nes jūsų poveikio galia žada jiems tam tikrų potyrių ir jausmų.
Jūsų poveikį sudaro jausmai, o jie yra jūsų išgyvenimų, potyrių ir požiūrio į tikrovę rezultatas.
Prasmė
• Abipusė trauka padeda žmonėms be įprastų pojūčių „atpažinti“ vienam kitą ir kartu patirti daug puikių akimirkų.
• Kiekvieno susitikimo prasmė – dvasinis abiejų santykius užmezgusių žmonių augimas, tobulesnis savęs ir kito žmogaus pažinimas.
Pirmos paslapties apibendrinimas
• Prisiminkite visus svarbesnius praeityje jums nutikusius įvykius ir sutiktus žmones. Kaip pavyko susidoroti su šiais įsimintinais gyvenimo iššūkiais? Ar jūs ir vėliau traukdavote tokius pat įvykius ir žmones, ar tai liovėsi?
• Atidžiai stebėkite jums gerai pažįstamus susidraugavusius ar pora tapusius žmones. Tarkime, kad užsimezgusių santykių priežastis buvo ne tik noras pasimėgauti vienas kito draugija, bet ir kažkokio konkretaus potyrio siekimas. Ką jie padeda vienas kitam patirti ir kaip pasiskirstę vaidmenimis? Kas susidoroja su gyvenimo iššūkiais, o kas nesugeba išspręsti savo bėdų?
• Akylai sekite žmones, kurie jums atrodo kuo nors išsiskiriantys iš kitų. Ką jie bando pritraukti į gyvenimą savo apranga, elgesiu, statuso simboliais? Ko jie galėtų siekti taip elgdamiesi ir rengdamiesi?
Kaip iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą
• Stebėdamas aplinką ir supratęs, patyręs, kaip įvykiai ir žmonės veikia vienas kitą, jūs visai kitomis akimis pradėsite žvelgti į pasaulį. Įminęs savo širdies magnetizmo paslaptį palengva pradėsite pats reguliuoti turimą magnetą. Įgytos žinios labai smarkiai pakeis jūsų vidinį poveikį ir pavers savo paties likimo valdovu.
• Įsivaizduokite turįs vidinį jungiklį ir, kai reikės, nustatykite jį ties norima padala, bet daugiau ničnieko nekeiskite. Žiūrėkite, kas nutiks.
1 Rezonansas (pranc. Résonance < lot. Resonans – „aidintis, atsiliepiantis“): priverstinių virpesių amplitudės padidėjimas virpesių sistemoje, kai ją veikiančios išorinės žadinančiosios jėgos dažnis lygus sistemos savųjų virpesių dažniui; atgarsis, pritarimas, susidomėjimas (vert. past.).
Antra paslaptis
„Tai, ką jūs prie savęs nuolat pritraukiate, kaip veidrodis parodo, kas slypi jūsų magnete, kad galėtumėte geriau valdyti savo gyvenimą.“
Veidrodis
Žmonės ir įvykiai, kuriuos jūs pritraukiate į savo gyvenimą, lyg veidrodžiai parodo svarbias jūsų širdies magneto dalis. Sąvoka „veidrodis“ jokiu būdu nereiškia, kad kiekvienas žmogus, kurį pritraukiate, yra toks pat kaip ir jūs. Tiesiog tas asmuo jums parodo tai, kas slypi jūsų širdies magnete.
Daugelis žmonių, girdėjusių apie veidrodžio principą, sutinka, kad tai gali būti tiesa, tačiau porą kartų nesėkmingai pabandę surasti tarpusavio sąsajų, liaunasi tuo tikėję. Kartais atrodo, kad veidrodžio ir atspindžio dėsnis veikia, o kartais – ne.
Tai nutinka dėl to, kad šis neatspindi jūsų kaip paprastas veidrodis. Jis parodo kur kas daugiau! Stebėdamas įvykius, nutinkančius aplinkui, galite suprasti, kaip veikia jūsų magnetas. O suradęs tikslią priežastį, galite daryti jai įtaką.
Jūsų širdies magnetas veikia ketveriopai: pritraukia panašius į jus, priešingus nei jūs reiškinius ir žmones, tai, ką jūs atmetate, arba „stebuklą“.
1
„Jūs traukiate panašius į save arba tokius pat kaip jūs žmones, o gal jaučiate, kad jus traukia į jus panašūs arba tokie pat kaip jūs žmonės.“
Pavykus pritraukti daug kuo į save panašų žmogų, širdį užlieja malonus jausmas. Tučtuojau suvokiate, kodėl jūs vienas kitą suradote. Panašumas suprantamas kaip kažkas labai artima, miela ir pažįstama, o tai kelia saugumo, patikimumo ir ramybės jausmą. Dauguma žmonių trokšta tai patirti.
„Tu esi daugeliu atžvilgių panašus į mane. Tai nuostabu.“ Tokiomis akimirkomis suvokiate, koks esate pats. Jūs pastebite, kad kitas žmogus kažkuo į jus panašus ir, konstatavęs šį faktą, pajuntate meilę bei simpatiją tam, ką matote. Priešais stovinčiame asmenyje regite ir jaučiate save – tai lyg veidrodžio atspindys ir pirmasis jo veikimo įrodymas.
Kiekvienąkart, kai pastebite, kad esate panašus į kitą žmogų, matote ir jaučiate pats save. Ir kiekvienąkart, nusprendęs už tai mylėti kitą žmogų, jūs truputį daugiau pamilstate ir save.
2
„Jūs traukiate savo priešingybes arba jaučiate, kad jus traukia priešingybės.“
Jeigu asmuo, kurį pritraukėte, daugybe atžvilgių nepanašus į jus, galbūt pradedate savęs klausinėti, kodėl apskritai su juo susitikote. Juk jis nekelia jums nei saugumo, nei patikimumo ar ramybės jausmo – ne taip, kaip į jus panašus žmogus.
Tokia trauka atsirado dėl dviejų priežasčių: arba šis asmuo puikiai jus papildo, arba jis nuolat jus provokuoja. Kartais jam gali būti būdingos abi minėtos savybės, o tai, atsižvelgiant į proporcijas, lemia gyvus arba visiškai nepakenčiamus jūsų santykius. Bet kuriuo atveju, bendraudamas su tokiu žmogumi, suvokiate, kas jus papildo, ko jūs trokštate ir ko nemėgstate. Taigi aiškiau suvokiate, kas esate.
Kiekvienąkart, konstatavęs, koks esate nepanašus į kitą žmogų, galite aiškiai suvokti savo padėtį. Kas kartą galite nuspręsti, kaip turėtumėte tobulėti kaip asmenybė ir tapti dvasiškai brandesnis.
3
„Jūs traukiate kaip tik tai, ko stengiatės visais įmanomais būdais išvengti.“
Kai kažkas, tarkim, tam tikro tipo žmogus arba tam tikra situacija, nuolat įsiveržia į jūsų gyvenimą, nors stengiatės to išvengti, yra labai varginantis, bet kartu ir nuostabus dalykas, padedantis išsiaiškinti, kuri jūsų širdies magneto dalis tai lemia. Nepageidaujami besikartojantys įvykiai ar pažintys yra pačios geriausios kelio nuorodos, rodančios, kokia jūsų širdies dalelė „supiktybėjo“ ir pradėjo veikti kaip slapta virusinė programa.
Atstumdamas kai kuriuos žmones ar atmesdamas reiškinius jūs savo širdyje ypač smarkiai sužadinate stiprius jausmus ir vaizdinius. Toks jūsų širdies magneto turinys visa tai ir pritraukia.
Įsivaizduokite, kad kuriate filmą. Galbūt iš pradžių jis bus neilgas, neryškus, negarsinis, keliolikos nespalvotų kadrų. Kuo daugiau patirsite, tuo įdomesnis taps jūsų filmo scenarijus apie tai, ko „nenorite“. Jūsų filmas ilgės, nes bus naujų epizodų. Jis pasidarys spalvotas, bus įgarsintas, galiausiai pritaikęs garso efektus ir platų ekraną sulauksite gausaus būrio žiūrovų, ieškančių kaip tik tokio turinio filmo ir trokštančių patirti tokio pobūdžio jausmų. Žinoma, kartu su jumis – pagrindiniu šio filmo herojaus vaidmens atlikėju.
Robertas ir Žuvys
Likus trims dienoms iki 40-ojo gimtadienio Robertas susipažino su Žaneta, 37-erių metų moterimi, gyvenančia visai netoli jo. Jau metus vyras nuolat mintyse kūrė būsimos sielos draugės paveikslą, o Žaneta nė kiek nebuvo panaši į jo idealą. Jos savybės buvo visai kitokios, nei svajojo Robertas, taigi jis tučtuojau atmetė mintis apie galimą partnerystę. Sutarę netapti pora juodu daug laiko praleisdavo kartu, džiaugėsi nuoširdžia draugyste ir nepaliaujamai stebėjosi, kokie abu skirtingi.
Vieną vakarą Robertas ilsėjosi savo lovoje ir permąstė visus pastarųjų dienų įvykius. Netikėtai iš visų tų puikių prisiminimų ir jausmų kilo mintis: „O jeigu vis dėlto ji ir yra ta tikroji man skirta moteris?“ Juk jis su ja patyrė tiek nuostabių jausmų, o tai ir galėjo būti ženklas, kad kaip tik Žaneta yra jo svajonių moteris.
Kai kitą kartą juodu susitiko, Robertas kitomis akimis pažvelgė į Žanetą. Jis stebėjo ją, o galvoje kirbėjo mintis, kad ji vis dėlto galėtų tapti jo partnere. Tada vyras atkreipė dėmesį į tai, ko anksčiau nė nebuvo pastebėjęs. Jis žavėjosi ilgais juodais jos plaukais, paslaptingomis tamsiomis akimis, žaviomis grakščiomis rankomis…
Ir staiga tarsi žaibas trenkė: Robertui tapo aišku, kad Žaneta yra ta moteris, kurios jis visados ilgėjosi.
Žaneta ne iš karto pastebėjo šią permainą. Vis dėlto netrukus juodu intymiai suartėjo ir Robertas tai išsiaiškino kaip patvirtinimą, kad draugė jaučia jam tą patį, ką ir jis jai. Po kelių savaičių Žaneta pati pradėjo kalbėti apie jų santykius ir paaiškino, kad, nors ir labai jį dievinanti, negalinti jo įsivaizduoti savo partneriu. Iš pradžių Robertas nenorėjo ir negalėjo tuo patikėti. Pastarosios savaitės jam atrodė buvusios pernelyg puikios, kad šie žodžiai galėtų būti tiesa. Jis pradėjo ieškoti nesėkmės priežasčių ir, regis, rado. Vienoje knygoje perskaitė, kad kai kurie zodiako ženklų deriniai esti nepaprastai nepalankūs partnerystei. Šį teiginį patikrino skirtinguose šaltiniuose ir visuose rado tą patį: jam, Svarstyklių ženklo vyrui, Žuvų ženklo moteris buvo pati netinkamiausia partnerė.
Nuo tos akimirkos Robertas pradėjo žvelgti į Žanetą kaip į nepaprastai geidžiamą ir mylimą moterį, kuri niekados negalės tapti jo partnere. Būdamas pas draugę jis žiūrėdavo į ją kaip į nepasiekiamą geidžiamą vertybę. Robertas puikiai suprato, kad taip mąstydamas pats kloja pamatus didžiuliams meilės kančios rūmams, tačiau nieko negalėjo sau padaryti.
Jų santykiai vis sudėtingėjo. Galiausiai, prabėgus vieniems metams, juodu išsiskyrė. Robertas prisiekė sau niekuomet daugiau nesivelti į tokią dramą ir niekada gyvenime neužmegzti santykių su Žuvų ženklo moterimi.
Kitos trys moterys, kurioms jis pajuto simpatiją, taip pat buvo Žuvys. Jis žinojo apie savo širdies magnetizmą ir suprato, kad pritraukė tai, ko žūtbūt norėjo išvengti, tačiau nieko negalėjo pakeisti. Ilgainiui jo noras nepatirti tokios pat meilės dramos tapo toks stiprus, kad internetinėje pažinčių svetainėje iš dešimties moterų, vien tik pažvelgęs į jų nuotraukas, tučtuojau išsirinkdavo Žuvų ženklo moterį.
Vienoje knygoje vyras perskaitė teiginį, kad meilė ir susitaikymas yra pats geriausias būdas pasveikti. Roberto atveju tai buvo vienintelis jam priimtinas būdas. Taigi jis tvirtai nusprendė nebekovoti su savo intuicija ir veiksmais, bet mylėti save už tai, kad traukia kaip tik tokio tipo moteris.
Po penkių mėnesių jis susipažino su Katia. Abu iš karto pajuto vienas kitam nepaprastą trauką, o Robertas įsitikino, kad intuicija ir vėl neapgavo. Katia taip pat buvo Žuvys. Vyras šį faktą priėmė su didžiuliu džiaugsmu!
Dabar jis buvo taip puikiai išstudijavęs visus Žuvų charakterio ypatumus, kad nuoširdžiai džiaugėsi aptikdamas jų turint ir Katią. O ši stebėjosi nepaprastu Roberto supratingumu ir tolerancija, nes to jai iki šiol nebuvo tekę patirti nė iš vieno sutikto vyro. Šiandien juodu gyvena kartu.
Dažnai iš pasikartojimų grandinės ištrūkti padeda stiprus įsivaizdavimas to, ko nori, užuot nuolat mąsčius apie tai, ko nenori. Šis būdas pats greičiausias ir paprasčiausias, žinoma, kai pradeda veikti.
Jeigu jis neveikia – o taip dažniausiai ir būna – vadinasi, vis dar nepašalintas atmetimas. Jis niekur nedingsta, netgi nuslopintas, nustumtas į patį atokiausią sielos užkaborį ir paslėptas po kitais norais atstūmimas po senovei jūsų magnete išlieka pačia galingiausia jėga.
Kiekviena mintis ir jausmas, kuriais jūs bandote ką nors nuo savęs atstumti ar pasmerkti, tik dar labiau paskatina jūsų magnetą pritraukti tai, ką atstumiate.
Jeigu dabar mąstote, kad išties puiku suvokti šias sąsajas, tačiau neįmanoma nuolat slopinti šių vidinių procesų arba jų „valdyti“, esate visiškai teisus. Ne itin gera mintis norėti valdyti savo jausmus ir mintis – nors kai kuriems žmonėms išties puikiai pavyksta tai padaryti – jeigu, žinoma, nenorite tapti dzenbudistu.
Švelnus būdas
Yra iš keturių paprastų žingsnių susidedantis būdas, galintis iš esmės pakeisti jūsų širdies magnetą čia nagrinėjamos temos požiūriu. Geriausia tai, kad taikant šį būdą jums nereikės nieko valdyti ir keisti savęs. Jums nereikės su niekuo kovoti, nieko tvarkyti, nes jūs nuostabus, žavus (išties toks esate) ir šiaip šaunus žmogus. Tiesiog jūsų magnete yra pora minčių, nuolat sukančių vis tą patį „filmą“…
Šis būdas jūsų magneto poveikį pakeis taip nepastebimai, kad nė nepajusite.
1 žingsnis: stebėkite
Jūs nieko nekontroliuojate: paprasčiausiai žinote, kas vyksta. Žinote, kaip veikia mintys, jausmai, jūsų magnetas, ir stebite tai. Dažnai to nė nepastebėsite – o tai visai normalu ir puiku. Vis dėlto jūs vis dažniau trumpai akimirkai „nubusite“ ir matysite, kas darosi: „Štai ir vėl ta mintis, sukelianti jausmus, kuriais ji nori užprogramuoti mano širdies magnetą.“ Arba: „Štai ir vėl ši situacija arba tipiškas mano magneto pritrauktas žmogus, elgesys. Tiesiog nuostabu, kaip tiksliai tai veikia!“
Kuo jums bus aiškiau, kaip šis mechanizmas veikia, tuo greičiau atsikratysite įkyrios nuolat pasikartojančios atmetimo minties. Tai ir bus pirmasis žingsnis, kurį atlikęs pakeisite savo širdies magneto poveikį.
2 žingsnis: supraskite
Kuo aiškiau suvoksite, kodėl tam tikri dalykai jūsų gyvenime nutiko kaip tik taip, o ne kitaip, tuo stipriau pajausite, kad tai tam tikra prasme buvo normalu. Galbūt viena ar kita ir nebuvo malonus dalykas, tačiau toks jau tas gyvenimas. Ar jūs išties tvirtai įsitikinęs ir nė trupučio nedvejojate, kad viskas privalėjo susiklostyti kitaip? Visi – taip pat ir jūs – darė tai, ką ir turėjo, nes tuo metu tiesiog negalėjo kitaip pasielgti. Juk, jeigu būtų buvę įmanoma, jūs irgi būtumėte pasielgęs kitaip. Supratimas padeda priimti, o priėmimas padeda mylėti. Netrukus ūmai suvoksite, kokios į atkampiausias sielos kertes nustumtos mintys net po daugybės metų vis nejučiomis išnirdavo iš pasąmonės ir jums sukeldavo stiprių jausmų. Pasaulis nuo to nė kiek nesikeičia, bet jos it sunkios girnapusės nuolat sukasi jums galvoje. Tokios mintys visiškai beprasmės. Kokia nauda iš minties, kuri nepadeda nei suvokti, nei veikti, neskatina nei judėti, nei keistis? Ši mintis tiesiog nereikalinga našta. Jeigu jūs surasite vieną iš šių girnapusių ir valandžiukę atidžiai stebėsite, kaip be tikslo ji sukasi, nedvejodamas užsimanysite jos atsikratyti. Pagalvokite ir ji nejučiomis pradings, nors jūs pats nieko nedarysite, nes puikiai suprasite šio reiškinio veikimo principą. Bet jeigu vis dėlto kils noras ką nors daryti, tada ženkite dar vieną žingsnį.
3 žingsnis: priimkite
Ką nors priimti, su kuo nors susitaikyti yra daug paprasčiau, nei manote. Priimti nereiškia, kad jums tai turi atrodyti puiku ar kad privalote to atsikratyti. Tai reiškia tiesiog pamatyti, jog yra taip, kaip yra, o jūs, nepaisant nieko, vis tiek esate nuostabus, meilės vertas žmogus.
Jeigu paprasčiausiai tai suvoksite nebandydamas šio akivaizdaus fakto paneigti, tada išvysite tikrąją teisybę. Nevenkite jos ir drąsiai pažvelkite jai tiesiai į akis. O kai liaunatės norėti žūtbūt ko nors išvengti, jūsų magnetas savo ruožtu nustoja tai traukęs.
„Esu toks, koks esu šią akimirką. Liūdnas, kupinas džiaugsmo, baimės, apimtas euforijos, baikštus, įskaudintas, jausmingas, aistringas…“ Tai faktas. Priimti reiškia šią akimirką matyti teisybę, suvokti, kad kiekvienas žmogus šiame pasaulyje turi savo gyvenimo užduotį. Visa tai ir yra mūsų kaip žmonių būties dalis. Tai normalu. Galbūt jūs netgi netikėtai suvoksite, kad kaip tik dėl kokių nors mažų ar didelių trūkumų mylite tą žmogų. O kai pradėsite mėgti tam tikras kitų žmonių savybes, galbūt pajusite, kad ir savo tokius pat bruožus priimate.
4 žingsnis: nuspręskite
Dabar, kai jau žinote apie šią galią, tokios mintys taip paprastai nedings. Tačiau jų kils vis rečiau ir jos nebus tokios galingos, jeigu vis aiškiau suvoksite: „Kuo dažniau apie tai mąstysiu, tuo dažniau lyg užkerėtas pritrauksiu šią situaciją (arba žmogų). Ar aš to noriu? Ne. O apie ką šiuo atveju dar galėčiau pagalvoti? Pavyzdžiui, apie tai, kaip pagerinti šią situaciją.“
Nuo suvokimo iki veikimo prabėgs šiek tiek laiko, todėl net įsisąmoninus šią taisyklę gali nutikti taip, kad jūs po senovei vis dar tebetrauksite tam tikro tipo žmones ar įvykius. Taigi galėsite stebėti savo praeitį. Bet dabar kaskart kuo puikiausiai suvoksite, kodėl taip nutinka, ir šis suvokimas pamažu vis labiau silpnins jūsų magneto jėgą, traukiančią nepageidaujamus žmones ir įvykius.
Klara ir vaišės
Klara dirba tarnautoja vienoje technikos įmonėje. Po daugybės skaudžių nusivylimų pastaruoju metu ji netgi bijojo užmegzti su kuo nors artimesnius santykius. Tačiau vieną dieną moteris truputį artimiau susipažino su savo bendradarbiu Pėteriu. Juodu susitarė pasigaminti vakarienę jos bute. Viskas klojosi puikiai, patiekalas pavyko, Klara jautėsi tiesiog nuostabiai. Ji paprašė Pėterio nunešti į svetainę dvi lėkštes su valgiu, o pati dar truputėlį užsibuvo virtuvėje. Netrukus įžengusi į svetainę ir priėjusi prie stalo moteris kone suakmenėjo: Pėteris jau valgė. Tai buvo gana nemalonu, nes beveik visi vyrai per pirmąjį pasimatymą tikrai būtų sulaukę šeimininkės. Deja, buvo ir dar vienas nesmagus dalykas: kaip tik taip nepagarbiai jos tėvas visą gyvenimą elgėsi su jos motina. Klara tai matė nuo pat vaikystės, jautė, kad tėvas negerbia ir nevertina savo žmonos. Tai, kad vyras pradeda valgyti nesulaukęs moters, jai atrodė esąs nedovanotinas meilės nebuvimo ženklas.
Ji pasikalbėjo apie tai su Pėteriu ir išsiaiškino, kad jam ši situacija atrodė esanti visiškai normali ir nekėlė jokių neigiamų jausmų, nes jo tėvai šitaip elgdavosi. Abu pradėjo ginčytis. Galiausiai Pėteris pavadino Klarą nesubrendusia.
Vakaras nebuvo toks romantiškas, kaip abu tikėjosi. Kadangi, nepaisant šio nesusipratimo, Pėteris Klarai patiko, juodu susitiko dar du kartus. Kiekvienas jų susitikimas, deja, baigdavosi problemų aptarimu. Moteris nežinojo, kaip elgtis. Galiausiai jai į galvą atėjo mintis: ji vaizduotėje susikūrė „kambarį, kuriame nėra rūpesčių“. Klara tai papasakojo draugui ir abu susitarė, kad ateityje kiekvieną savo susitikimą juodu įsivaizduos kaip įėjimą į šį kambarį. Ir jiems pavyko! Visuomet, vos kuris ketindavo prabilti apie kokį nors rūpestį, iš pradžių gerai pamąstydavo, ar nori sugriauti tą kambarį, ar išlaikyti puikią nuotaiką. Juodu kalbėdavosi ir apie problemas, tačiau tik už šio gražaus įsivaizduojamo kambario sienų. Jų santykiai nevirto meile, tačiau užsimezgė tvirta draugystė.
4
„Jūs pritraukiate nepaaiškinamų, stulbinamų, visiškai naujų dalykų. Galbūt tai pavadinate stebuklu.“
Kiekvienąkart, kai į jūsų kasdienybę įsiveržia nesuprantamas, į stebuklą panašus dalykas, verčiantis suabejoti viskuo, ką žinojote apie gyvenimą, bandote tą stebuklą suprasti, tačiau nepajėgiate. Jūs tegalite jį priimti lyg mįslingą dovaną. Galbūt šią akimirką pajaučiate, kad Visata jus myli. Net jeigu ir ne iš karto tai suvoksite, palengva vis tiek suprasite, kad kažkas jūsų magnete šį stebuklą pritraukė ir įgyvendino.
Raskite nors minutėlę laisvo laiko ir prisiminkite vieną iš tokių potyrių. Galbūt jūs nepaprastai ko nors troškote. Gal iš visų jėgų ir nuolat stengėtės susirasti gyvenimo draugą arba ilgai su kuo nors ar dėl ko nors kovojote. Galbūt iš visų jėgų bandėte kuo nors įtikinti kitą žmogų? Prisiminkite, kaip tai darydamas jautėtės, su kokiu priešiškumu susidūrėte ir kaip jums buvo sunku. Kuo labiau stengėtės, tuo sunkiau jums sekėsi. O kai pagaliau nusprendėte, kad beprasmiška tuo užsiimti, kai jau buvote beveik atsisakęs savo noro ir ketinote susitaikyti su mintimi, jog taip ir nepasieksite trokštamo tikslo, kaip tik tada ir įvykdavo tas stebuklas. Ir jis ateidavo visiškai kitokiais keliais, nei kada nors būtumėte galėjęs įsivaizduoti.
Tada jus buvo apėmusi ypatinga, pakili nuotaika. Veikiausiai jautėtės esąs savotiškai laimingas. Pajutote, kaip jums palengvėjo. Greičiausiai ką nors paleidote į laisvę: žmogų, idėją – tai, į ką buvote iš visų jėgų įsikabinęs. Galbūt nusprendėte liautis siekti prievarta, nes sulaukdavote tik pasipriešinimo ir įtūžio. Jūs nepasijutote esąs nevisavertis ar nukentėjęs – tam tikru būdu paprasčiausiai atidavėte šį reikalą sutvarkyti Visatai, nes supratote, kad pačiam jau nieko nepavyks padaryti.
Jums patinka stebuklai? Savo magnetui paskirkite atsidavimą ir nieko nelaukite, nesitikėkite. O jeigu vis dėlto norite ko nors laukti, paprasčiausiai tikėkitės stebuklo.
Prisiminęs jausmą, apėmusį jus, kai atsidavėte Visatos malonei, jai pavesdamas savo rūpesčius, suprasite, kad tai ir buvo jausmas, pritraukęs tą netikėtą dalyką.
Jis vadinamas atsidavimu. Jūs padarėte viską, ką gali žmogus, ir šį reikalą palikote. Jūs nepasidavėte. Tiesiog paleidote jį iš rankų su meile ir be pykčio. Suvokėte savo galimybių ribas ir pajutote, kada viską perima aukštesnė jėga, kuriai tikrai negalėsite daryti įtakos nei savo kaip žmogaus troškimais, nei veiksmais.
Šių ribų suvokimas, kaip tvirtina visų kultūrų ir epochų išminčiai, ir yra riba, skirianti žmogų nuo Dievo. Tai galite vadinti kaip norite – svarbiausia, kad sąmoningai suvoktumėte šį jausmą, nes taip galite iš naujo sureguliuoti savo magnetą net, atrodo, pačiose beviltiškiausiose situacijose. Stebuklų randasi, kai liaunamės ko nors laikytis įsikibę dantimis ir nagais. Kai nustojame kovoti dėl kokio nors dalyko, nors anksčiau manėme, kad būtinai privalome jį gauti, nutinka kažkas visiškai nelaukta. Stebuklas? Iš tiesų tai pritraukė mūsų širdies magnetas.
Galima sakyti, gražiausias pavyzdys yra meilė. Ji tarp dviejų žmonių gali kilti tik tada, kai nė vienas jos nesiekia. Kontrolė sudegina meilės sparnus. Jeigu vienas žmogus iš tiesų nuoširdžiai atsiduoda likimui ir nustoja vaikytis meilės, ir kitas pamilsta jį arba ją, net savo paties gyvenimą.
Veidrodžio pagrindas ir prasmė Pagrindas
• Jus supantys žmonės ir jų elgesys nėra atsitiktiniai: veikiausiai kažkada siekėte jų artumo arba kaip tik darėte priešingai, o galbūt tinka abu šie variantai.
• Į jūsų gyvenimą situacijos ir žmonės atėjo dėl priežasčių, slypinčių jūsų širdies magnete. Galite sąmoningai stiprinti priežastis, traukiančias teigiamus įvykius, ir panaikinti tas, kurios skatina rastis blogus dalykus.
Prasmė
• Jūs pritraukiate žmones ir įvykius, kad suvoktumėte, kas toks esate, kokia dabartinė jūsų padėtis, ir nuspręstumėte, kur link norėtumėte pakreipti savo gyvenimą.
• Veidrodis jums parodo, ką jūsų magnetas pritraukė praeityje, kad dabar galėtumėte priimti naujų sprendimų.
Antros paslapties apibendrinimas
• Stebėkite žmones, atliekančius ar atlikusius vaidmenį jūsų gyvenime. Kodėl juos pritraukėte? Kaip jie jus stiprina, papildo arba jums trukdo?
• Žiūrėdami tirkite, kokios savybės būdingos jūsų draugams ir pažįstamiems. Kada jie panašiai mąsto apie jums reikšmingus klausimus? Kada jie ką nors smerkia? Kokios jų pažiūros yra tarsi trikdžiai? Kieno ir kokios būdo savybės gerokai skiriasi nuo jūsų? Tai, kas iš šių dalykų sukelia jums aiškius jausmus, parodo, ko norite, o ko nenorite. Taip jūs pradedate aiškiau suprasti pats save.
• Stebėkite sėkmės lydimus žmones. Kaip jie elgiasi su savo veidrodžiais? Kaip susidoroja su neigiamais ir teigiamais įvykiais ir pažintimis? Labai dažnai šie žmonės sugeba pasimokyti iš kiekvieno įvykio ir greitai iš naujo pertvarkyti savo gyvenimą bei veiksmus.
Kaip iš naujo sureguliuoti savo magnetą
Vos tik žvilgtelėjate į veidrodį, suvokiate, kodėl iki šiol pritraukėte tam tikrus įvykius, žmones ir elgesį, jūsų magnetas dar tą pačią akimirką pakeičia savo poveikį. Jeigu suvokėte temą, priežastį ir sąsajas, vadinasi, jau žengėte pirmąjį žingsnį pasikeitimo link, o jūsų magnetas prarado didesnę dalį senosios traukos jėgos.
Trečia paslaptis
„Jūsų aiškios mintys iš nesuskaičiuojamų galimybių chaoso išrenka ir pritraukia kaip tik tuos žmones ir įvykius, kurie jums yra tinkamiausi.“
Aiškumas
Jūsų aplinkoje yra kur kas daugiau galimybių ir dalykų, nei galite juos suvokti. Trumpiau tariant, čia yra visko: skirtingiausių tipų žmonių ir įvairiausio elgesio. Jei norėtumėte viską pamatyti ir suprasti, jums neliktų laiko asmeniniam gyvenimui. Vaikščiodamas didžiuliame prekybos centre tikrai neužsimanote apžiūrėti kiekvienos siūlomos prekės, juolab išsiaiškinti jos konstrukcijos ir veikimo principo. Netgi slampinėjančiam be tikslo į akis krinta kaip nors jums tinkantys daiktai.
Nėra būtina viską suvokti. Jūsų užduotis – iš begalės galimybių rasti tinkamiausią asmeniniam gyvenimo planui. Ir todėl būtų gerai, kad apie tai turėtumėte bent menkiausią supratimą. Galbūt jūs tai vadinate gyvenimo tikslu.
Kas jūs toks? Kur norite eiti? Ko trokštate? Ką dar būtinai norėtumėte patirti? Su kokiais žmonėmis bendrauti? Kaip apibūdintumėte savo gyvenimo prasmę dabar arba apskritai?
Šie ir panašūs nelengvi klausimai laikui bėgant nuolat kinta, nors jau ir buvote į kai kuriuos atsakęs. Laimei, nebūtina į juos atsakyti išsamiai arba galutinai. Paprasčiausiai reikia jausti, kur link pasukti savo gyvenimą. Jausmas, kad jį valdote, padės jums susikurti aiškų, suprantamą ir stipriai traukiantį magnetą.
Troškimo jėga
Sakykime, kad gyvenate įprastai: valgote, geriate, miegate, einate į darbą, susitinkate su kitais žmonėmis, turite pomėgį, retkarčiais iškeliaujate paatostogauti. Toks gyvenimas iš tiesų gali būti nuostabus, jeigu jūs kaip tik taip mėgstate leisti dienas ir tai darydamas puikiai jaučiatės. Toks gyvenimas – tikras rojus, kol vieną dieną staiga nei iš šio, nei iš to apima jausmas, kad vis dėlto kažko trūksta.
O jeigu iš tiesų trūksta… Tai kas gi tas „kažkas“? Veikiausiai – neišsipildęs troškimas.
Troškimas yra viena iš pačių stipriausių jūsų magneto jėgų. Ji gali jums duoti viską, ko norite, arba sukliudyti tai gauti.
Jūsų troškimo jėga yra tokia pati kaip ir vyro, turinčio gerų įrankių. Juos naudodamas jis gali pastatyti namą arba jį sugriauti. Troškimas stumia į priekį, skatina ką nors kurti. Neišsipildęs troškimas gali jus beveik sunaikinti. Tai ta pati jėga. O kaip nutiks, sprendžiate jūs.
Troškimas nebūtinai reiškia užsibrėžto tikslo siekimą norint jį patenkinti. Pirmiausia jis jums duoda suprasti, kokių jausmų norėtumėte patirti.
Daugelis žmonių žiūrėdami į burlaivius jūroje krūtinėje pajaučia ilgesingą troškimą. Jie svajoja apie tolimas šalis ir nuotykius. Žinoma, visų pirma tie žmonės įsivaizduoja laisvę. Kai kurie nusprendžia patenkinti šį troškimą. Jie daugybę metų sunkiai dirba norėdami sutaupyti pinigų dideliam laivui. Užuot mėgavęsi laisve čia ir dabar, jie susikuria dar daugiau apribojimų ir savo laimę nukelia į tolimą ateitį.
Suvokę, kad šis troškimas tėra noras patirti tam tikrų jausmų, jie gali nuspręsti, ar būtina siekti konkretaus troškimo objekto, ar norimus jausmus patirti ir kitaip. Troškimo jėgą pasitelkti labai paprasta: tiesiog atverkite kanalą, pro kurį ji galės ištekėti ir ką nors sukurti. Jūsų magneto traukos jėgai svarbu, kad neužsklęstumėte savo troškimų viduje – kokį jausmą skleistumėte į išorinį pasaulį, jeigu nuolat jaustumėte, kad jums labai to dalyko trūksta? Nepasitenkinimą! O jeigu trokštate į savo gyvenimą traukti patenkintus žmones, toks nepasitenkinimo spinduliavimas į išorę tikrai nėra pats idealiausias pasirinkimas.
Geriausia, ką galite nuveikti savo labui, yra savo gyvenimo tikslo išsiaiškinimas ir jausmas, kad einate teisingu, į tobulą ateitį vedančiu keliu.
Kokius žmones veikiausiai trauktumėte į savo gyvenimą pats ne itin aiškiai suvokdamas, koks yra tikrasis jūsų gyvenimo tikslas?
• Žmones, neturinčius jokių ypatingų gyvenimo tikslų. Tačiau tai gali būti labai šaunu, nes paprasčiausiai bendrai gyvenant galbūt ir išsipildytų visi jūsų troškimai, tai būtų išties prasmingas tikslas. Vis dėlto neretai toks gyvenimas tampa nuobodus, betikslis ir kupinas įtampos. Taip atsitinka dėl to, kad nėra nei tobulėjimo, nei subalansavimo, nei papildymo.
• Žmones, kuriems atrodo puiku, kad jūs neturite jokių gyvenimo tikslų, nes tada lengvai gali jus įtraukti į savo pačių gyvenimo svajonę. Galbūt jau esate tai patyręs? Ar ilgai ištvertumėte būdamas kito žmogaus viso gyvenimo tikslo dalimi?
• Nė vieno žmogaus, nes jūs jau būsite patyręs ir pirmą, ir antrą minėtą atvejį ir daugiau nenorėsite kartoti tų pačių klaidų. O ieškomo žmogaus, kurio aiškus gyvenimo tikslas, tikrai nepritrauksite, nes jis, norėdamas įgyvendinti savo troškimus, aišku, labai tikslingai sieks rasti tokio paties tipo kaip ir jis žmogų.
„Tavo gyvenimo laimė priklauso nuo tavo minčių.“
Markas Aurelijus,
Romos imperatorius,
* 121 04 26 Romoje – † 180 03 17 Vindobonoje
Jūsų minčių galia
Dažnai sakoma, kad žmogus, kurdamasis ateitį, savo mintimis, norais ir vizijomis it magnetu pritraukia reikiamus žmones ir įvykius. Tačiau iš tiesų čia veikia ne vien mintys, bet ir jausmai, susieti su atitinkamomis mintimis. Mintis tėra automobilio raktelis, jausmas – variklis.
Galbūt jau esate skaitęs apie noro galią arba bent ką nors apie tai girdėjęs. O gal netgi bandėte šį būdą pritaikyti, bet išblėso užsidegimas ir nepasiekėte norimų rezultatų, tad liovėtės tai daręs, nes toks veikimas nepasirodė jums esąs itin geras. Šie praktiniai patarimai suteiks jūsų širdies magnetui kaip tik tokį galingą postūmį, kokio ir tikėjotės sulaukti.
Dėl to, kad troškimo galia iki šiol nedavė apčiuopiamų rezultatų, veikiausiai bus kaltos trys priežastys.
1 užtvara: jūs norite turėti
Kodėl? Dažnai todėl, kad jaučiate, jog to trūksta. Jūs jaučiate šį trūkumą. Iš pradžių tiesiog trykšte trykštate galinga teigiamo jausmo jėga, nes esate susižavėjęs būsena, kad galite to dalyko trokšti. Jūsų „vidinis vaikas“ atrado naują žaidimą. Kaip tik tai ir yra teisingas starto signalas jūsų širdies magnetui. Bet veikiai išblėsta pirminis „vidinio vaiko“ susižavėjimas – jam nusibosta tik norėti ir nieko negauti. Tai užtrunka per ilgai. „Vaikas“ praranda įkarštį, nusivilia arba netgi įniršta ir užpyksta ant tų, kurie pasiūlė šį beprasmišką žaidimą. Dažnai jis padaro išvadą, kad tai nesąmonių nesąmonė.
Graži mintis be jausmo kaip gėlė be vandens. Ji veikiai praranda gyvybinę galią ir grožį. O kai tampa negraži, jūs nekreipiate į ją dėmesio.
2 užtvara: savo tikslą matote kažkur labai toli
Taip, šaunu, kad kuo tikroviškiau įsivaizduojate savo tikslą. Bet dažnai atsiranda priešiška jėga – atstumo tarp jūsų ir užsibrėžto tikslo pojūtis. Jaučiate, kad dabar jo neturite, jaučiatės atskirtas nuo savo siekio ir ši informacija tiksliai „įsirašo“ į jūsų magnetą.
Tarkime, kažkas jums patarė apžiūrinėti brangius namus, nors jūs dar neturite pinigų, kad galėtumėte tokį pirkti. Pasiūlė pasivažinėti svajonių automobiliu, nors nė nenutuokiate, ar kada nors turėsite bent pusę mašinos sumos.
Taip elgdamasis iš tiesų savo širdies magnete sukuriate stiprią traukos jėgą, nes taip kyla jausmas, kad žengiate teisingu keliu, vedančiu jus į sėkmę. Jums nereikia gerai žinoti kiekvieno šio kelio posūkio. Tiesą pasakius, jums net nereikia žinoti, kaip pasieksite savo tikslą, o tik aiškiai jausti, kad einate teisingu keliu.
Jeigu to nejaučiate, tučtuojau atsiranda užtvara. Jūsų „vidinis vaikas“ nenorės būti viliojamas tuščiais pažadais, jeigu nejaus nė menkiausios tikimybės, kad išties gaus geidžiamą daiktą.
3 užtvara: tai jums svarbu
Veikiausiai jau esate su tuo susidūręs: jei kažkas jums atrodo ne itin reikšminga, tada švilpaudamas su bet kuo susitvarkote. Bet vos tik pagalvojate, kaip nepaprastai svarbu tai padaryti, reikalai tučtuojau pakrypsta į blogąją pusę, jums nepasiseka arba yra daug vargo ir mažai teigiamų jausmų. Svarbumas yra užtvara, trukdanti jums žaisti. Jeigu savo „vidiniam vaikui“ pasakysite, kad jis turi pastatyti smėlio pilį, bet esą nepaprastai svarbu, jog ji atrodytų kaip tik taip, o ne kitaip, jog pilis būtų pastatyta iki tada… O kur kūrybos džiaugsmas?
„Kelias yra tikslas.“
Konfucijus,
konfucianizmo pradininkas,
* 551 m. pr. Kr. Čiufu – † 479 m. pr. Kr. Čiufu
Galia be pastangų. Ketinimas, kelias ir džiaugsmas Pirma lemiama galia:
nuspręskite, užuot tik norėjęs
Užuot norėjęs turėti savo gyvenime partnerį, galėtumėte pajausti, kad iš tiesų nusprendėte jį turėti. Nekalbėkite su kitais apie savo norus. O jeigu jau kalbate, patikinkite, kad nusprendėte jį turėti. Ar jaučiate skirtumą? Ar jaučiate, kaip ši mintis suteikia jums sparnus, išlaisvina? Lyg jums nuo kupros nusirito našta? Tai ir yra ketinimo jausmas, apie kurį mes kalbame. Čia nėra jokios klaidos. Juk kai ko nors užsimanote, pajaučiate, kad privalote veikti. Pavyzdžiui, tinkamai panorėti arba tai gerai padaryti, arba laukti. Norėjimo idėja dažnai slepia mintis, kad turi atsirasti tas, kas išpildys jūsų norą. Tada tampate priklausomas nuo šios minties.
Bet jeigu nusprendžiate tai turėti, savo norą priverčiate pajudėti išsipildymo link. Daugiau jums nereikia tuo nei rūpintis, nei stengtis padaryti tai gerai, nei laukti, kol šis noras išsipildys. Tiesiog reikalai pajudėjo, nes jūs taip nusprendėte.
Antra lemiama galia:
vietoj tikslo jauskite kelią
Įsivaizduokite, kad susitarėte su draugu ar drauge rytoj vakare nueiti į kino teatrą arba į mėgstamą restoraną. Ar galėtumėte dabar įsivaizduoti, kad jau einate į susitikimą? Kaip objektai, kuriuos ketinate aplankyti, artėja prie jūsų? Be abejo, jūs ten tikrai nueisite. Netgi tada, jei tuo metu nutiktų kažkas nenumatyta, jūs paprasčiausiai nukeltumėte šį susitikimą į kitą dieną.
Tai ir yra kelio pojūtis. Jūs jaučiate esant tris nedalomus dalykus: jūs čia ir dabar, jūsų tikslas ir kelias į tą tikslą. Kai aiškiai pajusite šią vienybę, jums nereikės rūpintis, kaip pasiekti užsibrėžtą tikslą.
Su kuo galite susitapatinti…
• Su jausmu, kad jau turite šalia savęs būsimą partnerį. Su jausmu, kad jau dabar neišvengiamai artėjate vienas prie kito. Ir su savo buvimu čia ir dabar, šiame savo gyvenimo kelio taške.
• Su savo gyvenimo linijoje2 esančia darbo vieta, kur jaučiatės taip pat gerai kaip ir su savo draugais. Su judėjimu į ją ir su savimi čia ir dabar.
• Su puikiomis atostogomis, visais veiksmais, nuvesiančiais jus į tą vietovę, ir su savimi čia ir dabar.
• Su jausmu, kad visuomet norėjote taip gyventi, su savo gyvenimu, tokiu, koks jis yra dabar (ne visam laikui, nes tai tik tarpinė stotelė), ir su savimi čia ir dabar.
Ar jaučiate, kad viską darote teisingai, nes jau dabar žengiate savo pasirinktu keliu?
Trečia lemiama galia:
vietoj svarbumo jauskite džiaugsmą
Kai nusprendžiate nueiti į kino teatrą pasižiūrėti nuostabaus filmo arba puikiame restorane pasmaližiauti mėgstamu patiekalu… Argi tai taip svarbu? Negi tai turi didžiulės reikšmės jūsų gyvenimui? Ar tai darote paprasčiausiai todėl, kad tai jums teikia džiaugsmo?
Žinoma, gyvenime yra situacijų, kurios itin slegia, ir labai suprantamas žmogaus noras visa tai pakeisti. Bet kuo svarbesnė mums atrodo ta situacija, tuo labiau kenčiame. Ši kančia atima iš mūsų jėgas, kurių mums reikia, kad galėtume susikurti geresnę ateitį.
Šį svarbumo jausmą galima sumažinti, kad užleistų vietą naujos ateities kūrybos džiaugsmui.
• Įsivaizduokite, kad į dabartinį savo rūpestį žvelgiate prabėgus dešimčiai ar dvidešimčiai metų. Ar ši akimirka arba tikslas – vertinant jį viso savo gyvenimo požiūriu – išties toks nepaprastai svarbus?
• Ar esate įsitikinęs, kad tikrai tapsite laimingas, jei pasieksite šį tikslą? Atsakykite sąžiningai, o ne žodžiais „maždaug“ arba „galbūt“… Ar tikrai esate tuo įsitikinęs? Tai, ko jūs ilgitės arba šiuo metu siekiate, tėra (jei būsime sąžiningi patys sau) viso labo bandymas pamatyti, ar tai tiesa. Šaunu tai išbandyti, tačiau jūs anaiptol neprivalote žūtbūt tai padaryti.
• Ar turite B planą? Labai ramina faktas, kad esate pasiruošęs atsarginį variantą, kurio galėsite griebtis, jei nepavyks pasiekti savo tikslo. Bet jūs būtinai pasieksite savo tikslą, nes jaučiate, kad jau einate jo link. O jeigu ir nepavyktų – tai ne tragedija. Jūs esate laisvas ir galite nuolat bandyti keliauti vis naujais pačios Visatos siūlomais keliais. Dėl šio nuotykio, dėl šio tikslo jūs ir atsidūrėte Žemėje. B plano užduotis ir galia – užčiuopti gyvenimo žaidimo alternatyvas.
Atsargiai – spąstai! Kaip jūsų stebuklo laukimas veikia kitą žmogų
Nuostabus troškimas gali padaryti, kad potencialus partneris pasijaus taip, lyg jį prie jūsų trauktų kažkokia magiška jėga. Tą pačią akimirką, kai į jūsų gyvenimą įžengia galbūt idealiai jums tinkantis partneris, privalote pakeisti savo troškimo išsipildymo pobūdį, antraip galite sulaukti priešingo rezultato! Neįrašykite šio asmens į savo vidinį „filmą“, kol tėra ankstyvas susipažinimo su juo tarpsnis. Žinoma, jausite didžiulę pagundą tai padaryti, bet verčiau pažvelkite, kas iš tiesų nutinka ir kaip tai veikia:
Pirmame žingsnyje…
…tinkamo partnerio žavesys labai dažnai priverčia fantazuoti, kaip norėtumėte jaustis, jeigu būtumėte kartu su geidžiamu asmeniu. Nesirūpinkite neesminiais dalykais, paprasčiausiai vis bandykite įsivaizduoti, kaip jaustumėtės, jei tas asmuo jau dabar būtų greta jūsų, ir kartu pajauskite, kad jau esate kelyje į štai tokį gyvenimą. Taip sukursite galingą savo širdies magneto lauką. Į jį teigiamai reaguos žmonės, kurių troškimai panašūs į jūsų.
Antrame žingsnyje…
…šalia pasirodo prie jūsų jausmų derantis partneris. Pradžioje labai džiaugsitės savo panašumu ir tokiu pat požiūriu į gyvenimą – tuo, kas jus ir suvedė draugėn. Prasidėjo nuostabus vienas kito būdo savybių ir vis naujų džiaugsmingų atradimų metas. Santykiai klostosi tiesiog nuostabiai.
Trečiame žingsnyje…
…veikiausiai pradedate galvoti apie bendrą ateitį su šiuo asmeniu. Atradote tiek daug trokštamų jo savybių, kad beveik patikėjote, jog ir visa kita taip pat tobulai atitiks jūsų požiūrį į gyvenimą. Vis dėlto kažkas jums kužda, kad negali būti viskas taip stebuklingai idealu. Deja, šią nuojautą, kadangi ji griauna jūsų svajonę, o tai nėra malonu, paprasčiausiai užgniaužiate.
Ketvirtame žingsnyje…
…apie kitą asmenį susikuriate išraiškingą iliuziją, vadinamąją projekciją. Savo meilės „filmą“ tarsi perkeliate į ekraną. Daugiau nebematote, koks iš tiesų yra tas kitas žmogus. Žinoma, apie jį sukasi tik geros mintys ir jausmai, tačiau kaip tik tai ir gali būti prasidedančių nesutarimų priežastis. Svarbiausia, kad tas žmogus pajaučia, jog savavališkai pasisavinote jo savastį, ir jam šis jausmas nėra malonus.
Įsivaizduokite, kad susitinkate su potencialiu partneriu, tačiau jums reikia laiko suvokti savo paties jausmus. Kaip jaustumėtės žinodamas, kad kito žmogaus mintyse jūs jau esate neatskiriama jo ateities dalis?
Jūs iš tiesų galite tai pajusti net fiziškai. Šios projekcijos sukeltą jausmą kito žmogaus šturmuojamas asmuo apibūdina kaip veržiantį, dusinantį arba keliantį grėsmę. Jis pajunta spaudimą krūtinėje arba kietą gumulą gerklėje ir niekuo nepaaiškinamą norą sprukti.
Taigi taip net pačios geriausios įsimylėjus kilusios mintys gali sukelti visai priešingą poveikį, nei trokštate.
Norėkite ir laukite tiek, kiek pajėgiate. Ir tučtuojau liaukitės tai daręs, jeigu šie jausmai paliečia konkretų asmenį!
Kas geriau?
Ypač tuomet, kai įsimyli, atrodo nežmoniškai sunku nesvajoti apie bendrą ateitį. Juk taip ilgai troškote, kad į jūsų gyvenimą ateitų kaip tik šis žmogus, todėl dabar jums visai nesinori abejoti ir svarstyti. Jeigu abipusė dviejų asmenų simpatija stiprėja vienodai, tada ši problema daug menkesnė nei tokiu atveju, kai kuris nors vis dvejoja. Tarkime, kad abejojate jūs: kaip, jūsų manymu, tada turėtų elgtis kitas žmogus?
Veikiausiai būtų puiku, jeigu jis pasistengtų suvaldyti savo jausmus ir norus, duotų daugiau laiko kruopščiau patyrinėti vienas kito savybes. Negalima padaryti taip, kad meilė kiltų greičiau, nes ji atsiranda savaime. Bandydamas prievarta sužadinti meilę dar tą pačią akimirką ją sunaikinate. Juk jūs taip ilgai laukėte… Tai negi sunku palaukti porą savaičių ilgiau ar trumpiau?
Geriausia, ko galima imtis, kad pražystų abipusis jausmas, – nieko nedaryti. Jausmams reikia laiko ir erdvės.
Kiekvienas patyrė, kaip sunku iš tiesų tai padaryti, ypač tada, kai vieno jausmai stiprėja greičiau nei kito. Kartais padeda įsivaizdavimas, kad dalyvauji eksperimente, kuris vadinasi „Ką darys Visata, jei nebandysiu įtikinti kito žmogaus, kad aš ir esu jam skirtasis?“ Tai susiję su tikėjimu, kad viskas, kas jums nutinka šiame gyvenime, yra teisinga. Galbūt vertėtų prisiminti savo paskutinę ilgai trukusią draugystę. Kaip susipažinote vienas su kitu? Negi tai neįvyko kažkaip nepaaiškinamai, lyg savaime? Galite nė neabejoti: jeigu bus lemta, kad jūs ir tas naujai į jūsų gyvenimą įžengęs asmuo susidraugautumėte, tai nutiks labai natūraliai, lyg savaime suprantamas dalykas. O jeigu nebus lemta, tada galite būti tikras, kad bandydamas paskatinti šią draugystę jėga nieko gero nebūtumėte sulaukęs.
„Gyvenimas – ne problema, kurią reikia išspręsti, o tikrovė, kurią reikia patirti.“
Sidharta Gautama, Budha,
budizmo pradininkas,
* 563 m. pr. Kr. – † 483 m. pr. Kr.
Meilės kančios… Keletas jų palengvinimo būdų
Nė nemėginkite bandyti nemylėti. To padaryti neįmanoma, todėl pastangos jums suteiktų tik skausmo. Kur parašyta, kad draudžiama mylėti, jei meilė lieka be atsako? Mylėkite ir mėgaukitės savo meile kiekviena kūno ląstele, net jeigu ir negalite turėti to asmens. Tada bent jau nepatirsite begalinių kančių dėl nuslopintos meilės – suprasite, kad šį skausmą sukėlė žlugusi viltis turėti kitą asmenį.
Nebandykite ko nors paleisti, jei neišeina to padaryti. Paleisti neįmanoma paprasčiausiai nutarus taip pasielgti. Kitas žmogus paleidžiamas savaime arba to apskritai nebūna. Užuot tai daręs, pabandykite vėl sužadinti savyje savo gyvenimo tikslą. Pabandykite prisiminti, kaip norėjote jaustis.
Išsiaiškinkite, kas tiksliai iš jūsų magneto pritraukė kitą asmenį. Jeigu suprasite širdies magnetizmo paslaptį, meilės kančios niekur nedings, bet bent jau galėsite suvaldyti šią pražūtingą jėgą.
Įniršis kyla visų pirma dėl to, kad jaučiatės esąs visiškai priklausomas nuo kito žmogaus elgesio. Šiuo atveju jums padės tai, kad, užuot niršęs, pradėsite išskirti dalykus, dėl kurių negalite susieti su tuo žmogumi savo gyvenimo, ir šias žinias naudosite kurdamas savo naują, aiškesnį gyvenimo tikslą.
Patriko piligrimystė
Patriko, 56-erių metų draudimo bendrovės tarnautojo, istorija parodo, kaip tobulai abiem kryptimis veikia širdies magnetas. Sukakus penkiasdešimtmečiui, po dvidešimt penkerius metus trukusio šeimyninio gyvenimo ir su žmona užauginęs du vaikus, Patrikas išsiskyrė. Tą padaryti jį paskatino kitokio gyvenimo ilgesys. Tik tą poreikį jis nuolat slopino norėdamas būti geras tėvas ir vyras.
Patrikas troško pajausti laisvę, kurią įsivaizdavo kaip nuotykių kupinas keliones į tolimus kraštus ir romantiškas meilės istorijas su moterimis. Taigi jis nusipirko bilietą į Pietų Ameriką – tik į vieną pusę.
Pažvelgus iš šalies atrodė, kad vyras patyrė kaip tik tai, ko troško: nuotykingų kelionių į tolimas šalis ir nuolatinių meilės istorijų. Labai aiškiai per santuokinio gyvenimo metus susikurtas paveikslas tiksliai atitiko tai, ką jis buvo įsivaizdavęs.
Atrodė, kad dabar Patrikas turėtų būti laimingiausias žmogus pasaulyje. Vis dėlto jį kamavo vidinė neišspręsta problema: vienatvės jausmas. Dažnai šis draugijos troškimas tapdavo toks stiprus, kad vyras turėdavo atsikelti vidurnaktį ir eiti susitikti su žmonėmis. Beveik nuolatos jis ieškodavo moterų, su kuriomis bent jau galėdavo patirti fizinį artumą, bet, deja, jo partnerės pačios kentėdavo dėl vienatvės arba prisirišimo baimės. Tos moterys taip aiškiai atspindėdavo Patriko vidų, kad netgi gulėdamas greta jų jausdavo, kaip jį it galinga cunamio banga užlieja paniška vienatvės baimė.
Galop ši vienatvės ir moterų paieškos spiralė tapo tokia stipri ir skausminga, kad per vieną atsitikimą Patrikas vos neprarado gyvybės. Nepaprastai sunerimęs, kad visiškai savęs nebekontroliuoja, jis nusprendė nuspausti stabdį. Patrikas davė sau įžadus visus metus neturėti intymių santykių ir leidosi į piligriminę kelionę. Vyras lankė vienuolynus ir dvasinius įvairių kultūrų mokytojus, išbandė skirtingiausius būdus ir religijas, kol pagaliau atrado sufizmą – islamistinį išminties mokymą.
Čia jis su savo įžadu ir skausmu pasijuto it gimtuose namuose, nes viena iš taisyklių, kurių jis turėjo paisyti, buvo susilaikymas. Po kelių mėnesių Patrikas grįžo į tėvynę ir buvusią darbovietę. Jis vis dar laikėsi savo naujojo tikėjimo taisyklių, tačiau moteriško artumo ilgesys nesiliovė jo kamavęs. Taigi Patrikas nusprendė vėl vesti, nes intymūs sutuoktinių santykiai nebuvo draudžiami.
Į regioninį laikraštį įdėjo vos dviejų sakinių skelbimą: „Aš 56 m., sufijų sekėjas, norėčiau vesti. Jeigu tave sudomino šis skelbimas, parašyk.“
Draugai susilažino, kad į tokį skelbimą tikrai niekas neatsilieps. Po savaitės Patrikas gavo laišką iš moters, kuri panoro su juo pasimatyti. Vos susitikę kavinėje juodu pajuto vienas kitam begalinę simpatiją. Valandų valandas kalbėjo apie viską, kas tik buvo įmanoma. Nė karto pokalbis nepakrypo apie Patriko tikėjimą, apie kurį, kaip vėliau paaiškėjo, ši moteris nieko nebuvo girdėjusi. Abipusė trauka buvo tokia stipri, kad po pasimatymo nuėjo pas Patriką į namus ir praleido vieną iš pačių nuostabiausių meilės naktų, kokias jis kada nors buvo patyręs.
Savo naujosios draugės pasiteiravęs apie jos gyvenimo kelią vyras sužinojo, kad netrukus ji apsigins tantros mokytojo vardą. Patriko širdies magnetas tiesiog neįtikėtinai tiksliai pritraukė kaip tik tai, ko jo protas jokiu būdu nenorėjo turėti, o jausmai aistringai geidė.
Beje, pagal naująją religiją jam privalomo susilaikymo problemą Patrikas išsprendė labai paprastai – jis jau dabar paslapčiomis mintyse susituokė su mylimąja.
Savo asmeniniame gyvenime kažką labai stipriai atstumiant susidaro viena iš pačių galingiausių magneto traukos jėgų, nes protas su didžiule jėga nuolat atkuria atstumiamą vaizdinį ir kyla itin galingi jausmai, į kuriuos kiti žmonės labai nevienareikšmiškai reaguoja. Patrikui pakako trumpučio skelbimo, kad jo širdies magnetas tučtuojau pritrauktų vieną vienintelę moterį. Užtat kokią!
Aiškumo ir ilgesingo troškimo pagrindas ir prasmė Pagrindas
• Jei žinote, kokius jausmus norite patirti, tiesiog pasiųskite aiškius signalus, o žmonės į juos sureaguos.
• Aiškus paties supratimas, kas esate ir ko norite, iš daugybės jausmų išrinks kaip tik tokį, kuris jums tiks, ir taip užprogramuos jūsų magnetą.
• Jeigu, nepaisant minčių aiškumo, jums niekaip nepavyksta pritraukti trokštamo objekto, veikiausiai bus kaltas stipresnis prieštaringas jausmas arba baimė, arba tuo pačiu metu paraleliai egzistuojantis troškimas patirti visiškai kitokį jausmą.
Prasmė
• Troškimo prasmė – parodyti jums kelią, nuvesiantį prie jausmų, kuriuos norėtumėte patirti. Ir visai nesvarbu, per kokį konkretų įvykį jūs juos iš tiesų patirsite.
• Žmonės, kurių tokie pat troškimai, traukia vienas kitą: vieni dėl to, kad nori šiuos troškimus patirti kartu, kiti siekdami surasti vienas kitą.
Trečios paslapties žinių apibendrinimas
• Kokioje jūsų sielos kertelėje slepiasi neišsipildę troškimai? Užsirašykite! Kokie troškimai išties suteikia jums jėgų imtis ko nors nauja? O kokie atima džiaugsmą? Kokių jausmų norėtumėte patirti? Galbūt tam yra kokių nors kitų galimybių? Pasinaudokite jomis ir pajauskite, kaip keičiasi jūsų požiūris į gyvenimą.
• Stebėkite žmones, kuriems, atrodo, gyvenimas puikiai susiklostė ir kurie, susitikus su jais, pataiso jums nuotaiką. Visus šiuos žmones sieja viena bendra savybė: jie patenkinti savo gyvenimu ir žino, ko nori. Tokie žmonės tuščiai neeikvoja energijos atmesdami priešiškus dalykus – tiesiog apeina nemalonias temas ir nekreipia į jas dėmesio. Jie stengiasi apie tam tikrus dalykus „neturėti nuomonės“ ir nepasiduoda niūrioms mintims. Visą savo energiją nukreipia į tai, kas jiems išties įdomu. Šis aiškumas ir yra jų sėkmės raktas.
• Stebėkite žmones, kurie ką nors iš visų jėgų atmeta arba jų labai ribota pasaulėžiūra. Pasidomėkite apie asmeninį tų žmonių gyvenimą, kokios jie profesijos atstovai ir kaip dirba. Tada įsitikinsite, kad tų žmonių aplinka tiksliai reagavo į jų širdies magneto skleidžiamą trauką.
Kaip iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą
Aiškumas yra jūsų supratimo apie save ir savo sprendimų galią bei poveikį rezultatas.
• Kuo aiškiau suprasite, koks gyvenimo būdas jums tinkamiausias, tuo aiškesnis bus jūsų gyvenimas. Susikurkite viziją, kaip norėtumėte jaustis. Jos nelemia kiti žmonės ir jų elgesys.
• Vis aiškiau pajauskite, kad prieš kažką darant visuomet priimamas atitinkamas sprendimas.
• Supraskite, kad net ir tada, kai nieko nedarote, jūs priimate sprendimą: nusprendžiate nieko nedaryti. Netgi tada, kai manote, kad dabar esate visiškai bejėgis, suvaržytas, aplinkybių arba įsipareigojimų auka, iš tiesų pats nusprendžiate tuo patikėti.
• Sprendimai jūsų magnete taps iš tiesų veiksmingi tik tada, jei taip nuspręs ir jūsų širdis. Jei abejojate, palaukite, kol širdis pasakys „taip“. Nieko nespręskite prieštaraudamas savo jausmams.
2 Gyvenimo linija – psichologijoje yra elgesio kryptis, kurią nulemia žmogaus charakteris ir gyvenimo tikslas (vert. past.).
Ketvirta paslaptis
„Neišsenkantis visų jūsų ieškomų gėrybių šaltinis slypi jūsų magnete. Tas šaltinis yra tai, ką jūs jaučiate.“
Savas šaltinis
Nė vienas žmogus neveikia vadovaudamasis tik protu. Visuomet svarbu patirti tam tikrą jausmą. Net jei kažkas ir tvirtina, kad priimdamas sprendimus veikia dalykiškai ir logiškai, iš tiesų taip teigia tik dėl to, jog tada jaučiasi jausmiškai saugus. Jis gali suprasti savo veikimą, paaiškinti, apžvelgti ir pateisinti padarinius. Sumažėja rizika būti pernelyg skaudžiai nubaustam už galimą klaidą.
Visuomet būna tik vienas tikslas – noras patirti jausmų
Iš tiesų visiškai nereikšmingas tas faktas, kad alpinistas įkopia į viršukalnę arba ekspedicijos vadovas pereina dykumą, nė kiek nesvarbu, kaip greitai važiuoja lenktynininkas arba koks kūrybingas tas dailininkas. Tačiau visa tai įgauna prasmę pagalvojus apie žmogaus jausmų galią. Netgi tokių profesijų, kur neįtartum esant jausmų, atstovams kiekvieno veiksmo priežastis visuomet yra tam tikro jausmo troškimas.
• Politikas negina savo įsitikinimų tik dėl reikalo – jis nori patirti tam tikrus jausmus: pripažinimą, jausmą, kad viską daro teisingai, kad jo gyvenimas prasmingas, emocinę pusiausvyrą, nes nusprendė ginti kaip tik šią nuomonę, priklausymo tam tikrai partijai, įsitvirtinimo gyvenime jausmą, kuris suteikia jam stiprybės.
• Programuotojas kuria kompiuterines programas ne tik dėl konkrečių priežasčių. Jis nori patirti aiškius jausmus: savo protingumą, džiaugsmą išsprendus kilusį sunkumą, reikalingumą kitiems žmonėms, kūrybos džiaugsmą, situacijos valdymo jausmą (taigi būti nugalėtoju, o ne auka).
• Vyriausiasis vadovas nori pajausti pergalės, įsitvirtinimo pasaulyje skonį, patirti džiaugsmą, kad susikūrė materialinį stabilumą, gali mėgautis valdžia. Neišgyvendamas jausmų, kokius jam žada pareigos, jis prarastų motyvaciją dirbti.
„Protas formuoja žmogų. Jausmas jį valdo.“
Žanas Žakas Ruso,
prancūzų rašytojas, pedagogas, kompozitorius,
visuomenės ir valstybingumo teoretikas,
* 1712 06 28 Ženevoje – † 1778 07 02
Ermenonvilyje prie Paryžiaus
Visa ko pagrindas ir priežastis yra karštai trokštami jausmai. Protas – viso labo tik įrankis. Bet kartais tas įrankis priverčia mus patikėti, kad tai jis yra tas pagrindas.
Kasdienybėje – pirmiausia darbe – daugelis žmonių gyvena be jausmų, kurių jie ilgisi. Jeigu toks būtų visas gyvenimas, tada jis būtų visiškai beprasmis. Kuo beprasmiškiau gyvena žmogus, taigi kuo mažiau stengiasi pats ko nors imtis, kad išgyventų jausmus, kuriuos jis, tiesą pasakius, norėtų pažinti, tuo daugiau bando gauti nuostabių jausmų iš kitų ir per kitus. Jis visuomet norės ką nors turėti. Siekiant pritraukti visaverčių partnerių ar draugų išties nėra gerai štai toks skurdžios dvasios magnetas.
Iš jūsų kylanti galia
Tai, ko jūs norite gauti iš kitų žmonių, iš tiesų jau turite savo širdyje, nes ko pirmiausia ieškote? Jausmų! Saugumo jausmo, meilės, turto, laisvės pojūčio, jausmo, kad esate šeimos dalis, kad jums sekasi.
Niekas negali jums duoti jausmo, o tik jį sužadinti. Tai jūsų jausmas ir jūs pats jį sukuriate. Žmogus greta yra tai padaryti padedanti dovana asmeniškai jums. Nepaprastai svarbu žinoti šį skirtumą. Supratęs, kad jūsų jausmai visados priklauso tik jums, kad nėra nė vieno jausmo, kurį jums galėtų duoti ar iš jūsų atimti kitas žmogus, tapsite laisvas. Tada kitiems suteiksite mažiau galios ir nuimsite jiems nuo pečių atsakomybę už gerą savo savijautą. Taip iš karto sumažės jūsų galimybės prikaišioti kitiems, nes tokie priekaištai sudėtingose situacijose tik dar labiau blogina padėtį.
Niekas negali jums duoti meilės, nes ji jau yra jumyse. Jūs tai žinote. Stebėkite gyvūną, augalą ar dar ką nors gamtoje, kas suvirpina jums širdį. Ar jaučiate savyje meilę? Pažvelkite į laimingą vaiką nuotraukoje. Ar jaučiate? Jūs nieko negaunate ir vis dėlto ją jaučiate. Tai yra ta pati meilė, kurią jaučiate, kai greta jūsų iš tiesų yra mylimas žmogus.
Jeigu nesutariate su kokiu nors žmogumi – jūs negalite pakeisti jo problemos, bet galite pakeisti savąją. O kartu galbūt dings ir minėto žmogaus problema.
Sunkus meilės ieškančio žmogaus kelias
Kai žmonės trokšta konkrečių jausmų, bet niekaip negali jų rasti, arba ilgą laiką gyvena be meilės, tada kartais pradeda elgtis, kitų žmonių akimis žiūrint, keistai arba gluminamai. Bet iš tiesų tai tėra noras prisišaukti meilę.
„Mane lydi sėkmė, aš darbštus, gražus, protingas, turiu padėtį visuomenėje, namą, ir tą, ir aną…“ Kuo labiau žmogus nori pasirodyti, tuo garsiau šaukia: „Prašau, pamėkite mane. Prašau, mylėkite mane!“
Kitiems netinka šis būdas, todėl jie vaidina auką: „Aš esu vienišas, ligotas, neturtingas, silpnas, man nesiseka. Prašau, pastebėkite mane. Prašau, mylėkite mane.“
Taip bandant iš kitų žmonių patirti jausmų, sunku ir vienai, ir kitai pusei. Be to, meilės ištroškęs žmogus dažniausiai vertinamas už tai, ką jis turi ir daro, bet ne už tai, koks jis yra, be to, tik labai trumpai.
„Nepamiršk, kad pats geriausias ryšys yra toks, kai dviejų žmonių meilė pranoksta poreikį laikytis įsikibus vienam į kitą.“
Dalai Lama XIV,
budistų vienuolis, dvasinis ir politinis Tibeto vadovas,
* 1935 07 06 Taktseryje, Tibete
Paprastas meilės šviesos kelias
Neieškokite šviesos. Skleiskite ją pats, o kiti tą šviesą pamatys. Perpratęs savo širdies magnetizmo paslaptį jūs daug lengviau galėsite gauti tai, ko ieškote. Duokite meilės sau ir taip savo širdies magnetą užprogramuosite, o jis veikiai pritrauks jausmų į jūsų gyvenimą.
• Norėdamas, kad kitas žmogus jums atvertų savo širdį, atverkite savąją. Jeigu negalite nieko padaryti, tai ir jis negalės. Jis yra jūsų veidrodis. Ir net jeigu kitas žmogus padarys tai pirmas, jūs negalėsite to pajausti, jeigu nebūsite atvėręs savo širdies.
• Norėdamas pagerinti santykius su kitu žmogumi, iš pradžių pagerinkite santykį su savimi.
• Jei norite, kad kiti žmonės labiau jumis pasitikėtų, tai ir pats labiau pasitikėkite savimi.
• Jei norite patirti daugiau meilės, labiau mylėkite save.
• Jeigu ieškote patikimumo, labiau pasitikėkite savimi.
• Jeigu norite, kad su jumis elgtųsi geriau, pats geriau elkitės su savimi.
• Jeigu norite tapti turtingas, iš pradžių pajauskite pilnatvę. Tam nereikia turėti pinigų, o tik atitinkamai pakeisti savo suvokimą.
• Jeigu trokštate naujų impulsų, laisvės ir nuotykių, pradėkite nuo mažų dalykų, o didesni ateis patys savaime.
• Jeigu nenorite, kad jums dėl ko nors priekaištautų, pasitikrinkite, ar pats sau dėl ko nors nepriekaištaujate.
• Jeigu norite, kad kiti jus gerbtų, gerbkite pats save.
• Jeigu trokštate apsisprendimo laisvės, tačiau niekaip negalite jos gauti, pradėkite viską spręsti pats.
Kad ir ko ieškotumėte, iš pradžių pats toks tapkite. O jeigu turėsite noro – perduokite tai kitiems. Tada tai ateis pas jus, nes veiks kaip jūsų magnetas.
Tobulas kompasas: „Kaip aš noriu jaustis?“
Jeigu jums atrodo, kad santykiai pradeda šlyti – nesvarbu, kiek jie pažengę, – dažnai bus tik blogiau, jei bandysite kitą žmogų priversti atsipeikėti.
Jeigu norėtumėte pasinaudoti savo širdies magneto jėga, išbandykite štai tokį būdą: visus savo veiksmus ir dėmesį sutelkite į jausmą, kurį norėtumėte patirti. Pastebėjęs, kad artinasi barnis, prisiminkite ir paklauskite savęs: „Negi aš iš tiesų noriu patirti tai, kas gali tuoj prasidėti?“ Jeigu iš anksto būsite tvirtai apsisprendęs, ko norite, jūsų atsakymas bus labai aiškus.
Apsispręskite, ką konkrečiai norite jausti, o ne kaip turite elgtis.
Gali būti, kad taip nutrauksite aštrėjantį pokalbį, nes suprasite, jog abu vis labiau painiojatės į nepageidaujamų jausmų tinklą. Tai nereiškia, kad nematote problemos. Paprasčiausiai nenorite leisti, kad šis nesutarimas taptų nevaldomas ir neišvengiamai lemtų nemalonius jausmus. Apsisprendęs, kaip norite jaustis, tapkite stipresnis už susiklosčiusią situaciją, išlaisvinkite save ir kitą žmogų iš šios nemalonios jausmų spiralės.
Beje, apsisprendimas dėl jausmo yra geras tuo, kad jam nereikia jokių argumentų. Kiekvienas turi teisę gerai jaustis, o protas prieš šį tvirtinimą gali pateikti tik labai mažai svarių teiginių.
Kristinos vedlys
Kristina, automobilių koncerno vadybos specialistė, jau daug metų ieškojo to, ką ji įvardijo savo vedliu. Patyrusi daugybę sudėtingų ir dažnai dramatiškai pasibaigusių bandymų užmegzti tvirtus partnerystės ryšius ji jautėsi pavargusi, apimta nevilties ir suglumusi. Moteris vis dar negalėjo išsiaiškinti priežasties, kodėl jos meilės romanai nuolat baigdavosi staigiai atvėsus jos pačios jausmams arba ryšį nutraukdavo vyras. Tik po nepaprastai sunkaus išsiskyrimo su Henriu, vadybininku iš Kanados, ji suprato savo širdies magneto veikimo principą, kartu suvokė, kad gyvenimas daugybę kartų bandė atkreipti jos dėmesį į daromas klaidas, o ji šių įspėjimų nepastebėdavo.
Moteris susipažino su Henriu tarptautiniame kongrese. Jai nepaprastai patiko ne tik įspūdinga jo išorė, bet ir kompetencija bei pasitikėjimas savimi per pristatymus. Kristina nuo senų laikų jautė silpnybę sėkmės lydimiems vyrams, o Henris kaip niekas kitas iki šiol atitiko jos vaizduotėje susikurtą idealaus partnerio paveikslą.
Veikiai juodu suartėjo ir pasibaigus kongresui savaitgalį kartu praleido SPA viešbutyje. Kristinai anaiptol netrūko pinigų, bet ji leido, kad Henris apmokėtų visas išlaidas ir pildytų kiekvieną jos norą. Moteris tai priėmė kaip jo simpatijos, aukšto savo įvertinimo ženklą ir mėgavosi šiomis nuostabiomis dienomis.
Dar kartą susitikę po dviejų savaičių darbo reikalais juodu vėl praleido nuostabų savaitgalį. Kristina jautėsi devintame danguje – šis vyras atrodė esąs visų jos svajonių išsipildymas. Ir vis dėlto bendraudama su Henriu ji nuolat jautė keistą įtampą. Vyriškis paaiškino, kad, nors jai labai simpatizuoja, jam gyvenime svarbiausia yra karjera. Kristina laikui bėgant jau buvo pripratusi prie štai tokių sėkmės lydimų vyrų teiginių ir netgi tam tikra prasme mėgo juos.
Vis dėlto labai neįprasti jausmai, kurie vieną naktį, kai Kristina ilsėjosi šalia miegančio meilužio, galutinai ją įveikė: nervingai virpėjo ne tik visas jos kūnas, bet ir siela, ją kankino nemiga ir vienatvės, nereikalingumo jausmas, nors buvo prisiglaudusi prie nieko nenujaučiančio ir kuo ramiausiai miegančio Henrio. Kristina panoro tučtuojau pašokti ir pabėgti. Šis troškimas buvo toks stiprus, kad ji išlipo iš lovos ir likusią naktį praleido svetainėje ant sofos. Kadangi Henris nepasakė ir nepadarė nieko, kas būtų galėję sukelti štai tokius jausmus, Kristina apskritai nesikalbėjo su juo šia tema. Be to, kaip ji būtų galėjusi jam viską paaiškinti?
Praėjus maždaug dviem savaitėms po šios nakties Henris nieko nepaaiškinęs nutraukė su ja santykius. Kristina priekaištavo sau, dieną naktį ieškojo priežasčių, paskatinusių jį taip pasielgti, ir norėdama visa tai suprasti.
Moteris pasiguodė geram draugui, kuris jau buvo patyręs panašią istoriją ir suvokęs priežastis, kodėl taip nutiko. Jis pasiūlė Kristinai trumpam mintimis nukeliauti į praeitį. Ji dar kartą įsivaizdavo situaciją, kai gulėjo greta Henrio ir norėjo nuo jo pabėgti. Šįkart moteris neužgniaužė šio spontaniško noro, bet atsikėlė, susirinko savo daiktus ir išvažiavo namo. Kristina vis iš naujo įsivaizdavo, kad taip pasielgia, ir bandė viską pajausti. Tada ji suprato, kad būtų teisingai pasielgusi. Šis supratimas, susijęs su jausmais iš įsivaizduojamos kelionės, gerokai sušvelnino jos nusivylimo meile skausmą. Kristina vėl įstengė blaiviai mąstyti ir ieškoti priežasties savo širdies magnete, kuris dar kartą pritraukė spontaniškai nutrauktų santykių situaciją.
Moteris pripažino, kad pati savo profesinei karjerai teikia tokią didžiulę reikšmę, jog jos širdies magnetas paprasčiausiai negali pritraukti kitokių vyrų, o tik tokius, kurie mąsto lygiai taip pat kaip ir ji. Profesinė karjera Kristinai buvo tokia svarbi, kad be jos gyvenimas atrodė esąs beprasmis. Vyrai, kuriuos ji traukė, mąstė lygiai taip pat.
Kristina dar labiau nustebo supratusi, kad su kitu žmogumi susiję itin stiprūs neigiami jausmai valdo. Jų buvimas jokiu būdu nereiškia, jog kitas žmogus yra blogas. Jie viso labo aiškiai parodo, kad dviejų žmonių širdžių magnetai yra tokie skirtingi, jog apima išties nemalonus jausmas. Tą naktį labai aiškiai pasireiškė šių jausmų galia, kurios taip ilgai savyje Kristina buvo ieškojusi.
Daug žmonių patiria situacijų, panašių į aprašytą Kristinos istoriją, todėl pravartu išsiaiškinti, kas įvyko.
Jūs susipažįstate su galimu partneriu. Viskas atrodo labai žavu ir jausminga. Galbūt veikiai šis ryšys tampa intymus. Jūs vis dar patiriate aistringų, stiprių ir gyvybingų jausmų. Tai išties nuostabu ir, žinoma, kol kas nėra nė vienos problemos. Jų atsiranda tik tada, kai esamus jausmus pradeda nugalėti vis stipriau pasireiškiantys kiti jausmai. Kodėl jų kyla? To priežastis gali būti, pavyzdžiui, dar ne iki galo išspręsta sena problema, susijusi su istorija, kurią kitas žmogus vis dar nešiojasi širdyje, o naujas ryšys ją suaktyvina ir iškelia į paviršių, arba galbūt kažkas labai smarkiai netinka, kaip minėtu Kristinos atveju.
Stebėkite, ar tik nesimezga drama. Jeigu jaučiate, kad kažkas išties negerai arba net blogai, tučtuojau sukluskite! Jūsų jausmas visuomet yra jūsų neklystantis vedlys! Jis žino daugiau už protą.
Bendraudamas su kitu žmogumi kūniškai arba tik būdamas kartu su juo vienoje patalpoje veikiausiai dėl to patiriate tokius jausmus kaip Kristina, kad nesutampa judviejų magnetiniai širdies laukai (energiniai laukai). Taigi jūs nuolat esate trukdymo lauke ir fiziškai tai juntate. Šie jausmai kelia nemalonių minčių, jūs pradedate laužyti galvą ieškodamas priežasties, dėl ko taip yra ir, žinoma, negalite jos rasti. Kadangi nerandate logiško paaiškinimo, šios mintys visuomet sukelia begales neigiamų jausmų.
Kuo aiškiau žinote, kokį pojūtį norite patirti, tuo aiškiau ir tikriau suprantate, kas jums tinka, o kas ne.
„Lašelis meilės yra daugiau nei vandenynas proto.“
Blezas Paskalis,
prancūzų matematikas, fizikas, literatas ir filosofas,
* 1623 06 19 Klermone-Ferane – † 1662 08 19 Paryžiuje
Jausmas ir protas
Po daugybės beprasmių ir nieko gera nedavusių barnių viena moteris savo vyrui pasakė: „Žinai, kažkada išsirinkau tave, nes tu padarydavai taip, kad aš jausdavausi gerai. O dabar elgiesi kitaip ir jaučiuosi blogai. Nežinau, kodėl taip yra, kas pasikeitė ir kaip galėtume išspręsti šį sunkumą. Žinau tik tiek, kad noriu jaustis gerai, o mums nepavyksta to padaryti. Tai mane labai liūdina.“
Šie jos žodžiai akimirksniu pakeitė situaciją. Vyras suprato, kad dėl karštligiško troškimo būtinai laimėti ginčą vadovaujantis logiškais teiginiais veikiai pralaimės, nes jis, užuot sulipdęs, ketino sudaužyti viską, kas jam buvo brangiausia.
Kai susiginčija logiškas protas ir nelogiškas jausmas, dažniausiai nugali pirmasis. Ir dažnai žmogus džiūgauja nežinodamas, kad kiekviena pergalė atveda jį vienu žingsniu arčiau prie didelės netekties, nes kažkada niekados neišgirstas ir nepatirtas jausmas jį palieka. O tada jis jaučiasi taip, lyg kažkas būtų miręs.
Atkabinimas… Paprastas jausmų pratimas, padedantis patirti stipresnį laisvės pojūtį
Ar esate atsidūręs tokioje situacijoje, kai jaučiatės it prikabintas prie kito žmogaus jausmų pasaulio arba į jį įsipainiojęs, nors šito visai nepageidaujate? Ar pažįstate žmogų, su kuriuo mielai susitiktumėte būdamas visiškai laisvas ir nekamuojamas rūpesčių, trokšdamas pamatyti, kokie bus jūsų santykiai, kai baigsis ši drama? Jeigu mėgstate eksperimentuoti, tada jums tikrai patiks šis veidrodinių neuronų žaidimas, galintis tučtuojau pakeisti jūsų magneto poveikį ir santykį su kitu asmeniu. Skirkite keletą minučių laisvo laiko, pasirūpinkite, kad niekas jums netrukdytų, ir atlikite šiuos veiksmus:
1. Užsimerkite. Tiesiog jauskite, kad sėdite ir kvėpuojate. Įsivaizduokite kitą žmogų. Įsivaizduokite, kad viskas, kas jus su juo sieja, eina per savotišką šviesos pluoštą. Tai kanalas. Ar regite jį? O dabar įsivaizduokite, kad turite dideles žirkles ir perkerpate tą pluoštą. Kartais reikės perkirpti keletą sykių. Dabar vėl pabandykite pajausti, ar pasikeitė jūsų jausmas? Jeigu ne, vis tiek tęskite.
2. Dabar įsivaizduokite, kad viena perkirpto pluošto dalis vis dar prikibusi prie jūsų. Gali būti ir taip, kad sąlyčio taške (galbūt prie širdies ar pilvo) prikibęs savotiškas debesėlis arba šviesos gija. Paprasčiausiai šias liekanas pasiųskite šalin garsiai tardamas: „Noriu, kad tai, ką dabar matau, grįžtų pas X (vardas).“ Pasakykite taip, o ne kitaip. Nieko nedarykite, tik laukite. Paskui vėl pabandykite pajausti, kas darosi ir kaip jūs jaučiatės.
Šį pratimą galite atlikti su kiekvienu žmogumi, giminaičiais arba savo partneriu, jeigu norite pagerinti santykius. Su tuo asmeniu jūs neišsiskirsite, nenutrauksite meilės – paprasčiausiai pašalinsite senas istorijas, beverčius jausmus, sukursite laisvą erdvę tikrai meilei ir nerūpestingam bendravimui čia ir dabar.
Savo šaltinio pagrindas ir prasmė Pagrindas
• Kiekvienas jausmas, kuriuo save apdovanojate, išorėn skleidžia spindulius ir pritraukia žmones, tinkančius šiems jausmams.
• Nors jausmai dažnai apima spontaniškai, bet niekada nekyla atsitiktinai. Kartais juos sukėlęs objektas yra išorėje, tačiau jų priežastis visuomet slypi jūsų viduje. Suradęs savo įjungimo ir išjungimo mygtuką galite tinkamai susireguliuoti magnetą.
Prasmė
• Savo šaltinio pažinimo ir panaudojimo tikslas yra kuo daugiau sužinoti apie save ir vis labiau jausti savo jėgą.
• Pažinęs savo paties šaltinį tapsite laisvesnis nuo kitų žmonių jausmų, kad galėtumėte dar labiau juos mylėti, nesvarbu, kokie jie yra ir ką daro.
Ketvirtos paslapties žinių apibendrinimas
• Ką jaučiate, kai kitas žmogus nesielgia taip, kaip jūs norite? Koks kyla jausmas, kai esate jausmiškai prikabintas prie kito žmogaus?
• Akylai sekite, kaip keičiasi jūsų jausmai, kai atliekate atsikabinimo pratimą. Jums nereikia keisti savo elgesio, tik stebėkite.
• Kokie jausmai užplūsta įsivaizdavus, kad galite duoti sau tai, ką anksčiau tikėjotės gauti iš kitų žmonių? Ar pasijautėte geriau, ar blogiau?
• Stebėkite ir prisiminkite kitų žmonių reakciją tuomet, kai jaučiatės puikiai arba blogai.
Kaip iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą
• Išsiaiškinkite tikruosius savo troškimus. Jeigu jus nuolat kankina neišsipildęs troškimas – svajonė, – išsiaiškinkite, kokius jausmus norėtumėte patirti, jeigu jis išsipildytų. Ką jums žada jūsų svajonė? Kas slypi už jūsų troškimo? Kol nepatirsite šių jausmų, tol jūsų magnetą formuos jų trūkumas.
• Išsiaiškinkite, kaip dar galėtumėte patirti šiuos jausmus, ir pasistenkite kuo daugiau jų išgyventi.
• Jei laukiate iš kitų žmonių tam tikrų jausmų, iš pradžių pats juos patirkite.
Taip jūs naujai sureguliuosite savo širdies magnetą – nuo „trūkumo“ padalos pasuksite prie „turėjimo“ – ir galų gale jis galės pritraukti tai, ko trokštate.
Penkta paslaptis
„Kiekvieną kartą, užtikęs savo širdies magnete simbolį, jūs gaunate magišką pasikeitimų raktą.“
Simbolių galia
Tikėjimas tam tikrais simboliais arba elgsenos ritualais gali būti galinga savarankiškai jūsų magnete veikianti „programa“. Šitoks tikėjimas gali ne tik sustiprinti tai, ką norite pasiekti, bet ir viską užblokuoti.
Kol tikėsite kokiu nors simboliu, jis vis pasirodys jūsų gyvenime, nes trauks žmones, jaučiančius jį jūsų magnete ir nesąmoningai patiriančius jo trauką. Simbolis, primenantis nemalonius įvykius, nuolat kels jums naujų panašių potyrių.
Mūsų protas vis ieško tikrumo ir patikimumo. Jis mėgsta pasilengvinti darbą, todėl daiktus ir elgseną įsidėmi kaip patikimus tam tikro reiškinio ar daikto žymeklius ir ilgainiui pamiršta, kad iš tiesų tai tėra atskiri objektai ar elgsena, kurie neturėtų būti siejami su tikrove čia ir dabar. Kol jūsų magnete yra stiprių simbolių, „nejučiomis“ sukeliančių jausmus, jaučiate savo seną spontanišką reakciją į simbolį, užuot aiškiai išgyvenęs tai, kas dabar iš tiesų vyksta.
Simboliai kaip kalba
Simboliai ir ritualai yra vieni iš bendravimo rūšių, todėl padeda žmonėms vieniems kitus suprasti, nes kalbantieji žino, kad tas simbolis atitinka tam tikrą objektą. Susiedamas kokį nors patirtą jausmą su daiktu arba elgsena ir pritaikydamas žmogui, kuris apie tai nieko nenutuokia ir nejaučia šios sąsajos, jūs pats susikuriate būsimos problemos priežastį.
• Teigiamais dalykais pagrįsti simboliai lemia, kad kažkas jums sužadina malonų jausmą, jei tinkamai panaudoja jūsų simbolį. Jeigu kitas žmogus juo išreiškia tikruosius savo jausmus, tada viskas puiku. Bet jeigu jis simbolį naudoja norėdamas pasiekti tikslą, nors simbolis neperteikia tikrų jo jausmų, tai kloja pamatus konfliktams, nesusipratimams ir kitokioms problemoms.
• Neigiamais dalykais pagrįsti simboliai ir ritualai sukelia nemalonių prisiminimų ir jausmų. Net jeigu kitas žmogus nieko apie tai nežino ir šio simbolio poveikis jam pačiam atrodo esąs neutralus arba jeigu jis trokšta šiuo simboliu parodyti savo meilę, jis vis tiek paskatins jus atstumti. Šiuo atveju simbolis lemia tai, kad užmušamas naujai užsimezgęs, dar embriono stadijos jausmas ar situacija.
Kiekvienas objektas ar elgsena ką nors reiškia. Jūs jau esate su tuo susidūręs. Tai gali patirti kiekvienas žmogus. Bet ar tai išties nenuginčijama tiesa? Visuomet?
Plačiausiai paplitę simboliai ir jų veikimas Simbolinė elgsena
„Jeigu žmonės myli vienas kitą – daro tą ar aną. O taip mylintis žmogus jokiu būdu nepadarys.“ Štai tokius neišsakytus lūkesčius jūsų magnete kitas žmogus jaučia kaip jam daromą spaudimą, nuo kurio jis nesąmoningai nori pasprukti. Todėl dažnai gaunate visiškai kitokį rezultatą, nei trokštate.
Simboliniai teiginiai
Yra žmonių, kurie ką nors pernelyg anksti arba pernelyg dažnai garantuoja. Kuo dažniau asmuo net neprašomas ką nors prisiekia, tuo galbūt labiau bando pats prisiversti tuo patikėti. Kartais dėl to, kad tai netiesa. Tai, kad žmogus labai dažnai pasisako tam tikra tema, nors jo niekas neprašo, neretai rodo tik viena – jis pats nėra dėl šios temos tvirtai apsisprendęs.
Zodiako ženklas
Kaip supratote iš istorijos „Robertas ir Žuvys“ (34 p.), pernelyg didelis tikėjimas zodiako ženklais taip pat gali veikti kaip magnetas. Tas ar anas nelabai gerai tinka arba ypač gerai tinka šitam arba anam. Iš tiesų žmones galima suskirstyti į tam tikrus tipus, kurie bendrauja vienas su kitu sudėtingiau arba paprasčiau. Bet juk yra ir daugybė kitų ne mažiau svarbių dalykų, lemiančių žmonių charakterį ir bendravimą. Galų gale juk tai žmogus, o ne simboliai, su kuriais jis susijęs.
Simboliniai daiktai
Kokius drabužius dėvi tas žmogus? Kaip jis įsirengęs savo namus? Kokia jo profesija? Kokiu automobiliu važinėja? Kokius prekių ženklus mėgsta? Tokie simboliai gali apie asmenį kai ką išduoti. Tačiau žmonės nuolat keičiasi ir net nesusimąstydami atsisako savo buvusių simbolių. Jeigu jūs kokį nors asmenį dėl to smerkiate, gali būti, kad smerkiate jo praeitį. Tada matote visai kitą žmogų, o ne tą, kuris stovi prieš jus. Verčiau pasikliaukite tuo, ką jums sako širdis.
Simbolinės mintys
Yra nesuskaičiuojama daugybė neteisingų minčių apie meilę, užprogramuojančių širdies magnetą atstumiančia jėga. Štai keletas pavyzdžių:
• Dėl meilės būtina kovoti. Reikia įtikinti kitą žmogų.
• Norint parodyti meilę, būtina nuolat naudoti savo simpatijos išraiškos simbolius.
• Laikas nelaukia. Jei nepasiskubinsi išgauti iš kito žmogaus meilės prisipažinimo, prarasi jį visiems laikams.
• Norint įtikinti kitą žmogų, būtina pagalbon pasitelkti išmonę. Meilėje laimi pats vikriausias.
• Visur pilna varžovų, kuriuos reikia nugalėti.
• Kai tampa sunku, reikia pasistengti, kad jis / ji šito nepastebėtų.
• Visi geri partneriai jau išgraibstyti. Jeigu jis / ji yra laisvas / laisva, vadinasi, kažkas ne taip.
• Jeigu myli, dažnai tai kartoji. Jeigu ne – tai netikra meilė.
• Meilė, skausmas, jaudulys ir dramatiškumas būdingi meilei. Nuo jos per kūną bėgioja šiurpuliai. Jeigu šio jausmo nėra, vadinasi, tai ne meilė. O iš tiesų per kūną šiurpuliai nueina ir patiriant (praradimo) baimę: „Ar jis / ji mane išties myli?“
Filmai ir romanai Tam tikras menas kuria meilės simbolius
Beveik visų meilės komedijų arba dramų labai panašus scenarijus. Susitinka vyras ir moteris. Vienas iš jų yra laisvas ir pasirengęs mylėti, o kitas – ne. Žiūrovai žino, kad herojai tobulai tiktų vienas kitam, nes daug kuo panašūs. Tačiau vienas iš jų vis dar laikosi įsikibęs į kitą asmenį arba į laisvės idėją, o tai kliudo jiems bendrauti. Šis konfliktas kelia įvairiausių stiprių jausmų. Visų pirma žiūrovai, kurie – jeigu nesuvokia, kad iš tiesų ekrane mato tik vaizduotės vaisių, o ne tikrą istoriją, – tučtuojau užsiprogramuoja magnetą.
Laisvas partneris turi atkalbėti nelaisvąjį nuo klaidingo pasirinkimo ir įtikinti, kad tai jis yra tas tikrasis. Įvykiai klostosi nepaprastai dramatiškai, o praradimo baimė pamažu stiprėja, kol suvirpina net pačias kiečiausias žiūrovų širdis.
Galiausiai nesusipratėlis mylimasis vis dėlto suvokia savo klaidą ir paskutinę sekundę pasiveja viltį praradusį iškeliaujantį gerbėją, prisipažįsta jį mylįs.
Šios meilės istorijos nuostabios, įdomios, jausmingos, prasmingos, romantiškos, kartais linksmos… Jos kuria simbolines idėjas apie meilę, tikrajame gyvenime galinčias kelti daug nesusipratimų.
Beje, „romantiškos meilės“ sąvoka atsirado viduramžiais ir yra religinės kilmės. Buvo garbinama amžinoji nepasiekiamybė, dieviškumas, susieti su troškimų objektu. Romantikos laikais širdies skausmas literatūroje ir išsilavinusių žmonių pokalbiuose buvo išaukštintas kaip meno forma. Mylimasis ar mylimoji buvo sudievinami, paverčiami princais ir princesėmis, „saldžiuoju“ uždraustos arba atidėtos meilės skausmu buvo mėgaujamasi lyg stebuklingu gėrimu.
Geriausiai pats patikrinkite, ar tai, ką visi žmonės arba dauguma jų tvirtina, apie ką mąsto arba ką nors daro jums rūpima tema, iš tiesų yra absoliuti teisybė.
Kaip atpažinti slaptos „virusinės programos“ simbolius ir juos pašalinti
Koks nors praeityje nutikęs įvykis yra tapęs jums simboliu. Jūs jokiu būdu nenorite to dar kartą patirti, bet nuolatos jį traukiate. Šiuos pasikartojimus užbaigti padės štai toks būdas:
1. Stebėkite, kas nutinka.
2. Pajauskite savo istorijos simbolį.
3. Suraskite, ką slepia simbolis.
4. Suraskite simbolio priežastį ir atleiskite jai.
5. Perkurkite istoriją iš naujo.
Koks šis būdas paprastas ir iš esmės pakeičiantis širdies magneto poveikį, parodo Katios istorija.
Kaip Katia galų gale ištrūko iš laikraščių nelaisvės
Katia – 37-erių metų smulkutė moteris. Ji mėgsta piešti, kuria mažas skulptūrėles, dainuoja, šoka ir įvairiausiais būdais rodo savo jausmus. Per pastaruosius aštuonerius metus ji turėjo tris ilgesnius meilės ryšius ir visi baigėsi. Kas kartą Katia labai skausmingai išsiskirdavo su savo partneriu, nes nė vienas jos nevertino ir ji jautėsi išnaudojama. Moteris buvo nepaprastai nusiminusi, jautėsi blogai ir kaltino save negalėdama suprasti, kas ir vėl sugriovė užsimezgusius santykius. Katia savo širdies magnete pradėjo ieškoti šablonų.
1. Stebėk, kas nutinka. Kažkas mano gyvenime blogai. Aš kažko nenoriu. Kas tai yra?
Katios atsakymas. Nebenoriu patirti šių konkrečių dalykų: kad vyras, su kuriuo aš draugauju, pusryčiaudamas skaitytų laikraštį, kad vos parėjęs namo įsijungtų televizorių, kad nuolat išeitų iš namų norėdamas laisvalaikį paskirti kažkokiam kvailam pomėgiui. Visi trys mano buvusieji tai darė su didžiuliu pasitenkinimu, o aš dėl tokio jų elgesio jausdavausi nepaprastai įžeista.
2. Rask simbolį. Kur yra simbolis ir kokiems jausmams jis skirtas? Kokį vidinį „filmą“ aš susikūriau? Kodėl kaip tik šito nenoriu?
Štai aš pataisau iš tiesų gardžius pusryčius, padengiu mums abiem stalą, o vyras, tiesą pasakius, turintis mane mylėti ir vertinti, pasislepia už laikraščio, užuot padėkojęs man už pastangas ir su manimi bendravęs. Taip besielgiantis žmogus manęs nemyli ir negerbia. Aš tvarkau namus, o jis žiūri televizijos laidas arba užsiima mėgstama veikla, užuot bendravęs su manimi, jeigu jau kartu gyvename. Laikraščių skaitymas, jau nekalbant apie televizoriaus žiūrėjimą, yra aiški nepagarba.
3. Atpažinkite šablonus. Kokiuose gyvenimo „filmo“ epizoduose matėte panašių simbolinių veiksmų? Taip elgėsi pirmasis ar paskutinis jūsų partneris? Gal tai matėte savo tėvų namuose? Kas sieja šiuos atskirus „filmo“ epizodus? Kuo panašūs pagrindinių vaidmenų atlikėjai? Šie bendrumai ir yra šablonai.
Prisimenu, kad daugelis buvusių partnerių manęs negerbė. Jie leisdavo man tai aiškiai pajausti. Tai yra bendras visų šių istorijų šablonas.
4. Surask priežastį ir atleisk jai. Kur pirmąkart pasirodė šablonas? Kur galėjo atsirasti šis „filmo“ epizodas (prisiminimas)? Dažniausiai vaikystėje arba reikšminguose santykiuose.
Tėvas šitaip elgėsi su mano mama. Ji aukojosi, o jis kuo ramiausiai užsiimdavo savais reikalais ir visiškai jos nevertino. Jis pasislėpdavo už savo laikraščio lyg už mūro sienos. O aš vaikystėje buvau priversta į tai žiūrėti ir man toks elgesys atrodė pasibaisėtinas. Dar tada nusprendžiau niekados neskaityti laikraščio prie kitų žmonių. Aš ir šiandien nemėgstu laikraščių ir jokiu būdu nenoriu turėti partnerių, kurie nors truputį panašiai elgiasi. Bet, kaip tyčia, į mano gyvenimą nuolat įsibrauna kaip tik tokie žmonės.
Katia, išsiaiškinusi, kad tai jos tėvas pateikė jai „filmo“ projektą ir sukūrė programą, tučtuojau suprato, kodėl jos magnetas traukia vyrus, besielgiančius lygiai taip pat kaip ir jos tėvas. Katiai nebuvo sudėtinga sau atleisti, nes ji žinojo, kad niekados nesielgė neteisingai. Ji įstengė atleisti ir savo tėvui, nes suvokė, kad anuomet jis nesuprato, kaip jam derėtų elgtis, todėl ir darė taip, o ne kitaip. Jeigu būtų supratęs ir galėjęs elgtis kitaip, būtų liovęsis taip daręs.
5. Perkurk istoriją. Kaip turėtų atrodyti filmo scena, kurioje mylimas ir mylintis vyras elgiasi taip, kaip anksčiau darė nemylintis vyras?
Katia sukūrė štai tokią istoriją:
Dabar aš neturiu partnerio, bet įsivaizduoju, kad jis yra šalia manęs. Regiu savo svetainėje pusryčiams padengtą stalą. Dabar sekmadienio rytas. Prabėgusi nuostabi meilės naktis buvo kupina nuoširdžiausių jausmų ir švelnumo – tokia, kokios aš visuomet ilgėjausi. Jaučiu, kaip nepaprastai jis mane myli, tiesiog žinau. Einu į virtuvę ir ruošiu mums abiem pusryčius. Girdžiu, kaip jis prausiasi duše ir niūniuoja dainelę. Man patinka tai girdėti. Staiga į galvą šauna mintis priešais esančioje parduotuvėje nusipirkti šviežių bandelių. Pakeliui į parduotuvę sustoju prie spaudos kiosko. Žinau, kad jam, kaip ir mano tėvui, patinka skaityti laikraščius. Nuperku vieną ir pakeliui namo nusiskinu iš sodo porą gėlių. Grįžtu jam net nespėjus išeiti iš vonios. Jis nepastebėjo, kad buvau išėjusi. Stalą papuošiu gėlėmis, į lėkštę sukraunu šviežias bandeles, o greta jo lėkštės padedu laikraštį.
Atėjęs jis stabteli ir nustebęs žiūri į pusryčių stalą. Matau, kaip iš džiaugsmo nušvinta jo veidas. Jis apkabina mane ir mes sėdamės prie stalo. Jis pamato laikraštį, žvilgteli į mane, pagiria, kad esu labai rūpestinga, ir pasako, jog vis dėlto negalįs skaityti laikraščio, kai sėdžiu su juo prie stalo. Jaučiu, kaip karštai jis mane myli, taip pat jaučiu, kaip jis džiaugiasi mano atneštu laikraščiu. Aš padrąsinu jį ir paprašau paduoti man laikraščio priedą apie keliones. Mes pusryčiaujame, mėgaujamės kavos, bandelių, gėlių kvapais ir pasikeisdami skaitome įdomius dalykus iš skirtingų laikraščio lapų. Man patinka tai, kas vyksta prie pusryčių stalo.
Kita galimybė, kaip savo magnete panaikinti trikdantį simbolio veikimą, yra tai, kaip tik tai, kas jums kito žmogaus labai nepatinka, keletą kartų išbandyti pačiam. Žinoma, tik tada, jei tai niekam nekenkia. Akylai stebėkite, ką tai darydamas jaučiate. Galbūt po to simbolis pastebimai susilpnės arba apskritai išnyks, nes jūs pajausite, kad tai viso labo tik veiksmas.
Kaip išsivaduoti iš simboliais tapusių daiktų nelaisvės
• Ramiai pasėdėkite. Daiktą stebėkite taip atidžiai, kaip niekados anksčiau. Žiūrėkite ir jauskite jo medžiagą ir apdirbimą. Išbandykite jo funkciją, jeigu jis tokią turi. Pajuskite struktūrą ir svorį. Tą daiktą kuo geriau pajuskite visais pojūčiais. Apuostykite, pačiupinėkite, pasverkite, paragaukite. Netrukus jis vėl taps visiškai bereikšmiu jums daiktu.
• Susiieškokite pavyzdžių, kuriuose figūruotų panašus daiktas, kuris ničnieko jums nereikštų arba reikštų ką nors visiškai priešinga.
• Gali būti ir taip, kad simbolis daugeliu atvejų reiškia tiesą, bet negi esate įsitikinęs, jog kaip tik tą patį jis reikš ir jums? Paklauskite šito savęs ir pajauskite, kas jumyse vyksta, kai surandate atsakymą į šį klausimą.
Erikas ir meilės smeigtukas
Erikas, 53-ejų metų prekybininkas, prieš septynerius metus išsiskyręs su savo karštai mylima žmona, iki šiol nebuvo užmezgęs nė vieno meilės romano. Kiekvieną rytą jis užsirišdavo kaklaraištį ir prisegdavo jį auksiniu smeigtuku, kurį jam pirmųjų vestuvių metinių sukakties proga buvo padovanojusi žmona. Smeigdamas jį į savo kaklaraištį Erikas visuomet prisimindavo meilę, kurią tuomet jautė ir vis dar tebejaučia. Bet apsižvalgęs jis suvokdavo tikrovę ir savo gyvenime pajausdavo klaikią tuštumą. Šis skausmas buvo toks stiprus, kad vyras net negalėjo susipažinti su kita moterimi. Vieną dieną Erikas pasiguodė savo draugui. Šis liepė jam pasižiūrėti į smeigtuką ir kuo smulkiau nupasakoti, ką mato. Spalvą, formą, svorį, paviršiaus ypatumus… Šią akimirką Erikas suprato tris dalykus:
• Smeigtukas tėra metalo gabalas, o ne meilė žmonai.
• Jis nebuvo meilės simbolis – negalima garbinti senų simbolių ar prisiminimų, juolab jeigu jie sukelia skausmą.
• Nebus nuodėminga mylėti savo žmoną ir tuo pat metu susipažinti su kitomis moterimis, užmegzti su jomis artimesnius ryšius. Tai nei apgavystė, nei taip branginamos savo meilės žmonai išdavystė. Priešingai: būti laisvam, kad asmeniniame gyvenime galėtum patirti laimę ir džiaugsmą, buvo meilės sau ženklas.
Tai supratęs Erikas įstengė nejausdamas širdgėlos išmesti savo vienatvės simbolį. Per kitas savaites jis pardavė arba dovanojo kitiems daugelį daiktų iš kažkada buvusio bendro su žmona buto. Kuo daugiau daiktų iškeliavo kitur, tuo didesnę laisvę Erikas jautė savo širdyje. Iš savo gyvenimo pašalinęs senus ir naujesnius buvusios santuokos daiktus vyras pajuto begalinį entuziazmą. Galiausiai jis išsikraustė į kitą butą ir jį apstatė visiškai naujais baldais. Po šešių mėnesių Erikas pirmą kartą po ilgo laiko tarpo vėl susipažino su moterimi ir ją pamilo.
Meilės ženklu negali būti daiktas, kuriuo pats save skaudini. Meilės ženklas yra daryti viską, kad nepatirtum skausmo.
Mylėkite, užuot kovojęs. Perkurkite savo istoriją!
Neigiamoms jausmų „programoms“, kurias sukelia simboliai, pašalinti yra nuostabus būdas, padedantis tučtuojau „perprogramuoti“ savo širdies magnetą.
Elgseną arba daiktą iš praeities susiekite su meile, o ne su neigiamais potyriais. Įsivaizduokite patirtą situaciją, kurioje tam tikru būdu buvo pavaizduotas simbolis, suteikęs jums skausmo. Jums pažįstamas šis jausmas. O dabar paklauskite savęs: „Kaip viskas – tik teoriškai ir žaidimo forma – būtų galėję susiklostyti visiškai kitaip?“
Susikurkite naują „filmą“ su vienu žmogumi, kurį jūs labai mylite ir kuris jus myli. Šis žmogus nebūtinai turi būti realus. Tiesiog įsivaizduokite puikų partnerį ir savo meilę jam. Pajautęs meilę, įsivaizduokite, kaip šis labiau už viską pasaulyje jus mylintis žmogus naudoja tą patį simbolį, nes jis mėgsta tai daryti ir nežino, kokių jausmų, susijusių su šiuo simboliu, jūs anksčiau esate patyręs. Stebėkite jį ir jauskite, kaip karštai jį mylite, kai jis tai daro. O daro dėl to, kad tai teikia jam džiaugsmo. Tai neturi su jumis nieko bendra. Toliau mylėkite šį žmogų ir stebėkite, ką jis daro. O dabar pajauskite, ką jums sužadina senasis simbolis. Ar džiaugsmą? Meilę?
Tą akimirką, kai patirsite šiuos jausmus, išlaisvinsite savo širdies magnetą iš senųjų simbolių galios. Ateityje jūs jau nebepritrauksite šios situacijos. Ir jeigu nutiks taip, kad kas nors norės padaryti kai ką panašaus, jūs ramiai stebėsite nė neabejodamas, kad tai jūsų nebejaudina.
Simbolių pagrindas ir prasmė Pagrindas
• Daiktai ir elgsena, kuriems suteikėte simbolinę reikšmę, panašiose situacijose padės jums greitai apsispręsti. Kartais pernelyg greitai.
• Su kiekvienu simboliniu daiktu ir veiksmu jūs susiejote stiprius jausmus. Jie yra jūsų magneto dalis ir traukia žmones, kurie ieško kaip tik tokių jausmų.
Prasmė
• Kiekvieno nesąmoningai susikurto simbolio prasmė galų gale yra jo atsisakymas ir išsilaisvinimas nuo jo galios. Tik tada, kai vertinsite daiktą arba atsiminimą be jokių jausmų – suprasdamas, kad tai viso labo daiktas arba mintis apie praeitį, – galėsite čia ir dabar apsispręsti dėl savo tikrųjų jausmų.
• Galite sąmoningai susikurti naujus simbolius ir juos susieti su jausmais, kuriuos norėtumėte turėti savo magnete. Tada jie bus pagalbininkai, primenantys tai, ką norite jausti.
„Gerai matyti galima tik širdimi. Esminių dalykų akys nemato.“
Antuanas de Sent Egziuperi,
prancūzų rašytojas ir lakūnas,
citata iš „Mažojo Princo“,
* 1900 06 29 Lione – † 1944 07 31 virš Viduržemio jūros netoli Marselio
Penktos paslapties žinių apibendrinimas
• Artimiausioje savo aplinkoje suraskite simbolinių daiktų. Kokius jausmus jie sužadina? Jeigu tai yra nemalonūs jausmai, pavyzdžiui, skausmas, praradimas arba melancholiški prisiminimai, savo širdies magnetą „užprogramuokite“ taip: pabandykite pašalinti tuos daiktus ir įsiklausyti į savo jausmus. Ar jaučiate, kad truputį palengvėjo? Tada turėtumėte pabandyti priimti sprendimus.
• Ar yra dalykų, jums keliančių teigiamus jausmus ir nesusijusių su neigiamais prisiminimais iš praeities? Skulptūros, paveikslai, drabužiai, kvapai, garsai. Taip galite savo magnetui suteikti jausmų, tinkančių būsimam gyvenimo tikslui.
• Stebėkite žmones, kurių pažiūros tam tikrais klausimais sustabarėjusios. Kada jie užsispyrėliškai gina savo įsitikinimą, nors teisybė galėtų būti visai kitokia? Ko taip elgdamiesi jie nori išvengti? Kaip jus veikia tokie žmonės?
Kaip iš naujo sureguliuoti savo magnetą
• Iš savo gyvenimo pašalinkite visą nereikalingą šlamštą. Atsikratykite daiktų, esančių šalia jūsų ir sukeliančių jums skaudžių prisiminimų. Jei tik įmanoma, pabandykite atsikratyti dalykų, sukeliančių jums ir gražių, ir nemalonių jausmų. Jeigu labai nenorite išsiskirti su kokiu nors daiktu, nes jis materialiai vertingas, pagalvokite, kad jūsų magnetą ir gyvenimą vis dar labai įnirtingai valdo jausmai.
• Jeigu smerkiate ir atmetate tam tikrą kitų žmonių elgesį ar charakterio savybes, tai kažkaip susiję su jumis, antraip šie neigiami jūsų jausmai nebūtų suaktyvėję. Kas tai ir kodėl taip vyksta? Ar tai, ką daro kitas žmogus, iš tiesų turi reikšmę jūsų gyvenimo laimei? Ar norite, kad nutiktų taip, jog kitų žmonių savitumai sukeltų jums jausmų ir „užprogramuotų“ jūsų magnetą? O galbūt verčiau norite būti laisvas? Spręskite pats.
• Kokį savo tėvo, motinos ar buvusio partnerio elgesį stebėjote ypač smarkiai jį atmesdamas? Kuo niekados nenorėtumėte „būti toks kaip jis / ji“ arba „to patirti“? Kodėl? Kodėl, jūsų nuomone, taip vyksta, ką tai simbolizuoja? Ar iš tikrųjų tai visuomet tiesa ir pritaikoma kiekvienam žmogui? Didelė tikimybė, kad dėl tokių jausmų nuolat tai prie savęs pritraukiate.
Šešta paslaptis
„Šalia jūsų esantys žmonės retai elgiasi taip, kaip jūs norite, bet dažnai sulaukiate iš jų to, ko labiausiai bijote.“
Save išpildanti pranašystė
Jūs esate susijęs su kitais žmonėmis. Mes visi tarpusavyje susiję – tai yra mūsų sukūrimo dalis, gamtos dėsnis. Žmogus, su kuriuo bendraujate, jaučia, ką jūs jaučiate ir mąstote. Kuo menkiau jis supranta šį dalyką, tuo išraiškingiau reaguoja į jį spontaniškai. Be abejo, jau esate patyręs, kad šis rezonanso dėsnis veikia neatsižvelgiant į atstumą: jūs pagalvojate apie žmogų ir beveik tą pačią akimirką jis jums paskambina. Kaip tik šiuo metu mokslas iš naujo atranda šį iš žilos senovės atkeliavusį mokslą ir pavadino jį veidrodinių neuronų fenomenu. Siekiama moksliškai pagrįsti teiginį, kad sudėtinės mūsų kūno ląstelių dalys bendrauja su kitų žmonių ląstelėmis kaip siųstuvai ir imtuvai.
Jeigu tai, ką sakote arba darote, nesutampa su tuo, ką mąstote ir jaučiate, kiti žmonės tučtuojau pajaus šią prieštaringą ir gluminamą informaciją. Jie žvelgs į jus nepatikliai ir reaguos labai santūriai. Sujungęs savo mąstymą, jausmus ir veiksmus į darnią visumą, kitiems atrodysite esąs nuoširdus, sąžiningas ir „tikras“. Taip pelnysite kitų žmonių pasitikėjimą ir artumą.
Tai, ką norite pasakyti ar kaip pasirodyti kitų žmonių akyse, yra tik silpnas jūsų širdies magneto išjungimo / įjungimo mechanizmas. Daug galingesnė jėga yra tai, apie ką jūs iš tiesų mąstote ir ką jaučiate.
Štai dėl šios priežasties niekas negali piktnaudžiauti širdies magnetizmo paslaptimi. Jūsų širdies magnetas yra visiškai autentiškas. Jis skleidžia jūsų jausmus. Jeigu apie ką nors mąstysite, bet jausite ką kita, galiausiai nutiks tai, ką jaučiate. Žinoma, galite bandyti savo mintis vienaip ar kitaip pakreipti, tačiau jeigu jausite ką kita, kaip tik šis jausmas ir nulems kryptį. Gali būti, kad žmogus kurį laiką reaguos į tai, ką jūs sakote. Tačiau pamažu jis vis tiek pajaus, ką jūs jaučiate, ir tai kaip programa paveiks jo pasąmonę. Veikiausiai tas žmogus nesupras, kad jį veikia jūsų istorijos ir jausmai, todėl anksčiau ar vėliau paseks jūsų į išorę skleidžiama programa lyg asmenine.
Judita ir melo baimė
Juditai buvo 32-eji, kai pamilo aštuoneriais metais už save vyresnį Haroldą. Praeityje moteris bendravo ne su vienu vyriškiu ir visi jos santykiai buvo stulbinamai panašūs – anksčiau ar vėliau kiekvienas draugas pradėdavo jai meluoti. Priežastys ir temos skyrėsi, tačiau pamažu lyg giedrame nakties danguje viena po kitos sužimbančios žvaigždės pasirodydavo melas ir apgavystės. Kaip tik dėl šios priežasties bendraudama su kitais žmonėmis ir savimi ji skirdavo didžiulę reikšmę sąžiningumui. Judita tarsi septintuoju pojūčiu nujausdavo melą. Šiaip moteris buvo atjaučianti, dvasiškai brandi ir pakanti, tačiau negalėjo pakęsti, kai kas nors meluodavo, nes jai tai atrodė esąs jos kaip asmenybės negerbimo, meilės stokos ir nebrandumo ženklas.
Haroldas ir Judita nuo pat pažinties pradžios buvo vienas kitam labai atviri. Juodu pasakodavosi apie savo išgyvenimus, jausmus, troškimus, viltis ir baimes.
Veikiai Haroldas išgirdo apie Juditos neapykantą melui ir nutarė būti ypač atidus, kad tik jai ko nors nepameluotų. Bet jis žinojo ir save išpildančios pranašystės paslaptį, tad suprato, kad dabar jam teks patirti Juditos jausmų programos išbandymus. Vieną vakarą gulėdamas lovoje ir jausdamas savo draugei nuoširdžią meilę, jis nusprendė tapti vyru, kuris privers Juditą pamiršti su kitais patirtą nesąžiningumą ir nepagarbą. Haroldas nutarė tapti jos sielos gydytoju.
Vyras stengėsi visuomet būti jai atviras savo mintimis ir jausmais. Vieną vakarą Haroldas grįžo namo vėlai ir draugė paklausė, kur jis buvo. Vyras papasakojo, kad kavinėje kalbėjosi su pažįstamais. Judita tiriamai nužvelgė jį ir pratarė: „Aha… Vadinasi, su pažįstamais.“
Jis linktelėjo ir paminėjo jų vardus – tai buvo dvi moterys ir vyras – ir dar pasakė, apie ką kalbėjosi. Pasakodamas savo įspūdžius vyras nejučia pradėjo svarstyti, kas galėjo priversti Juditą suabejoti jo sąžiningumu. Galbūt remdamasi savo patirtimi ji pamanė, kad jis flirtavo su kitomis moterimis ir mąstė, kaip ją pamesti? Iš tiesų viena moteris prie jų stalo kavinėje buvo patraukli ir Haroldas su ja truputį paflirtavo. Ar papasakoti tai Juditai ir patvirtinti, kad jos nepasitikėjimas kilo ne be pagrindo? Nors jis draugę nepaprastai mylėjo ir net sapnuose nebūtų svarstęs jos palikti?
Ne, jis tikrai nenorėjo kliūstelėti į ugnį alyvos. Vis dėlto nusprendė nebūti dar vienu vyru, skaudinančiu jai širdį. Pasakodamas apie praleistą vakarą Haroldas pats pastebėjo, kaip netvirtai jaučiasi, ir kuo labiau jis dvejojo, tuo nepatikliau į jį žvelgė Judita. „Ar tos moterys buvo gražios?“ – paklausė ji.
Haroldas spontaniškai papurtė galvą ir pajuto, kad situacija tapo nevaldoma. Puikiai žinodamas Juditos programą vis dėlto jis neįstengė būti su ja iki galo sąžiningas. Vyras tučtuojau tai suvokė ir svarstė, ar nevertėtų jai tuojau prisipažinti, kad ką tik pasakė netiesą. Bet taip tik patvirtintų, kad Juditos įtarimas, jog jai ir šįsyk meluojama, yra pagrįstas. Haroldas pasijuto papuolęs į spąstus ir negalintis iš jų ištrūkti. Jis tapo jos nuogąstavimų dalimi.
Nuo šio vakaro vyras pradėjo su ja jaustis kur kas prasčiau nei anksčiau. Ir jis pastebėjo keistą dalyką: nuo to laiko, kai pamelavo, noras visuomet būti su ja atviram gerokai susilpnėjo. Jis nuolat stengėsi išvaryti iš galvos mintį, kuri jam sakė, kad Judita tiesiog prašyte prašosi apgaunama. Haroldas pasijuto tikru nedorėliu ir tuo pačiu metu širdyje atsirado kažkas panašaus į neapykantą Juditai, pateikusiai jam štai tokį sunkų išbandymą. Jų santykiai vis prastėjo ir po kelių mėnesių nutrūko.
Kaip jūsų širdies magneto laukas veikia kitus žmones
Įsivaizduokite, kad kito žmogaus jausmus galite girdėti lyg melodiją. Joje bus motyvų, kurie pasirodys jums esantys tokie gražūs ir suteiks tokią sielos palaimą, kad norėsite klausytis jų nuolatos. Kiti jausmų motyvai taip smarkiai nesuvirpins jums sielos. Kai kurių motyvų sąmoningai net neišgirsite. O dar kiti apskritai gadins jums nuotaiką.
Kol vyraus gražios melodijos, jūs iškentėsite vieną ar kitą ausiai nemalonų motyvą. Tačiau ką darysite, jei bjauri melodija pradės skambėti itin šaižiai ir dažnai?
Iš pradžių bandysite nekreipti į ją dėmesio. Galbūt netgi pabandysite tą melodiją pamilti, nes mylite ją skleidžiantį žmogų. Veikiausiai jums į galvą netgi ateis mintis, kad dėl meilės galima šiek tiek ir pasiaukoti.
Nepaisant jūsų ryžto, nemalonus motyvas dabar jau nuolat rėžia ausį… Be to, jis skamba vis garsiau ir garsiau. Ką darysite?
Gal prašysite žmogų savo jausmų melodiją pakeisti kita. Arba sąmoningai užsikimšite ausis. Galiausiai galbūt labai aiškiai tam žmogui pasakysite, kad negrotų savo motyvo tada, kai jūs šalia.
O jeigu visa tai nepadės? Gali būti, kad jūs įsiusite ir visomis įmanomomis priemonėmis bandysite priversti jį negroti šios melodijos. Jeigu ir tai nepadės, paprasčiausiai išeisite.
Labai tikėtina, kad jūsų partneris arba šalia esantis žmogus elgsis kaip tik taip, ko jūs labiausiai bijote. Klausimas ne „ar“, o „kada“.
Iš tiesų visiškai nemistiška sąsaja
Jeigu jūs artimai arba intymiai bendraujate su žmogumi, tarp jūsų nelieka paslapčių. Galite bandyti jam visko nepasakoti, tačiau jums tikrai nepavyks sutrukdyti savo draugui suvokti jausmų, esančių jūsų širdies magnete. Galbūt esate teisus galvodamas, kad dėl jūsų ryšio tvirtumo geriau nepasakoti kai kurių dalykų. Vis dėlto gali nutikti taip, kad partneris labai aiškiai pajaus skirtumą tarp to, ką jūs sakote, ir to, ką mąstote, jaučiate, ir tai įvertins kaip nedarną. Gali būti taip, kad šis suvokimas nutolins jį nuo jūsų, o jus – nuo jo.
Vienas didžiausių pasitikėjimo kitu žmogumi įrodymų – pačios slapčiausios savo paslapties atskleidimas – gali lemti didelius jūsų santykių pasikeitimus. Tai reikalauja begalinės drąsos, nes iš pradžių reikia pačiam pažvelgti į savo paslaptį ir dėl nieko savęs neteisti. Tačiau nė neabejokite: kad ir kaip visa tai atrodo rizikinga, galų gale už drąsą santykiuose visuomet dosniai atlyginama.
Kiekvienas atvejis būna vis kitoks ir, žinoma, visuomet viską sprendžiate tik jūs pats. Širdies magnetas viso labo padeda jums suprasti, kas vyksta tarp žmonių ir kokių padarinių gali turėti jūsų sprendimas ką nors daryti ar nedaryti.
Pažvelkite į savo sielos gelmes. Padėkite savo partneriui arba mylimam žmogui įsižiūrėti į save. Ten slypi didelis skausmas, todėl su meile, atsargiai elkitės ir su savimi, ir su juo.
Nematoma jėga
Kuo mažiau žmonės žino apie jausmų poveikio jėgos dėsnį ir reakciją į ją, tuo spontaniškiau reaguoja į kitų jausmus. O kas būtų, jei abu žmonės žinotų šią paslaptį? Ar tada būtų panaikinta save išpildanti pranašystė? Galbūt netgi vienas apie tai žinantis partneris galėtų subalansuoti savo draugo pranašystę tinkamai ir sąmoningai į ją reaguodamas?
Žmonių santykiams daugiausia bėdų pridaro elgesys. Jūsų ir partnerio elgesys. Todėl gali būti, kad užsimanysite išspręsti problemą nauja elgsena, pavyzdžiui, bandydamas labai tiksliai reaguoti arba tyčia visiškai nekreipdamas dėmesio.
Vis dėlto elgesys tėra įvykio paviršius, panašus į ledkalnio viršūnę. Tai lyg kelio nuoroda, skatinanti pažvelgti į jūsų arba kito žmogaus pranašystės šaltinį. Jis sudarytas iš minčių ir jausmų, „įkraunančių“ magnetą, ir tik tada gali būti išspręsta save išpildanti pranašystė.
Save išpildančios pranašystės panaikinimas
Svarbu suprasti, kad save išpildančios pranašystės poveikio jėga išties turi milžiniškos galios. Jai priešinantis išeikvojama daug energijos, o tai labai nemalonu, be to, ir sunku padaryti, jei šaltinis ir toliau be paliovos skleidžia griaunamąją energiją. Daug žmonių bijo ieškoti priežasties savyje, todėl ateityje tęsia savo pranašystę. Tai nei gerai, nei blogai – tiesiog verta žinoti, kad tai taip pat yra sprendimas.
Tai, ką kitas apie jus mąsto, turi milžiniškos galios tol, kol jūs norite įrodyti visai ką kita. Ir praranda bet kokią galią vos tik jūs suvokiate ir pripažįstate, kad kito žmogaus įsitikinimas su jumis neturi nieko bendra.
• Jeigu jūs esate pranašystės siuntėjas
Pasitikrinkite, ko bijote, ir pakeiskite savo įsitikinimą. Jūsų partneris negali ilgai daryti to, ko nedarote jūs pats. Tai, apie ką nuolat galvojate, nutiks tik tada, kol tikėsite, kad jūsų įsitikinimas yra tiesa. Norėdamas pakeisti savo vidinę istoriją ir galų gale išsivaduoti iš pranašystės gniaužtų, pasinaudokite šiomis galimybėmis:
1. Fantazijos jėga
Senus prisiminimus ir jausmus pakeiskite naujomis mintimis ir jausmais, kaip aprašyta Katios istorijoje apie laikraščius penktoje paslaptyje. Tai nuolat kartokite tol, kol pajausite, kad su tuo susiję jūsų neigiami jausmai dingo be pėdsakų.
2. Tiesos jėga
Patikrinkite, ar tai, apie ką mąstote ir kuo tikite, yra tikras faktas. Ar iš tiesų visuomet pasitvirtina tai, ką jūs iki šiol žinojote? Ar taip tikrai bus ir ateityje kiekvienu atveju? Tikrai, nė kiek neabejojate? O galbūt galite sugalvoti atvejų, kai viskas klostytųsi kitaip? Kaip būtų, jeigu tai, kuo esate įsitikinęs, nesutaptų su tuo, kas nutinka? Kaip tada jūs – tik teoriškai, o ne iš tikrųjų – jaustumėtės? Keletą kartų išgyvenkite šį naują jausmą, geriausiai per savaitę kiekvieną vakarą prieš eidamas miegoti. Tai pakeis jūsų magnetą.
• Jeigu esate save išpildančios pranašystės priėmėjas
Pirmoji jūsų užduotis yra vidinis išsilaisvinimas iš šios pranašystės galios. Įsijautęs į save suvoksite, kad kitas žmogus ir šiuo atveju yra jūsų veidrodis. Kažkur savyje rasite tūnančią tą pačią baimę, kurią jaučiate sklindant iš kito žmogaus. Kaip tik dabar jūs galite padaryti ką nors veiksminga, kad judviejų santykiai būtų sėkmingesni. Ir vis aiškiau suvoksite, kad viskas pasikeis, jei pats pasikeisite. Jeigu jūs šito norite, o kitas tai priima savo noru, abu kartu galite pažiūrėti, kas dabar vyksta.
Jeigu reaguojate protaudamas, tada praktiškai nėra galimybių ką nors pakeisti. Nustokite norėjęs nereaguoti. Liaukitės bandęs daryti gerai, teisingai arba padėti. Visa tai yra painiavos pradžia, iš kurios jums nepavyks išsipainioti, be to, jūs tik dar labiau sustiprinsite vidinę kito žmogaus programą.
Kito asmens širdies magneto programas sudaro tvirtas įsitikinimas, baimės arba nuoskaudos. Jos yra tokios stiprios ir taip dažnai atsinaujina per visą jo gyvenimą, kad tiesiog tobulai reaguoja į bet kokį įmanomą prieštaravimą, sklindantį iš jūsų. Kol nesąmoningai dalyvausite visame šiame „žaidime“, tol pranašystės šachmatų lentoje bus iš anksto apgalvoti ir jau pasmerkti žlugti visi įmanomi ėjimai. Išskyrus vieną: jeigu liausitės žaidęs argumentais ir kontrargumentais, susijaudinimu ir reakcija, pamilsite save. Pasiduokite magnetiniam save išpildančios pranašystės laukui ir tapkite savotišku egoistu, nepaprastai blaiviai, be jokių sentimentų vertinančiu kitą žmogų, nenorėdamas jo pakeisti ar „išgydyti“. O kaip tik tai, taigi jūsų meilė, kuri nesiekia sau jokios naudos, „išgydys“ jus abu.
„Atsitiktinumas yra pseudonimas, kurį pasirenka gerasis Dievulis, norėdamas likti inkognito.“
Albertas Šveiceris,
evangelikų teologas ir pastorius,
vargonų meistras, muzikologas, filosofas ir gydytojas,
* 1875 01 14 Kaizersberge – † 1965 09 04 Lambarenė, Gabone Stipriausios jūsų magneto jėgos
Pats stipriausias jausmas po meilės yra baimė. Jeigu jaučiate, kad jūsų magnete slepiasi mažas maištininkas, tai veikiausiai bus tam tikra baimė.
Kiekvienas žmogus turi baimių, net (arba ypač) ir tie, kurie sako visai ką kita. Baimė, kaip džiaugsmas ir meilė, yra normali mūsų jausmų pasaulio dalis. Tik ji skiriasi ne „ar“ arba „ar ne“, bet sąmoningumo laipsniu ir kaip valdoma. Vien paminėjus baimę daugelis žmonių nusigręžia nenorėdami apie ją kalbėti. Vis dėlto įsigilinkime – pasirodo, baimė yra labai naudinga.
Gyvenime baimė yra svarbus jausmų mechanizmas, apsaugantis nuo pavojų, gresiančių mūsų fiziniam kūnui. O santykių lygmenyje šis jausmas yra tobulas kelrodis, kuriuo vadovaudamiesi galime rasti, kur mūsų magnete slypi nekontroliuojama, savarankiškai veikianti programa. Baimė čia it pirštas, bedantis tiesiai į tą vietą, kuri yra nepageidautinų įvykių mūsų gyvenime priežastis. Tada galime tą priežastį ir baimę pakeisti.
Laura ir dingę vyrai
Laura, vienos masinių informavimo priemonių įstaigos administracijos darbuotoja, apmąstydama kažkada užmegztus santykius su vyrais, rado stulbinamą juos siejantį panašumą: praktiškai visi jos gyvenime pasirodę vyrai, visai nesvarbu, ar ryšys truko tik porą savaičių ar metus, galiausiai spontaniškai, be jokios aiškios priežasties, nepaaiškinę ją palikdavo. Jie paprasčiausiai „išeidavo“. Toks keistas jų elgesys privertė Laurą patikėti, kad ji, ko gero, prakeikta. Kai nepadėjo ir apsilankymas pas šios srities specialistą, visiškai nusivylusi kone susitaikė su mintimi, kad teks pamiršti svajones apie laimingą, ilgametę partnerystę. Norėdama, kad ateityje ši istorija nebesikartotų, moteris netgi priprato savo naujiems partneriams pačioje pažinties pradžioje papasakoti apie šį dalyką. Jie visi reaguodavo vienodai: begalinė nuostaba ir užtikrinimas, kad jis – tuo metu jos gyvenimo kelyje atsiradęs vyras – tikrai niekuomet šitaip nepasielgs. Bet, deja, kurią nors dieną vis tiek nutikdavo tas pat: vyras staiga dingdavo nieko nepaaiškinęs.
Kai visi bandymai išsivaduoti iš šio vadinamojo „prakeiksmo“ nedavė jokių apčiuopiamų rezultatų, Laurą apėmė pati juodžiausia neviltis. Ji žinojo apie širdies magneto trauką, tačiau nesuvokė, kur jos magnete slypi priežastis, lemianti štai tokį partnerių elgesį.
Galiausiai vieną dieną, kalbėdamasi su drauge apie vaikystę, moteris suprato šios jėgos kilmę. Laura buvo gimusi ne itin pasiturinčioje septynis vaikus auginusioje šeimoje. Dėl neturto ir nuovargio mama dešimties mėnesių Laurą atidavė giminaičių šeimai. Jie mergaitę globojo pusantrų metų. Nors Laura sąmoningai negalėjo to prisiminti, staiga jai paaiškėjo visos sąsajos.
Priežastis buvo tokia: „Nepaprastai mylimas žmogus (mama) netikėtai, nieko nepaaiškinęs palieka mane (atiduoda).“ Kaip tik šitaip elgėsi ir visi buvę moters draugai.
Nors tais laikais Laura buvo dar visai mažutė, šis faktas veikiausiai jai sukėlė nepaprastai didžiulių išgyvenimų, stiprių jausmų ir jie įstrigo pasąmonėje. Tai, ar išgyvenimai ir su jais susiję jausmai sąmoningi ar nesąmoningi, širdies magneto poveikiui neturi jokios reikšmės. Paslėpta baimė, kad gali pasikartoti šis ankstyvoje vaikystėje patirtas sunkumas, ir buvo Lauros širdies magnete veikianti „programa“. Ji priversdavo vyrus, atsidūrusius šiame širdies magneto lauke, anksčiau ar vėliau pakartoti kaip tik tokią pat istoriją.
Supratusi priežastį Laura pasijuto taip, lyg jai nuo širdies būtų nusiritęs didžiulis akmuo, nes suvokė, kad ji nepadarė nei kažkokios klaidos, nei buvo ydinga ar netinkama kaip partnerė ir žmogus. Dabar ji galėjo pabandyti užsigydyti seno įvykio sieloje paliktas žaizdas ir iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą.
Pirmiausia Laura atleido sau pačiai, nes suvokė, kad niekuomet nieko nedarė blogai. Paskui ji atleido savo motinai, puikiai suprasdama, kokie sunkūs laikai anuomet buvo jų šeimai, o mama norėjo savo vaikui tik gera. Tada iš karto galėjo atleisti visiems praeityje su ja bendravusiems ir, kaip jai atrodė, be jokios aiškios priežasties ir paaiškinimo ją palikusiems vyrams, nes dabar jau žinojo, dėl ko jie taip elgėsi.
Pati didžiausia mūsų baimė
„Pati didžiausia mūsų baimė – ne nuodėmės baimė. Pati didžiausia mūsų baimė yra tapti labai galingam. Labiausiai bijome ne savo tamsumo, bet prašvitimo. Mes klausiame savęs: „Kas aš toks esu, kad turėčiau būti šitoks tobulas?“ Bet kodėl tu negali toks būti? Juk tu – Dievo vaikas. Šio pasaulio dienos šviesą išvydai ne tam, kad taptum žemesnis už žolę. Nusižeminimas tik dėl to, kad visi aplinkui tave esantys žmonės nepasijustų nejaukiai, neturi nieko bendra su nušvitimu. Mes gimėme tam, kad šlovintume Dievą, kuris yra mumyse. Jis yra ne keliuose iš mūsų, jis yra kiekvieno žmogaus širdyje. Ir jeigu mes skleisime aplinkui šią savo šviesą, tada nesąmoningai duosime leidimą kitiems elgtis taip pat, kaip elgiamės mes. Išsivadavę iš savo baimių, vien tik savo buvimu mes išlaisviname iš jų ir kitus žmones.“
Nelsonas Mandela,
pirmasis juodaodis Pietų Afrikos Respublikos prezidentas, apdovanotas Nobelio taikos premija, jo kalba, pasakyta 1994 m. pradedant eiti prezidento pareigas,
* 1918 07 18 Umtatoje, Pietų Afrikoje Save išpildančios pranašystės pagrindas ir prasmė Pagrindas
• Tai, ką jūs per visą savo gyvenimą sužinojote apie meilę, santykius, apie save ir kitus ir manote žinąs, žadina jausmus ir programuoja jūsų širdies magnetą.
• Šie jausmai veikia šalia esančius žmones kaip jūsų poveikio jėga ir lemia – nesąmoningai, bet labai veiksmingai – jų reakcijas į jus ir mintis apie jus.
Prasmė
• Save išpildančios pranašystės prasmė ir mintys apie kitus yra tai, kad suvokiate, kokia jūsų didžiulė jėga ir įtaka savo gyvenimo kokybei ir santykiams. Kuo labiau įsisąmoninsite, koks nuostabus įrankis yra jūsų magnetas ir asmeninė poveikio jėga, tuo smarkiau ir sąmoningiau tvarkysitės dabartį ir ateitį.
• Nepaprastai prasminga yra tai, kad jūs suvoksite, kas buvote vakar ir kas esate dabar. Išsiaiškinęs ir panaikinęs savo senąsias pranašystes, jas išsprendęs, išsilaisvinsite ir iš tiesų galėsite pajusti dabartyje esančių naujų žmonių, potyrių ir nuotykių grožį.
Šeštos paslapties žinių apibendrinimas
• Kokia žmonių, su kuriais jums tenka bendrauti, pozicija: ar jie iš principo pasitiki, ar nepasitiki kitais žmonėmis ir gyvenimu? Kaip jaučiatės patekęs į jų širdies magneto poveikio jėgos lauką? Taip pat jaučiasi ir kiti žmonės, patekę į jūsų poveikio jėgos lauką.
• Prisiminkite santykius su žmonėmis, kurie jums taikė savo buvusią patirtį arba išankstines nuostatas. Ar jums pavyko išsisukti nuo tos jėgos? Netgi jei ir labai mylėjote tą žmogų: ar ilgai jums pavyko nekreipti dėmesio į jo nepasitikėjimą jumis? Ar jūsų santykiai buvo džiugūs ir laimingi?
• Kaip jaučiatės kalbėdamasis su draugais arba pažįstamais apie kitą žmogų? Koks jausmas apima giriant teigiamas to žmogaus savybes? Kaip jaučiatės juo piktindamasis arba jį smerkdamas? Kitas asmuo reaguos į šį spaudimą.
Kaip iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą
• Koks galimas kito žmogaus ar partnerio elgesys jus labiausiai išgąsdintų? Kas, jūsų manymu, „anksčiau ar vėliau“ nutiks arba gali nutikti? Ar tai tikra tiesa, ar viso labo jūsų vaizduotės vaisius? Negi išties vėl savo mintimis norite „įspausti“ šiuos nuogąstavimus į širdies magnetą?
• Ar esate iš anksto priešiškai nusiteikęs tam tikrų žmonių arba jų grupių atžvilgiu? Kodėl jūsų gyvenimui taip svarbu, kad atstumtumėte šiuos žmones? Tokiu savo poelgiu užprogramuosite labai stiprią traukos jėgą savo širdies magnete ir būsite pasmerktas nuolat gintis kaip tik nuo tokio tipo žmonių. Pajauskite: negi jūsų gyvenimui išties taip svarbu, ką kiti mano, daro arba kokie jie yra? Priimkite tinkamus sprendimus, nes jų aiškumas sureguliuos jūsų širdies magnetą.
• Kaip vertinate savo paties elgesį? Galbūt vieniems atrodote sunkiai sukalbamas? O gal „sužeistas“? Įspėjate kitus dėl savęs? Gal bandote pats nuo kitų apsisaugoti? Tada kaip tik tai ir pritraukiate. Ar jums šis saugojimasis iš tiesų kada nors suteikė tą gyvenimo skonį, gyvenimo jausmą, kurio taip ilgitės? Ar ne geriau būtų paprasčiausiai vertinti save kaip žmogų, kuriam būdingos tam tikros savybės, išgyvenimai, ir taip baigti visus samprotavimus?
Septinta paslaptis
„Pati stipriausia jėga iš visų, esančių jūsų širdies magnete, yra meilė savo gyvenimui.“
Meilė sau
Meilė yra pati stipriausia jūsų magneto jėga. Ji dešimteriopai paspartina viską, ką norite pasiekti.
Beveik kiekvienas žmogus mano žinąs, kas yra meilė, tačiau vargu ar bent vienas moka ją aprašyti. Pabandykite: kas yra meilė? Tarkime, kad tai norite paaiškinti būtybei, kuri neturi nė menkiausio supratimo, kas yra ta meilė. Ar dabar jaučiate, kad tai neįmanoma? Jūs galite aprašyti kėdę ar puoduką, bet ne meilę. Jūs galite kalbėti apie meilės esmę, ieškoti palyginimų arba papasakoti apie ją įvairių istorijų – taip, kaip darė ne viena menininkų ir rašytojų karta. Galite patirti ir jausti, kas nėra meilė.
Tai darydamas jau pradėjote aiškintis, kas ta meilė, ir kartu bandyti surasti ją savyje. Vadovaudamiesi viso savo gyvenimo potyriais mes metai iš metų it svogūno lukštus nulupame nuo savęs visus įsitikinimus, kurie yra nemeilė.
Pasakojama, kad skulptorius Mikelandželas, paklaustas, kaip jam iš marmuro luito pavyksta iškalti tokią tobulą ir natūralią liūto skulptūrą, atsakė: „Tiesiog pašalinu viską, kas nepanašu į liūtą.“
Panašiai yra ir su meilės atradimu. Ji jau yra, jums nereikia jos ieškoti. Jums nereikia nieko daryti norint pasiekti meilę ar ją rasti. Vienintelė jūsų užduotis – kartkartėmis šalinti nuo jos tai, kas nėra meilė. Paskui viskas įvyks savaime.
Klauskite geriausio pasaulio eksperto – pačios meilės
Jeigu jūs nesate tikras, kokį sprendimą priimti ir ką daryti… Jeigu norite keisti negražius jausmus ir mintis… Paklauskite savęs: KĄ DARYTŲ MEILĖ?
• Jeigu žmogus – nesvarbu, ar jis jums patinka ar ne, – nuolat elgiasi taip, kad jums tai neduoda nieko gera, paklauskite savęs…
…ką darytų meilė? Negi ji norėtų, kad jūs pats sau tai darytumėte? Ir negi ji norėtų, kad jūs leistumėte, jog kitas žmogus taip elgtųsi su jumis? Negi meilė taikstytųsi su tuo, kad jūs sau ir kitam suteikiate galimybę sužadinti tiek daug blogų jausmų?
• Jeigu jūs aukojatės, nes manote, kad taip gali nutikti, kai tikrai myli, paklauskite savęs…
…ką darytų meilė? Negi ji norėtų, kad jūs pats sau tai darytumėte? Ar ji norėtų, kad siektumėte meilės, kurios simpatijos jausmas būtų glaudžiai susijęs su asmenine jūsų kančia?
• Jeigu nuolat priekaištaujate sau dvejodamas, ar gerai pasielgėte, paklauskite savęs…
…ką darytų meilė? Negi ji norėtų, kad jūs nuolat taip beprasmiškai mąstytumėte save skaudindamas? O gal ji norėtų, kad suvoktumėte, jog pasielgėte taip gerai ir nepriekaištingai, kaip tuo metu galėjote? Ir kad pasimokėte iš tos istorijos, o dabar esate atviras naujai situacijai savo gyvenime?
Kuo daugiau nuošaly paliksite to, kas nerodo jums meilės, tuo daugiau atrasite ir patirsite to, ko ieškote.
• Jeigu svarstote, ar geriau pasielgti protingai ir logiškai, ar spontaniškai ir nemotyvuotai, vien tik dėl to, kad tai teikia jums džiaugsmo, paklauskite savęs…
…ką darytų meilė?
• Jeigu kiekvieną dieną dirbate darbą, teikiantį jums tik blogų jausmų ir nuolat liūdinantį, atimantį iš jūsų visas jėgas, paklauskite savęs…
…ką darytų meilė? Negi ji norėtų, kad jūs pats sau tai darytumėte? Kaip tai paaiškintumėte meilei savo gyvenimo pabaigoje?
• Jeigu dažnai galvojate, kad gyvenimas yra sunkus ir jūs, palyginti su kitais, nesate laimingas, paklauskite savęs…
…ką darytų meilė? Negi ji norėtų, kad jūs taip galvotumėte apie save ir savo gyvenimo dovaną?
Gabrielės kūnas
Gabrielė yra žavi 45-erių metų moteris. Vos įėjusi į kambarį pelno jame esančių žmonių simpatijas, nes skleidžia džiaugsmą ir patikimumą. Jos veidas, žavesio jėga, supratingas ir švelnus bendravimas sužavi kiekvieną su ja artimiau susipažinusį žmogų. Tiesiog neįmanoma įsivaizduoti, kad būtų galima su šia moterimi susipykti. Deja, paskutiniai du partneriai prieš ją smurtavo. Kaip galėjo nutikti, kad žmogus, kurio širdies magnetas taip smarkiai spinduliuoja globėjiškumą, širdingumą ir švelnumą, pritraukė štai tokius vyrus?
Sužinojusi apie širdies magneto poveikį Gabrielė įsigilino į savo situaciją. Ji nusprendė, kad galėjo būti tik viena priežastis, priviliojusi smurtautojus: jie ją matė kaip auką. Toliau Gabrielė savo širdyje ieškojo kaltininko, dėl kurio jos širdyje įsigalėjęs buvimo auka jausmas, ir veikiai jį rado. Moteris jautėsi savo kūno auka.
Gabrielė buvo apkūnoka, tačiau kiekvienas ją pamatęs žavėjosi tokiu harmoningu ir gražiu sudėjimu, kuris nuostabiai derėjo su visa rūpestingumu ir jaukumu dvelkiančia jos esybe. Moters žavesį dar labiau pabrėžė skoningi drabužiai ir makiažas.
Kitaip nei jos draugai ir pažįstami, pati Gabrielė nemėgo savo išorės. Ji bodėjosi savo „storumu“ ir jautėsi esanti visiškai bejėgė kovodama su svoriu. Savo kūną ji laikė našta ir bausme, trukdančia susirasti gerą vyrą. Gabrielė manė, kad visai normalu, jog toks kūnas kaip jos pritraukia tokius vyrus, kurie galiausiai pradeda juo bjaurėtis lygiai taip pat kaip ir ji pati.
Ir kaip tik taip jai nuolat nutikdavo. Gabrielė pati baudė save dėl kūno ir į jos gyvenimą atėję vyrai darė lygiai tą patį. Moteris, kai tapo aiškūs bodėjimosi savo kūnu padariniai, labai nuoširdžiai ir nepaprastai tvirtai nusprendė: „Niekados daugiau manęs nemuš nė vienas vyras ir niekados nesielgs su manimi blogai!“ Ji pajautė, kaip kvailai elgėsi bjaurėdamasi pati savimi ir tikėdamasi, kad vyras taps jos nesančios meilės sau pakaitalu.
Gabrielė, suvokusi, kad jos atmetimas lėmė priešingus padarinius, nei pati norėjo, į save pradėjo žiūrėti tokiomis akimis kaip ir jos draugai bei pažįstami, metų metus tvirtindavę, jog jos kūnas yra nuostabus ir spinduliuoja žmonėms meilę. Nuo šios minutės ji pradėjo traukti prie savęs vyrus, vertinančius jos grožį ir mylinčius ją tokią, kokia ji yra. Ir – keista – Gabrielės svoris pradėjo lėtai, bet labai akivaizdžiai mažėti, nors ji dėl to nė piršto nepakrutino. Tiesiog ją liovėsi kamavęs nuolatinis alkio jausmas.
Kodėl meilė sau tokia svarbi
Tarkime, kad iki šiol žmogus nuolat tapdavo auka. Tėvai, partneriai, gyvenimas jam apskritai retai buvo palankūs. Jis dėl viso to nekaltas, tačiau dėl šių išgyvenimų ir patirties jautėsi bejėgiškas. Šis vidinis jausmų „kino teatras“ vilioja tuos, kuriems dėl asmeniškų priežasčių patinka tokie jausmai. Taigi toks žmogus traukia:
1. Smurtautojus…
…nes jie jaučia lengvą grobį. Visi nusikaltėliai ir smurtininkai paprastai yra tinginiai. Jie eina pačiu lengviausiu keliu ir jų grobiu tampa silpniausi. Kiekvienas, kada nors pabuvęs aukos kailyje ir radęs savyje jėgų pasipriešinti, pavyzdžiui, ryžtingai diskutuodamas, žino, kad smurtautojas pradeda dairytis lengvesnio grobio.
2. Kitas aukas…
…nes jos jaučia supratimą ir rūpestį. Mes visi ieškome meilės, o supratimas teikia mums artumo jausmą.
3. Slaugytojus ir guodėjus…
…ir kaip tik tokius, kurie jaučiasi geriau matydami, kad aukai nesiseka. Slaugytojai gyvena iš to, kad kitiems nesiseka, kitaip jie netektų darbo. Taip, kai kurie žmonės išties nuoširdžiai užjaučia savo artimą, bet kitų „guodėjų“ širdyse randasi pranašumo arba net laimės jausmas: „Pažvelgęs į X, aš išties pasijaučiu daug laimingesnis, kad turiu tiek mažai bėdų.“
Beje, nė vienas iš aukos pritrauktų žmonių negali padėti jai išsivaduoti iš padėties, kurioje yra atsidūrusi. Tačiau supratęs, kokia yra tikroji jo magneto traukos priežastis, tą pačią akimirką žmogus tampa stebėtoju. Ir jeigu jis arba ji suvokia, iš kur ši priežastis semiasi jėgų, tučtuojau iš aukos tampa galingu sprendėju. Šio pasikeitimo raktas yra meilė sau ir savo asmeniniam gyvenimui.
Meilė sau
Pradėjęs iš tiesų save mylėti, suvokiau, kad emocinis skausmas ir kančia yra tik įspėjimas negyventi nusistačius prieš savo paties teisybę. Šiandien aš žinau, kad tai vadinama
AUTENTIŠKUMU.
Pradėjęs iš tiesų save mylėti, supratau, į kokią nepatogią padėtį pastatydavau žmogų primesdamas jam savo norus, nors žinojau, kad dar ne laikas, o žmogus nėra tam pasiruošęs, ir visai nesvarbu, jog tas žmogus buvau aš pats. Šiandien žinau, kad tai vadinama
SAVIGARBA.
Pradėjęs iš tiesų save mylėti, lioviausi ilgėtis kito gyvenimo ir pamačiau, kad viskas aplink mane buvo iššūkis asmeniškai tobulėti. Šiandien aš žinau, kad tai vadinama
BRANDA.
Pradėjęs iš tiesų save mylėti, supratau, kad aš visuomet ir kiekviena proga esu tinkamu metu ir tinkamoje vietoje, kad viskas, kas nutinka, yra teisinga. Nuo to laiko atgavau ramybę. Šiandien aš žinau, kad tai vadinama
SAVIGARBA.
Pradėjęs iš tiesų save mylėti, lioviausi vogęs iš savęs laisvalaikį, taip pat nustojau toliau kūręs didingus ateities planus. Šiandien darau tik tai, kas man teikia malonumą ir džiaugsmą, ką mėgstu ir kas džiugina man širdį, taip ir tokiu tempu, kaip aš noriu. Šiandien aš žinau, kad tai vadinama
SĄŽININGUMU.
Pradėjęs iš tiesų save mylėti, išsilaisvinau nuo visko, kas neteikė man sveikatos. Nuo valgių, žmonių, daiktų, situacijų ir visko, kas nuolat tempė mane žemyn, šalin nuo manęs paties. Iš pradžių tai vadinau „sveiku egoizmu“. Tačiau šiandien aš žinau, kad tai yra
MEILĖ SAU.
Pradėjęs iš tiesų save mylėti, aš lioviausi norėjęs nuolat būti teisus. Tada mažiau klydau. Šiandien aš suvokiu, kad tai vadinama
BŪTI PAPRASTAM.
Pradėjęs iš tiesų save mylėti, nustojau norėjęs gyventi praeitimi ir rūpintis ateitimi. Dabar gyvenu šią akimirką, kur VISKAS vyksta. Taip aš šiandien gyvenu kiekvieną dieną ir tai vadinu
TOBULUMU.
Pradėjęs iš tiesų save mylėti, suvokiau, kad mano mintys gali mane dvasiškai nuskurdinti ir susargdinti. Bet kai pasikviečiau draugėn savo širdies galią, mano protas įgijo patikimą partnerę. Šiandien šį ryšį vadinu
ŠIRDIES IŠMINTIMI.
Mums nereikia ir toliau bijoti ginčų, konfliktų ir problemų su savimi pačiu ir kitais, nes kartais viena su kita susiduria net žvaigždės ir atsiranda nauji pasauliai. Šiandien aš žinau –
TAI YRA GYVENIMAS!
Čarlis Čaplinas,
režisierius, aktorius, komikas ir kompozitorius,
šiuos žodžius pasakė per savo 70-ąjį gimtadienį 1959 m. balandžio 16 d.,
* 1889 04 16 Londone – † 1977 12 25 Korsjė prie Vevė, Šveicarijoje
Spąstai bandant save mylėti
Raginimas „mylėk save!“ išties stebuklingas. Jeigu jums pavyko tai padaryti, saugokite šį vertingą sakinį savo širdyje ir jauskite, kaip jis išpildo visus jūsų norus.
Jeigu jums kyla kokių nors sunkumų įgyvendinant šį raginimą, gali būti, kad patekote į „meilės sau spąstus“: kad ir kaip stengiesi, jausmas vis nenori klausyti, kartais taip ilgai, jog net pats pradedi abejoti. Atrodo, kad juo labiau nori, tuo darosi sunkiau. Meilė sau atrodo esanti nepaprastai sunki užduotis, dėl kurios turėsite vargti visą gyvenimą. Kad ir kaip gražiai skambėtų daugelis patarimų, nurodančių žmogui daryti daugiau to ir mažiau ano arba apskritai liautis, galiausiai jį vis tiek pradeda kankinti prasta nuojauta, kad nesiseka padaryti taip, kaip turėtų būti.
Kodėl dažnai žmogus negali įsivaizduoti meilės sau? Juk, tiesą pasakius, įsakyti „mylėk save!“ neįmanoma. Tai yra spąstai.
• „Mylėk save!“ yra raginimas kažką daryti. Tačiau meilei nieko nepadarysi. Neįmanoma mylėti savęs, jei tai neįvyksta savaime. Tai tas pat, lyg kas nors bandytų jums įsakyti: „Pamilk štai tą žmogų!“ Nieko nebus, jei vadovausitės tik noru.
• „Mylėk save!“ yra instrukcija protui. Tačiau jis negali mylėti, juolab savęs paties. Meilė yra vidinė būsena, už mąstymo ribų, lygiai taip pat, kaip taika ir ramybė. Jeigu norėtume šį jausmą apibūdinti kaip kūnišką pojūtį, veikiausiai pasakytume, kad jis jaučiamas širdies srityje.
• „Mylėk save!“ atrodo gana keistas teiginys, kai akivaizdžiai per mažai save mylite. Tačiau jeigu žmogus girdėdamas šį raginimą pasijunta nejaukiai, kaip tik tai ir blokuoja jo meilės sau jausmą.
• Jei nepavyksta įgyvendinti raginimo „mylėk save!“, tada nutinka priešingai. Žmogus pradeda jaustis netobulas, nekęsti savęs, o abejonės dar labiau sustiprėja. Pradeda kamuoti mintis: „Aš paprasčiausiai neįstengiu savęs mylėti.“
Yra dar vienas šūkis: „Perkurkite save!“ Valandžiukę sustokite, susikaupkite ir pabandykite pajausti: kaip būtų – tik žaidimo forma – jeigu jums visai nereikėtų savęs mylėti? Tarkime, kad taip nutiktų… Pabandykite pajausti, koks būtų šis jausmas. „Jeigu man nereikėtų savęs mylėti…“ Akimirką palaukite ir pajauskite… Ar ką nors jaučiate?
Tą akimirką, kai liausitės norėjęs save mylėti, ir tik žiūrėsite, kaip jūs kaip žmogus darote viską, kas įmanoma, kaip jaučiate visus savo gražius ir negražius jausmus, teigiamas ir neigiamas savybes, savo sėkmes ir nesėkmes… Jeigu suvoksite, kad kaip tik tai ir reiškia būti žmogumi… Tada pajausite meilę savo gyvenimui ir suprasite, kokia tai puiki dovana. Kuo labiau ši meilė veiks – jums to net nenorint – jūsų širdies magneto lauką, tuo labiau gyvenimas atrodys esąs panašus į nesibaigiančių stebuklų ir dovanų kupiną versmę.
Nustojęs tikėti teiginiu, jog privalote pats save mylėti, pasidovanosite neįkainojamą vertybę: tapsite laisvas, kad pajaustumėte, jog tai jau darote.
„Mylėk save!“ poveikis jūsų magnetui
Jeigu jums iki šiol ne itin gerai sekėsi save mylėti, pabandykite įsivaizduoti, kaip mylite savo gyvenimą.
• Jeigu nepaprastai mylite savo gyvenimą, tada niekados nebedarysite to, kas galėtų jums pakenkti. Neleisite, kad kiti jus skaudintų – nesvarbu, dėl kokių priežasčių. Kiti žmonės ir toliau sakys tai, ką sako, tačiau jūs nebekovosite su jais, nes antraip pajusite, kad pralaimite kovą, kuri yra visai ne jūsų kova. Jūs girdėsite, kas sakoma, ir matysite, kas daroma. Ir suvoksite, kodėl žmonės yra tokie, kokie yra, nes vis labiau suprasite širdies magnetizmo paslaptį ir stipriau ją pajausite. Paskui pats pasakysite, ką turite pasakyti, ir veiksite, tik ne su kuo nors kovodamas, o iš meilės pačiam sau.
• Mažiau smerksite kitus, nes pajausite, kad tai negerai jums pačiam. Kuo labiau savyje pajausite šią meilę, tuo menkiau jūsų magnetas skleis jėgą, traukiančią smurtautojus, kovotojus ir tironus. Liks vis mažiau jūsų silpnų vietų.
• Jeigu į savo gyvenimą žiūrėsite lyg į dovaną ir jį mylėsite, jūsų širdies magnetas spinduliuos šiuos jausmus. Žmonės, kurie iki šiol buvo nesveikai arba bejėgiškai prie jūsų prisirišę ar pernelyg daug iš jūsų reikalavo, pajaus, kad daugiau nedarote to, kas jums kenktų. Kadangi neapsakomai nuostabu leisti laiką su žmogumi, kuris niekados savęs neskaudina ir nepaprastai myli savo gyvenimą, žmonės, esantys šalia jūsų, prisimins, kad jie gali būti tokie patys kaip ir jūs.
Meilė yra supratimas. Kuo labiau suprasite save ir kitus, tuo daugiau suvoksite nieko nekeisdamas. Ir jausite dar daugiau meilės.
• Žmogus, smerkiantis jus ir kitus, serga. Žmogus, dėl savo bėdų kaltinantis visą pasaulį, yra ligonis. Žmogus, norintis, kad jūs būtumėte kitoks, nesveikuoja. Jis serga todėl, kad kiekviena jo paties mintis suteikia jam skausmo, o nė viena sveika būtybė nedaro tai savo noru. Supratęs, kodėl žmonės taip elgiasi – nes jų magnetuose veikia jėgos, priverčiančios juos taip reaguoti, – liausitės padėjęs šiai ligai. Jūs mažiau į viską reaguosite ir taip neleisite užkratui plisti.
„Jei nori būti mylimas – mylėk!“
Liucijus Anėjus Seneka,
senovės Romos filosofas, dramaturgas, gamtininkas ir politikas,
* 4 m. pr. Kr. Kordoboje – † 65 m. po Kr. Romoje
Trys nesudėtingi pratimai, padėsiantys į savo gyvenimą prisišaukti meilę • „Žmogui, kurio gyvenime esu aš, labai pasisekė. Kodėl?“
Kuo daugiau atsakymų rasite į šį klausimą, tuo stipriau save mylėsite. Svarbu: meilė nereiškia „ką nors daryti“. Tereikia suvokti, kas ir koks jūs esate ir kokia nuostabi yra kiekviena jūsų savybė. Kuo smarkiau jausite, koks esate vertingas, tuo daugiau tai pajaus aplinkiniai žmonės. Suraskite labiausiai meilės vertas savo savybes ir kiekvieną sakinį pradėkite žodžiais: „Aš esu…“ • „Ar tai reiškia meilę sau?“
Ne itin gerai jausdamasis, nesvarbu, dėl kokių priežasčių, dažnai patiriate keistą norą ką nors padaryti arba pakeisti. Bet tuo pat metu visai nesinori „kažkaip“ reaguoti ir „kažką“ daryti. O galbūt labiau norėtumėte taikos ir ramybės?
Sudėtingesnėse situacijose paklauskite savęs: „Ar dabar labai miela dėl savęs daryti taip ar anaip? Kas galėtų išreikšti mano meilę sau pačiam?“
Patikrinkite kiekvieną mintį, ateinančią jums į galvą, uždavęs šį klausimą ir pajauskite, kas darosi jūsų širdyje.
• Laukite stebuklo ir dovanos!
Šis labai veiksmingas pratimas užprogramuos jūsų magnetą mylėti savo gyvenimą.
Vakare prieš užmigdamas apžvelkite visą prabėgusią dieną ir paklauskite savęs: „Kokią dovaną man įteikė ši diena? Koks stebuklas šiandien nutiko?“ Visuomet rasite ir stebuklą, ir dovaną, nes tik jūs pats galite tai apibrėžti. Niekam šito neaiškinkite.
O iš ryto prieš keldamasis prisiminkite vakar dienos stebuklą ir dovaną. Jei norite, padėkokite vakarykštei dienai.
Su štai tokiu dėkingumo jausmu ir smalsumu, kokia bus nauja dovana ir stebuklas, jūs pradedate dar vieną naujai išaušusią savo gyvenimo dieną.
Kurį laiką, padaręs šį pratimą, stebėkite, kaip keičiasi jūsų diena, žmonės ir įvykiai.
Beje, niekada neverskite savęs atlikti šio pratimo, antraip tik veltui gaištumėte laiką. Darykite tai, kas jums kelia džiaugsmą ir smalsumą. Džiaugsmo pojūtis yra pats svarbiausias kelrodis mūsų gyvenime, mūsų vertingiausias asmeninis patarėjas. Tai, kas teikia mums džiaugsmo, yra teisinga. Visuomet reikia iš daugybės dėlionės detalių surasti tas, iš kurių susidėtų visas jūsų paveikslas. Tai yra žaidimas. Tad žaiskite!
Pajausti meilę savo paties gyvenimui iš pradžių atrodo lyg rizikinga avantiūra, nes nežinote, kas jūsų laukia. Ir staiga nutinka stebuklas.
Kas pasikeis, jeigu vis stipriau mylėsite savo gyvenimą
• Išnyks daugelis nesutarimų arba jie paprasčiau išsispręs, nes daugiau jums nereikės reikalauti ar už kažką gauti mainais meilės, pripažinimo arba asmeninio įvertinimo.
• Jūs pritrauksite vis daugiau žmonių, kurie gerai jausis magnetiniame jūsų širdies lauke.
• Jūs laikysite nuo savęs atokiau žmones, negalinčius pakęsti, kad esate dvasiškai nepriklausomas ir laisvas.
• Mažiau priekaištausite kitiems žmonėms, nes ir pats sau rečiau priekaištausite.
• Jūs skatinsite aplinkinius jumis pasitikėti, nes ir pats pasitikėsite savimi. Kiti žmonės teigiamai pakeis savo elgesį jūsų atžvilgiu.
• Iš žmonių, kurie su jumis bendrauja, sulauksite mažiau spontaniškų veiksmų ir atsako.
• Galite reaguoti į kitus, tačiau neprivalote.
• Daugiau nenorėsite būti „mielas“ ir „geras“, kad kiti jus mėgtų. Tačiau vis tiek iš meilės gausite daug nuostabių dalykų.
• Jūs mažiau vaikysitės atlygio ir pripažinimo.
• Daugiau nesileisite niekieno išnaudojamas.
• Tapsite ne toks pažeidžiamas.
• Duosite nieko už tai nelaukdamas mainais.
• Taip pat negalėsite daryti nieko, dėl ko jus paskui graužtų sąžinė.
• Galėsite leisti sau jaustis įžeistas, nes dabar jau žinosite, kad tai neįpareigoja jūsų ką nors daryti.
• Daugeliu atvejų pranyks alergijos, psichosomatinės ligos ir fizinės negalios arba jų požymiai susilpnės. O tai, kas liks, bus ne taip smarkiai dvasiškai atmetama.
• Darysite dalykus, kurie jus džiugins, ir netgi sulauksite už tai atlygio.
• Žmonės, kurie iki šiol jumis rūpinosi, turės vienu rūpesčiu mažiau.
• Žmonės, kurie anksčiau buvo nuo jūsų priklausomi, taps laisvi, nes mylėdamas save jūs panaikinate šią abipusę priklausomybę. Tai nereiškia, kad paliksite kitą žmogų. Veikiausiai jam tapsite dar artimesnis nei kada nors anksčiau, nes pajausite, kad nesate jo atžvilgiu kuo nors įsipareigojęs. O jeigu jausite, kad teisingiau būtų išeiti, tada ir išeisite. Tokiu atveju taip pasielgti bus teisingiausia kiekvieno iš jūsų atžvilgiu.
• Žmonės, praradę meilę sau, galbūt vėl iš naujo ją atras, nes jūsų magneto meilės poveikio jėga persiduos žmonėms, esantiems greta (veidrodiniai neuronai). Rezonanso dėsnis lemia, kad jūsų meilė uždegtų kito žmogaus meilę. O jeigu jis dar nebus tam pasirengęs, jūsų meilės sau laukas apsaugos jus lyg savotiška apsauginė liemenė.
Ir tai viskas. Taigi jums neprireikė kurti nei plano, nei įdėti pastangų! Meilė savo gyvenimui yra pati didžiausia dovana, kokią tik galite įteikti sau ar kitam žmogui. Tad yra daugybė teigiamų priežasčių atsistoti pirmoje vietoje. Jums tereikia nuspręsti: kad norėtumėte patirti, kas nutiks, jei ryšitės šiam eksperimentui.
Meilė dažnai blogai suprantama
• Kokiame Visatos kampelyje parašytas įstatymas, kad meilė reiškia pakantumą prastam kitų žmonių elgesiui ir dėl to patiriamas kančias? Taip, mylėti – reiškia priimti kitą žmogų tokį, koks jis yra, nenorint jo pakeisti, tačiau kartu reiškia ir tai, kad reikia nepaprastai branginti savo gyvenimą ir neneigti paties savęs.
• Kur parašyta, kad draudžiama ką nors įskaudinti sprendimais, priimamais savo paties labui?
Jeigu dėl ko nors kenčiate, vadinasi, pati meilė duoda jums ženklą ragindama veikti ir kančią nutraukti. Ji nėra meilės požymis ir už ją jums tikrai nebus atlyginta, nors daugybė tėvų ir motinų kartų savo vaikams aiškino visai ką kita. Apsispręsti dėl savęs ir viso savo gyvenimo laimės nereiškia, kad stokojate atsakomybės.
• Kur parašyta, kad meilė reiškia atsakomybės už kito žmogaus laimę ir pasitenkinimą perėmimą ant savo pečių?
Tą akimirką, kai patikite, kad esate atsakingas už kito žmogaus laimę, išduodate ir paneigiate meilę savo paties gyvenimui. Gali būti, jog kitas žmogus jaučiasi laimingas, kad esate greta jo. Tačiau yra daugybė laimės šaltinių, tad jeigu vieną rytą paliktumėte šią Žemę, jo gyvenimas ir toliau tekėtų sava vaga.
• Negi tiesa, kad mylėti – reiškia neturėti kitam žmogui jokių reikalavimų?
Tai yra vienas iš didžiausių meilės supratimo prieštaravimų. Taip, pati meilė ničnieko nereikalauja. Bet juk būti žmogumi reiškia turėti savo poreikių, norų ir aistringų troškimų. Jeigu mylite žmogų, kuris yra jūs pats, tada leisite sau įgyvendinti savo troškimus ir patirti gyvenimo pilnatvę.
Mažas nukrypimas: be kaltės gyventi daug lengviau
Yra žodis, darantis didžiulę įtaką širdies magnetui, – „kaltė“! Jausdamasis kaltas, nesvarbu, ar sau, ar kitiems, jūs pats padarote save auka, tampate priklausomas nuo atleidimo, susitaikymo, kitų žmonių nuomonės. Šiuos jausmus spinduliuoja jūsų magnetas ir traukia žmones, norinčius pažaisti su jumis kaltės ir aukos žaidimą.
Vienoje pradinėje mokykloje mokytojai atliko bandymą. Jie vaikams paaiškino, kad šiandien žais ypatingą žaidimą ir turės visiškai iš galvos išmesti negražų žodį „kaltė“. Bandymas vyko žaidimo forma ir vaikai tučtuojau juo susižavėjo. Paskui viena mama papasakojo: „Kai duktė Liza parėjo iš mokyklos, aš kaip paprastai pasidomėjau, ką jie šiandien veikė.“ Ji atsakiusi: „Mes turėjome užmiršti negražų žodį.“ „Tada paklausiau, koks tas žodis. Liza akimirką susimąstė, paskui šelmiškai šypsodamasi pažvelgė į mane ir pasakė: „Pamiršau.“
Visatoje nėra kaltės. Yra tik priežastis ir pasekmė. Kažkas įvyksta, o tai paskatina vyksmą. Kažkas kažką padaro, atsiranda padarinys ir kitas žmogus į jį reaguoja.
Kaltė yra jausmas, o ne faktas. Ji yra žmonių išradimas, kad būtų galima greičiau ką reikia įvertinti arba nuteisti, nustatyti žmonių santykių taisykles, ypač valdyti kitus.
Kaip viską pasaulyje, taip ir nekaltumo idėją galima blogai suprasti. Žinoma, žmonės daro dalykų, kurie ne itin teigiamai veikia aplinkinius. Nereikia stengtis nieko pagražinti arba pateisinti neetišką ar šiurkštų elgesį. Dabar kalbame tik apie vieną žodį, kuris bėgant šimtmečiams „apaugo“ nereikalingomis sąvokomis, neigiamai veikiančiomis jūsų širdies magnetą.
Lengviausia ir veiksmingiausia žaisti lyg vaikams. Elkitės taip, tarsi žodis „kaltė“ liautųsi egzistavęs. Jį pakeiskite žodžiu „priežastis“. Daugiau jums nereikės nieko keisti. Jūsų mąstyme tai tik mažas žingsnelis, tačiau jis turės didelės įtakos jūsų gyvenimui. Pajauskite pats, kuri frazė atrodo ne tokia slegianti: „Mano tėvas kaltas, nes jis visuomet darė…“ ar „Mano tėvas dažnai darydavo tai, o kartais šitai. Aš viską stebėjau ir įsitikinau, kad tai nėra gerai. Šis įsitikinimas „įsispaudė“ į širdies magnetą ir dabar į mano gyvenimą traukia tokio tipo žmones…“
Dabar naujai pažvelkite į kokį nors įvykį, kai lemiate tam tikrus jausmus: „Aš padariau tai, kas ne itin teigiamai paveikė kitą žmogų. Visai to nenorėjau. Tai ir pasakysiu tam asmeniui, kartu atliksiu kažką, kas išlygins prarastą mūsų tarpusavio santykių pusiausvyrą.“
Ar tas asmuo tai priims ar ne, neturėtų jūsų jaudinti, nes jūs vis tiek nieko negalėsite pakeisti. Tai darykite, kaip jums atrodo tinkamiausia. Jūs tik galite pasiūlyti savotišką kompensaciją, o ar kitas ją priims ar ne – ne jūsų reikalas.
Taip, jūs galite apgailestauti. Taip, jūs būtinai pasimokysite iš šito. Taip, jūs galite ką nors vėl sutvarkyti ar ištaisyti, jeigu jums tai atrodo esą teisingiau. Taip, jūs galite pasakyti kitam žmogui, kad apgailestaujate, ką pasakėte arba padarėte. Štai ir viskas, ką jums privalu padaryti. Jūs esate laisvas. Jeigu kitas žmogus norės save skaudinti ir toliau jus smerkdamas, tai yra jo pasirinkimas, ne jūsų. Ne jūsų reikalas skatinti kitą žmogų jums atleisti. Atleidimas yra savanoriškas ir asmeniškas kiekvieno individo sprendimas.
Kaltė yra jausmas, bet ne faktas. Auka mąsto apie kaltę ir jaučia savo širdyje sunkią naštą. Kūrėjas mąsto apie priežastį ir pasekmę, jaučia kelią, kuriuo jam lemta eiti.
• Mintys apie kaltę atima daug jėgų, sukelia priklausymo (nuo kito žmogaus palankumo ir malonės) jausmą ir labai slegia nuotaiką.
• Mintys apie priežastį priverčia tas jėgas keistis, skatina suvokti ir tobulėti, vertinti save teigiamai.
Meilės sau pagrindas ir prasmė Pagrindas
• Puiki priežastis, sužadinanti meilę savo gyvenimui, yra žinojimas, kad tai darydamas jūs suaktyvinate stipriausią jėgą, paskatinančią patirti pilnakraujį gyvenimą.
• Reikalaudamas „mylėk save!“ jūs sukuriate spaudimą, kuris iš tiesų padaro kone neįmanomą meilę savo gyvenimui. Taip nutinka dėl to, kad meilė nėra veikla ir negali būti pasiekta konkrečiais veiksmais. Neįmanoma padaryti, kad protaujanti jūsų kūno dalis save mylėtų, nes protas negali mylėti.
Prasmė
• Meilės sau arba meilės savo gyvenimui prasmė yra supratimas, kad tai, ko jūs iš tiesų ieškote, jau turite. Tai surakina viską, kas kyla iš baimės ir meilę paverčia stipriausia jūsų širdies magneto jėga.
• Meilė sau arba meilė savo gyvenimui nėra tikslas, kurį privalote pasiekti. Tai kelias, kuriuo eidamas suprasite save ir vis labiau suartėsite su kitais žmonėmis.
Septintos paslapties žinių apibendrinimas
• Permąstykite savo gyvenimą. Kada jautėtės visų laimingiausias? Ar tada buvo akimirkų, kai buvote vienas? Ar iš tiesų kitas asmuo šalia yra būtina sąlyga norint patirti meilę savo paties gyvenimui?
• Stebėkite, kaip žmonės į jus reaguoja, kai jaučiatės laimingas. Tai jūsų širdies magneto poveikis! Sąmoningai patirkite, kaip keičiasi jūsų pasaulis, kai visą jūsų esybę užplūsta meilė.
• Stebėkite žmones, teigiančius, kad jūs turįs labiau save mylėti. Ar jie patys save myli? Atkreipkite dėmesį į žmones, kurių gyvenimas sėkmingas: ar jie mąsto apie meilę sau, ar dažnai apie tai pasakoja?
• Ar jūsų draugai, pažįstami, gyvenantys kaip partneriai, po pirmosios įsimylėjimo fazės yra išties kur kas laimingesni ir visavertiškesni nei anksčiau? Ar partnerystė užtikrina pasitenkinimą ir laimę?
Kaip iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą
• Kokios mintys ir potyriai trukdo jums pajausti meilę sau arba savo gyvenimui? Neleiskite šioms mintims ilgai užsibūti galvoje, antraip jos nejučiomis paveiks jūsų magnetą. Užrašykite jas. Šios mintys tarpsta, kai yra nematomos ir nevaldomos. Viską užsirašęs pasitikrinkite, ar teiginiai teisingi ir neprieštarauja patys sau. Kiekvienam teiginiui raskite vieną, du arba tris pavyzdžius, kurie jį paneigtų.
• Pasirūpinkite tuo, kad jūsų jausmai visuomet būtų darnūs. Jeigu jaučiatės kokiam nors žmogui esąs „prasikaltęs“, pripažinkite, kad tai tėra dvasinės pusiausvyros praradimas, bet ne kaltė. Sugalvokite kažką, kas jums asmeniškai labiausiai tiktų, kad atgautumėte pusiausvyrą. Paskui įgyvendinkite savo mintį. Tuo visas jūsų darbas ir baigtas. Jeigu žmogus miręs arba jums nepasiekiamas, padarykite kažką atitinkama kitam ir po visko pajauskite, kad šis reikalas sutvarkytas, o jūs esate dvasiškai laisvas.
• Pamąstykite, dėl kokių priežasčių esate meilės vertas žmogus, ir visai nesvarbu, kokį gėrį atnešate kitiems. Svarbu ne „ką aš darau“, bet „koks aš esu“.
Aštunta paslaptis
„Jūsų magnetas traukia juo smarkiau, kuo stipriau jaučiate savyje tuščią erdvę, kurioje yra tam kažkam skirta vieta.“
Vidinė erdvė
Kuo aiškiau įsivaizduojate savo tikslą, tuo stipriau jūsų magnetas traukia žmones ir įvykius. Tačiau ne kiekvienas apdovanotas lakia vaizduote, be to, kai baigiasi pirmasis susižavėjimas, reikia ir truputėlio užsispyrimo.
Vidinės erdvės paslaptis yra mažų mažiausiai tokia pat stipri jėga kaip tikslo įsivaizdavimas ir jausmas, kad tu jau žengi keliu, vedančiu jo link. Dirbant su savo vidine erdve jums nereikės šios jėgos aktyviai išplėtoti, nes naudosite jau esamo jausmo energiją – jausmo, kurio jums trūksta, – ir paversite ją teigiama magnetine traukos jėga.
Kaip atrasite savyje vidinę erdvę
Visuomet, pajutęs, kad to dalyko trokštate, jūs, šiaip ar taip, jį regite savo vidiniu matymu. Užuot įsivaizdavęs, kad jį jau turite (daugelis žmonių nesugeba to ilgai daryti), šį įsivaizdavimą nukreipkite tolyn, tiksliai į tą vietą, kur apsigyvens iš tiesų išsipildęs troškimas. Ši vieta yra jūsų troškimo šaltinis.
Vidinė erdvė yra jumyse esanti vieta, skirta tam, ko trokštate. Visuomet, vos išdrįsęs ją pajausti, tučtuojau suaktyvinkite savo magnetą, kad jis dar smarkiau trauktų geidžiamą objektą.
Daugelis žmonių nenori naudotis šiuo šaltiniu, nes bijo pajausti ten neišsipildžiusių norų šaltį ir tuštumą. Jie mąsto: „Tuščioje erdvėje yra toks didžiulis troškimas… Kaip žiauru – šito tikrai nenoriu pajausti.“
Tačiau iš tiesų ši vidinė erdvė su kaip tik štai tokiais jausmais yra jūsų esybės dalis. Ji egzistuoja ir veikia, nesvarbu, ar jūs to norite ar ne. Dabar jums lieka dvi galimybės.
Toliau galvoti, kad jūsų viduje yra ši negraži, neužpildyta erdvė, ir vengti į ją žiūrėti, pavyzdžiui, užgniaužiant savyje troškimus. Taip pat galite kiekvienąkart nukreipti savo dėmesį arba pabandyti susikurti teigiamus vaizdinius. Viskas bus šaunu, kol jausitės į savo gyvenimą pritraukiąs troškimus. O jeigu ne, tučtuojau pajausite savyje kankinamą tuščią vidinę erdvę ir į gyvenimą pritrauksite dar daugiau tuštumos.
Antra galimybė: vertinti savo troškimo šaltinį ne kaip trūkumą, bet kaip pasiruošimą tam, kas, šiaip ar taip, pas jus ateis ir tiks kaip tik į šią erdvę.
Ką patirsite, radęs savo vidinę erdvę
Jeigu ieškote savo troškimo šaltinio, vaizdinys, kaip atrodo ta erdvė, atsiras pats savaime. Galbūt netgi nepamatysite jo labai ryškiai, o tik jį pajausite. Viskas gerai, nes tai yra jūsų asmeninė vidinė patirtis.
Gali būti, kad ten rasite visokių jausmų. Patys negražiausi ir sutrukdė pritraukti troškimą. Tuo pat metu galbūt nutiks kažkas nelaukta: patirsite, kad yra puiku pamatyti, kas iki šiol trukdė išsipildyti jūsų troškimams. Tai yra vienas iš pačių gražiausių potyrių apskritai, nes tai yra tiesa. Jūs išvysite savyje tiesą. Galų gale suvoksite, kas iki šiol programavo jūsų širdies magnetą, kuris trukdė jums pasiekti savo gyvenimo laimę, o tai yra taip vertinga, kad lyg savaime suprantamas dalykas kyla begalinis dėkingumas. Tada kiekvienas pajaustas ir iš tiesų suprastas jausmas tampa nereikalingas ir praranda savo egzistavimo prasmę. Jis gali pranykti. Ir kaip tik šią akimirką prasideda didysis vidinis gijimo procesas.
Taip pat bus labai šaunu, jeigu šioje erdvėje pirmiausia rasite džiaugsmą – tam tikrą išankstinį džiaugsmą laukiant to, kas dar tik ateis į jūsų gyvenimą.
Taip suaktyvinsite savo vidinės erdvės jėgą 1 žingsnis
Jūs norėtumėte kažką turėti, nes jaučiate, kad jums kažko trūksta. Tai yra svarbiausia jėga, kuri jau veikia jumyse be jokio jūsų įsikišimo. Kol jaučiate, kad jums kažko trūksta, išgyvenate nepasitenkinimą ir trūkumą, o šis jausmas savo ruožtu skatina magnetą veikti taip, kad jums ir ateityje šito truks. Šiame pasaulyje energija niekur nedingsta, taip pat niekur nedingsta ir jūsų troškimo energija. Jeigu ir toliau niekas nesikeis – dėl to, kad nuslopinsite savo troškimą, arba dėl to, kad jums nepavyks pritraukti jo savo veiksmais, – ši jėga neras jokio išėjimo į išorę ir jūsų viduje nukryps tiesiai į jus. Galimi šio „bejėgiškumo“ padariniai: nepasitenkinimo jausmas, nuolatinis blaškymasis, liūdesys, įniršis, neviltis, vėliau galintys sukelti vidinių ir išorinių ligų. Tai nėra „nepavykusi konstrukcija“, tiesiog tai turi mus paskatinti ką nors keisti, kad priartėtume prie individualios savo būties prasmės.
Tai supratęs daugiau nepulsite į neviltį ir neįniršite, jeigu jums kažko truks, bet pajausite, kad šis nepasitenkinimas labai prasmingas – jis skatina sukurti judėjimą ir pradėti juo naudotis.
2 žingsnis
Dabar įsivaizduokite, kad jūsų viduje yra erdvė, kuriai tiktų tai, ko jums trūksta. Ta erdvė visiškai tuščia ir laukia, kol į ją bus kas nors įdėta. Šiai tuštumai būdinga siurbianti jėga, pritraukianti kaip tik tai, ko jūs geidžiate. Ta erdvė gali būti tarsi tikras kambarys, tačiau jūs galite įsivaizduoti ir tamsią tuštumą, kurios didelė traukos jėga, panašią į vakuumą, kažką siurbiantį į jus. Naudokitės visais būdais, kurie jums priimtini ką nors įsivaizduojant.
3 žingsnis
Visuomet, kai kyla mintys ir jausmai, ko jums trūksta, prisiminkite savo vidinę erdvę: pakvieskite į ją įžengti trokštamą daiktą ar reiškinį. Pajauskite, kaip ši erdvė tučtuojau pradeda traukti trokštamą dalyką, nes ten yra jo vieta.
Ar palengvėjo, kai mintį apie trokštamą dalyką susiejote su įsivaizduojama vidine erdve? Galbūt jaučiate, kad vaizdinys, anksčiau kėlęs jums nepasitenkinimą, dabar teikia džiaugsmą. Visuomet, kai „kažko trūksta“, jaučiate, kad tas „kažkas“ siurbiamas į jūsų vidų. Norint iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą, daugiau nieko daryti nereikia.
Koni ir jos vyrai
Jau daugiau nei ketverius metus Koni veltui bandė susirasti tinkamą partnerį. Šalia įprastų dalykų, kaip antai pasižmonėjimo vakarais, vakarėlių arba kitokių renginių, draugo ieškojo ir internetinėse pažinčių svetainėse. Koni – patraukli antrąją dešimtį baigianti moteris, tad ne tik jos draugai, bet ir pati niekaip negalėjo suprasti, kodėl ji taip ilgai nesusiranda tinkamo vyro.
Jos širdies magnetas nuolat pritraukdavo vyrus, kurie jau per pirmą ar antrą pasimatymą prisiekdavo ją mylį ir kūrė bendros ateities planus. Daugeliu atvejų Koni patikėdavo jų jausmais ir, kaip ji pati tai vadino, suteikdavo „santykiams šansą“. Deja, kiekvienąkart viskas baigdavosi meilės kančiomis, kartais greitai, o kartais po kelių savaičių ar mėnesių. Santykių žlugimo priežastys menkai skyrėsi: vyrai būdavo vedę, gyvendavo užsienyje arba pernelyg toli nuo jos, turėdavo įsipareigojimų buvusiai žmonai ir vaikams, nebuvo pamiršę su ankstesne partnere patirtų išsiskyrimo kančių, paskendę darbuose arba tik greitų meilės nuotykių ištroškę perėjūnai.
Koni dėl to taip sielodavosi, kad nesėkmingas asmeninis gyvenimas pradėjo atsiliepti ir jos profesinei veiklai, ir sveikatai. Kad ir kaip protingai patardavo draugės ir draugai, jos asmeninio gyvenimo bėdos vijo viena kitą. Kas sieja visas jos pažintis su vyrais? Kas Koni širdies magnete traukė štai tokias situacijas?
Kad ir kokie skirtingi buvo naujieji jos pažįstami, visus siejo bendra savybė: nė vienas iš jų nebuvo „patikimas“. Tai suvokusi, Koni savo magnete ieškojo įsitikinimo arba jausmo, pritraukiančio „nepatikimus“ vyrus. Pagalbon pasitelkusi draugę ir atvirai išnagrinėjusi savo jausmus, Koni suprato, kad ir ji pati nėra itin patikima. Nors ir troško meilės santykių, panašių į aprašytus jos mėgstamuose romanuose, ji kartu bijojo partnerystės, kai tarp dviejų žmonių neliks didelių paslapčių ir galbūt juodu netgi apsigyvens kartu. Koni baiminosi prarasti laisvę.
Pirmą kartą ji atvirai pati sau prisipažino nejaučianti savyje vidinės erdvės ilgalaikiam ryšiui. Negana to, moteris prisipažino mėgstanti tą keistą dilgčiojimą, apimantį ją per kiekvieną naują susitikimą, ir nerimas su viltimi buvo neatsiejama jos nuotykių dalis. Remdamasi savo mėgstamomis knygomis ir filmais, Koni buvo šventai įsitikinusi, kad vidinė įsimylėjėlių drama yra ne tik visiškai normalus, bet ir dviejų žmonių meilę vienas kitam įrodantis dalykas. Ir kaip tik tai ji iki šiol patyrė visuose savo meilės romanuose. Vienintelis jos gyvenime esantis vyras, su kuriuo ji metų metus kartkartėmis vis atnaujindavo labai mielus, patikimus, pakylėjančius dvasią ir kūną, drauge ramius santykius, atrodė jai esąs „pernelyg nuobodus“.
Kalbėdamasi su drauge ir suvokusi visus šiuos dalykus, pripažinusi savo klaidas, Koni daugiau nebepatyrė kančių. Dabar ji žinojo, kad pati sąmoningai kūrė štai tokius santykius ir bet kada galėjo visa tai pakeisti. Ji daugiau nebesijuto esanti auka, tai jai grąžino ir jėgas, ir prarastą sveikatą. Koni nusprendė baigti ieškoti vis naujų vyrų ir begales staiga atsiradusio laisvo laiko skyrė savo seniems pažįstamiems. Vienas iš šių draugų ir buvo tas vyras, kurį ji prieš daug metų apibūdino kaip „pernelyg nuobodų“. Koni suvokė, kad jis bus ne tik puikus draugas ir meilužis, bet ir patikimas partneris. Tarp jų užsimezgė pats nuoširdžiausias ir aistringiausias ryšys iš visų kada nors anksčiau patirtų moters meilės romanų.
Vidinė erdvė jūsų gyvenimo draugui
Įsivaizduokite, kad jumyse yra ir per visą jūsų gyvenimą buvo erdvė, numatyta būsimam gyvenimo draugui. Ramiai įsivaizduokite kambarį jūsų gyvenimo name. Jame gyveno buvę jūsų partneriai.
Ar šiuo metu jis apskritai egzistuoja? Ar jis nuolatinis, ar pasirodo ir vėl pradingsta?
Įženkite į partnerystės kambarį ir apsidairykite: ar čia yra skausmingų prisiminimų? Ar čia vis dar gyvena kažkoks žmogus, nors iš tiesų šalia jūsų jo jau nebėra? Ar čia stovi altorius su praeitin nukeliavusių dalykų vaizdais, o gal yra kitokių buvusios draugystės likučių? Ar randate ant sienos plakatų, kuriuose surašyti lūkesčiai ir taisyklės būsimam jūsų draugui? Ar esate pasiruošęs leisti būsimam šio kambario gyventojui čia viską pakeisti? Ar jis gali čia įsikurti taip, kaip nori?
Ar jūs iš tiesų esate laisvas?
Jeigu ne, dėl meilės sau jums reikėtų čia padaryti laisvos vietos. Jeigu pas jus ketina ateiti naujas žmogus arba jau esantis draugas nori su jumis gerai jaustis, jam reikės erdvės, kad „galėtų būti“ greta jūsų ir su jumis. Jums reikėtų tučtuojau sukurti tokią patalpą ir ją atlaisvinti. Vien tik noro neužteks – tai būtų tas pat, lyg norėtumėte turėti nieko neduodamas. Tik tada, jeigu iš tiesų turite savo gyvenime laisvą kambarį, į jį gali ateiti svečias ir puikiai jame jaustis. Ir žmogus, kurio trokštate, galbūt bus toks svečias, kuris panorės čia ilgiau užsibūti.
Jūsų sprendimas yra raktas
Jūs siųsite partneriui jausmą, kad esate laisvas, tik priėmęs sprendimą pakeisti savo gyvenimą, jei ateis žmogus, norintis pasidalyti su jumis savuoju. Jeigu esate pasiruošęs leisti įvykti tam, kas ir turi įvykti esant abipusei meilei, tada atverkite duris į dangų. Jeigu norite išsaugoti savo gyvenimą arba dalį jo, koks yra dabar, naujam duokite mažiau erdvės ir įsileiskite į savo ateitį praeitį.
Jūsų prioritetai lemia santykius
Tarkime, kad šiuo metu partnerystė jūsų vertybių skalėje tėra penktoje vietoje, pavyzdžiui, po profesijos, pomėgių, sporto ir draugų. Didelė tikimybė, kad trauksite potencialius partnerius, kurie bus panašūs į jus: jų gyvenime jūs taip pat užimsite atitinkamą vietą.
Galbūt koks nors ryšys suteiks jums daugiau teigiamų pojūčių, nei tikėjotės, o kitas asmuo jūsų gyvenime atsistos į pirmą ar antrą vietą. Žinoma, kada nors pradėsite tikėti arba reikalauti, kad taip pat pasikeistų ir jūsų svarba artimu tapusio žmogaus gyvenime. Jeigu taip nenutiks, kils nesutarimų.
Išsiaiškinęs vidinės erdvės reikšmę žmogaus santykiams, galite šių nesutarimų išvengti.
Jums padės šis pratimas: pernelyg ilgai nemąstydamas, laisva forma ir neskirstydamas pagal reikšmingumą surašykite visas jums svarbias gyvenimo sritis ir norus. Galiausiai sunumeruokite juos pagal svarbą. Kas atsidurs pirmoje, antroje, trečioje ir taip toliau vietoje? Arba galbūt jums patiks taip suskirstyti: ko atsisakytumėte lengviausiai, ko antroje vietoje…
Gali būti, kad rezultatai jus nustebins.
Dabar, kai jau išsiaiškinote vidinės erdvės paslaptį, bus daug lengviau suvokti situaciją žmonių, su kuriais bendraujate. Jūs greičiau suprasite, kokių galimybių gali teikti kiekvienas susitikimas ir kaip pašalinti bendraujant atsirandančias kliūtis.
Vidinės erdvės pagrindas ir prasmė Pagrindas
• Viskam, kas nutinka jūsų gyvenime, reikia dalies jūsų laiko ir dėmesio. Viskam reikia vidinės ir išorinės erdvės.
• Vidinė erdvė yra jausmas palikti savo gyvenime vietos kokiam nors troškimui. Tai jausmas, kad norite pakeisti savo gyvenimą, kai ateis kas nauja. Tai ne trūkumo, o gausos jausmas. Jūs jau dabar jaučiate, kas ateis, ir turite tam paruošęs patalpą. Tai pakvietimas kitam žmogui užimti jūsų gyvenime vietą.
• Iš erdvės, kurią savo viduje paruošiate jūs arba kitas asmuo, puikiai galima suprasti, ar jūs arba kitas asmuo iš tiesų jau esate pasirengę permainų vėjams.
Prasmė
• Vidinės erdvės prasmė susijusi su meile sau. Kol laikotės tvirtai įsikibęs į praeitį, iliuziją arba menkaverčius įsitikinimus, naujam dalykui jūsų gyvenime paprasčiausiai nėra vietos. Visa tai „paleisti“ reiškia pamilti save, nes duodate sau ir savo gyvenimui laisvę, kad galėtų ateiti dovanos, kurių laukiate.
Aštuntos paslapties žinių apibendrinimas
• Jei žmonės ko nors labai nori ir ilgai negauna, ar jie apskritai yra pasirengę tai gauti? Ar šie žmonės iš tiesų yra lankstūs? Ar jie pasiryžę dėl savo noro pakeisti gyvenimą? O gal, tiesą pasakius, jie bijo, kad gali pasikartoti arba iš naujo nutikti kažkas nemalonaus? Galbūt tokia trūkumą ir nepasitenkinimą spinduliuojančia būsena jie netgi stengiasi atkreipti į save kitų dėmesį?
• Jeigu į jūsų gyvenimą turi įžengti kažkas nauja, privalote leisti kažkam išeiti iš savo išorės ir / arba iš vidaus. Galbūt tai yra tikėjimas, kad viskas, kas geriausia, – jau praeityje? Arba mintis, kad tik tas ar anas būtų tobula? Kas tai jūsų gyvenime? Ar save pakankamai stipriai mylite, kad galėtumėte viduje sukurti erdvę gražiai ateičiai?
• Stebėkite žmones, kurių gyvenime nutinka daug teigiamų ir vis naujų dalykų. Ką jie visi turi bendra? Kaip reaguoja į stulbinamus pasikeitimus, į nukrypimus nuo plano? Kaip lengvai jie sukuria erdvę, kad galėtų plėtotis nauja galimybė? Ar tvirtai laikosi įsikibę į kažkada priimtus sprendimus ir nuomones, ar jų požiūris į „teisingą pasirinkimą“ nuolat kinta?
Kaip iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą
• Susikurkite viziją apie tai, ką norėtumėte turėti. Neapsiribokite tik partneriu, kuris elgiasi taip arba kitaip. Iš tiesų suteikite savo troškimui erdvę. Geriausiai būtų susikurti „gyvenimo būdo“ vaizdinį. Į šį vidinį „filmą“ nebūtina įtraukti konkrečių asmenų arba tam tikros išvaizdos žmonių – tiesiog pajauskite, kaip jaučiatės viename iš šio „filmo“ epizodų.
• Tai, ko jūs trokštate, jau priklauso jums, jeigu tai iš tiesų yra tikras ir aistringas troškimas. Tai jau yra gyvenimo kelyje, kuriuo jūs rengiatės eiti. Vaizduotėje susikurkite erdvės arba vakuumo vaizdinį, pritraukiantį kaip tik tai, ko jums reikia. Jūs negausite tiksliai to, ką „norite turėti“. Gausite tai, kas, kaip pats jaučiate, „yra jūsų“ arba jau „artėja prie jūsų“.
• Visuomet, kai suvokiate, kad jums kažko trūksta, pajauskite ne geidžiamo daikto nebuvimą, bet šiam daiktui savyje skirtą vidinę erdvę.
Devinta paslaptis
„Norėdami ką nors pasiekti, priimkite sprendimus, paskui veikite. Ryžtingas veiksmas keletą kartų padidina jūsų magneto traukos jėgą.“
Pasiryžimas ir veiksmai
Būna tokių situacijų, kai jūs, nors ir žinodamas, kur norite eiti, vis dėlto nesate tikras, ką reikia daryti, kad tai pasiektumėte. Galiausiai pritrūksta ryžto ir dažnai apskritai nieko nedarote.
Kuo labiau išnaudosite savo magneto jėgą ir patirsite jos poveikį, tuo aiškiau suprasite, kad nesvarbu, ar kaip tik šis veiksmas arba anas būdas galiausiai atves jus į sėkmę. Jūsų magneto traukos jėgai svarbiausia, kad vos pajutęs, ko norite, tučtuojau pradėtumėte veikti.
Veikdamas ir įsivaizduodamas, ką norite pritraukti į gyvenimą, atkreipiate į save dėmesį – nunešate savo norus į turgų, kad prie jūsų galėtų prieiti pirkėjai.
Pajutęs savyje apčiuopiamą norą veikti, kad būtų įgyvendintas jūsų troškimas, pradedate kurti tikrovę.
Darykite tai, ką norite sukurti! Pradėkite elgtis taip, lyg tai jums būtų pažadėta ir jūs jau galėtumėte pradėti tai jausti. Visatai patinka jausti, kaip jūs veikiate, ir ji reaguoja į tai.
„Nepakanka žinoti,
reikia ir pritaikyti.
Nepakanka norėti,
reikia ir daryti.“
Johanas Volfgangas fon Gėtė,
vokiečių rašytojas,
* 1749 08 28 Frankfurte prie Maino – † 1832 03 22 Veimare
Net jeigu širdies magneto jėga veikia savaime, jūsų veiksmai įtraukia papildomų teigiamų jėgų, padedančių pasiekti tikslą:
• Jūs ir sau, ir kitiems parodote, kad priėmėte sprendimą (aiškumas).
• Sau ir kitiems parodote, kad pasirinktoje srityje esate ne auka, bet savo gyvenimo kūrėjas (jėga).
• Suteikiate patikimumo savo paties sprendimo aiškumui. Taip vis labiau pradėsite tikėti savimi ir savo jėga (įsitikinimas).
• Savo veiksmais praktiškai atveriate duris, pro kurias kas nors gali pas jus ateiti. Kartais pro šias duris ateina ne jūsų trokštamas dalykas, o žmogus, atveriantis jums kitas duris (kanalas). Dvejojate? Vis tiek veikite!
Paprasta veikti netgi nesant itin tvirtai apsisprendus. Dažnai užtenka tik pirmų žingsnių, kuriuos žengtumėte, jeigu iš tiesų prie jūsų artintųsi kas nors nauja. Taip savo magnete suaktyvinate jėgas, ateityje galinčias jus tiesiog apstulbinti.
• Jei norite naujo buto, bet dar neturite visos reikiamos pinigų sumos, vis tiek jo ieškokite. Skaitykite skelbimus, apžiūrinėkite butus ir mėgaukitės jausmu, kad greitai iš tiesų gyvensite naujame bute.
• Jei trokštate susirasti draugą, neapsiribokite vien ilgesingu troškimu ir fantazijomis, bet kada nors ryžkitės iš tiesų pajausti šį trūkumą. Ką nors padarykite. Išnaudokite visus turimus ryšius ir kartu visuomet žinokite, kad gali nutikti ir taip, jog nė vienas jūsų pastangų objektas nepasirodys esąs kaip tik tos durys, kurias atvėrus visagalė Visata išpildys jūsų norus.
• Jeigu ieškote naujo darbo, įsivaizduokite, kad galite savo širdies magneto poveikio jėgą – visa tai, kas iš tiesų jūs ir esate, – menamai įrašyti į savo gyvenimo aprašymą, kol dar jo neišsiuntėte. Paskui įsivaizduokite, kaip ji veikia žmogų, skaitantį jūsų gyvenimo aprašymą, ir pasirūpina, kad jis suvoktų, koks jūs žmogus.
• Jeigu jūsų laukia pokalbis dėl darbo arba kitas svarbus susitikimas, dar iš vakaro pabandykite įsivaizduoti, kad patalpoje, kur vyks pokalbis, ant stalo tarp jūsų ir pašnekovo padėtas veikiantis jūsų širdies magnetas. Jūs nesate matęs nei šio kambario, nei pašnekovo, tačiau tai nesvarbu. Jums tereikia juos įsivaizduoti. O kitą dieną įžengsite į nepažįstamą kabinetą žinodamas, kad jame jau nuo vakar dienos ant stalo padėtas veikiantis jūsų širdies magnetas.
Kaip suaktyvinti veiksmų kitimą 1. Tapkite sprendėju
Iš pradžių priimkite sprendimą. Ar iš tiesų norite atsiverti naujovei? Ar iš tiesų gali ateiti tai, kas ketina ateiti? Ar norite patirti, kas nutiks kurioje nors jūsų gyvenimo srityje arba netgi visame gyvenime, jei liausitės gyvenęs vakarykšte diena? O jeigu nustosite savotiškai kartojęs savo tėvų istoriją arba troškęs, kad jūsų gyvenimas būtų visiškai nepanašus į jų?
Tai tikrų tikriausia avantiūra, nes nežinote, kas nutiks. Tačiau galite būti tikras, kad tai bus visiškai naujas, įkvėpimo ir gyvenimo džiaugsmo kupinas nuotykis.
Jei spontaniškai pajausite atsakymą – gerai. Jeigu iš prigimties esate viską apsvarstyti linkęs žmogus – taip pat gerai. Neskubėkite. Viską apmąstykite ir visų pirma aiškiai pajauskite. Atsakymas į klausimą, ar jūs iš tiesų esate atviras ir pasiryžęs naujovėms žmogus, jums iš galvos niekur nedings. Jis kyla jums iš širdies. Šis atsakymas yra esminis – jis pakeis jūsų gyvenimą.
Apsispręskite. Tada savo gyvenimui suteiksite postūmį, o jūsų magnete pasileis pasikeitimų troškimo programa. Jeigu neapsispręsite, kas nors nuspręs už jus.
Šiaip ar taip, jūs nuolat priimate sprendimus. Netgi tada, kai nutariate tam tikroje situacijoje nieko nesiimti, vis dėlto nusprendžiate: pasirenkate sprendimą nieko nedaryti.
Nebijokite suklysti spręsdamas. Neteisingų sprendimų nėra. Yra tik sprendimai bei rezultatai ir nauji sprendimai bei nauji rezultatai.
2. Atsikratykite šlamšto
Jeigu tvirtai apsisprendėte, tada savo veiksmais priverskite Visatą pajudėti! Kaip jau spėjote įsitikinti, praeitis gali smarkiai sumažinti jūsų širdies magneto poveikį. Todėl čia pateikti keli pasiūlymai padės jums ištrūkti iš praeities gniaužtų. Pajuskite ir išbandykite tai, kas jums labiausiai tinka.
• Iš tiesų atskirkite savo praeitį ir santykius. Svarbu, kad tai darytumėte taip, jog būtų pažadinta jūsų meilė. Atskyrimas ne visuomet reiškia bet kokių praeityje buvusių kontaktų atsisakymą. Jums reikia pasiekti tokią vidinę būseną, kurioje nėra vietos skausmui. Ar dar norėtumėte pasakyti tai, kas liko neišsakyta? Tada pirmyn. Parašykite paprastą laišką arba išsiųskite elektroninę žinutę. Nesvarbu, kiek laiko pas jus gulėjo šie neišsiųsti laiškai. Nesvarbu, ar adresatas į tai reaguos ir kaip reaguos. Jūs tai darote dėl savęs, o ne dėl kito žmogaus.
• Pajauskite būseną, kai atsiskiriama nuo vaizdinių, kurie nuolat kyla iš jūsų praeities. Kai kurie žmonės kone archyvuoja savo praeities įvykius. Tai nėra nei gerai, nei blogai – tik svarbu, kokių jausmų jums tai kelia. Jeigu jums šis žingsnis atrodo esąs pernelyg didelis, pradėkite dirbti su vienu vaizdiniu ir pajauskite, kas dedasi jūsų viduje, kai jo atsikratote.
• Išnagrinėkite savo privačius kontaktus. Kokie santykiai stovi vietoje, o kokie plėtojasi ir tobulėja? Su kuo susitinkama puoselėti praeities, o su kuo bendraujant jaučiamas gaivus permainų vėjas? Kur atsiranda naujų dalykų? Galbūt norėtumėte išbandyti, koks apima jausmas, kai pamėgini truputį kitaip sudėlioti savo laiką?
• Ieškokite galimybių, praplečiančių jūsų požiūrį į gyvenimą ir atnešančių naujienų. Jeigu turite labai mažai laisvalaikio, pažiūrėkite, koks jausmas apimtų pabandžius truputėlį kitaip išdėlioti savo prioritetus. Galbūt pramogas ir prasiblaškymą pakeiskite domėjimusi savimi ir savo gyvenimu. Gali būti, kad naujas užsiėmimas teiks jums pasitenkinimo ir naujai įprasmins jūsų gyvenimą. Bet kokiu atveju taip jūs susipažinsite su naujais žmonėmis.
3. Jauskite ir dėkokite
Jūs trokštate pasiekti didelį tikslą… Apsižvalgykite ir suvokite, kad jis jau egzistuoja mažmožiuose. Galite tai pajausti dabar ir taip sureguliuoti savo širdies magnetą. Viskam, ką jaučiate, suteikite ir dėkingumo jausmą už tai, ką jau turite, ir jūsų magnetas tučtuojau pakeis savo poveikį. Vis dėlto laiko įtaka didelė
Buvo nustatyta, kad šimtaprocentinė minties – net atsiradusios kūrybingų profesionalų būrelyje – jėga po dvylikos dienų, jeigu ji neįgyvendinama darbais, sumenksta ir tampa penkių procentų galingumo. Po dviejų savaičių ta jėga praktiškai apskritai pranyksta. Protingi vadybininkai žino šį faktą, todėl tučtuojau susižavėjimo jėgą paverčia konkrečiais veiksmais, kad neišblėstų įsiplieskusi mintis.
Jūs taip pat galite pasinaudoti šiomis žiniomis ir, vos tik jus aplankys gera mintis, tučtuojau pradėti veikti. Pirmiausia užsirašykite tai, kas jus šią akimirką itin žavi, ir sudarykite planą, ką galėtumėte padaryti.
„Tai, ką man pasakai, aš užmirštu.
Ką parodai – prisimenu.
Ką leidi man padaryti – suprantu.“
Konfucijus,
konfucianizmo pradininkas,
* 551 m. pr. Kr. Čiufu – † 479 m. pr. Kr. Čiufu
Kelionė į virtualųjį pasaulį, veiksmo vieta – internetinės pažinčių svetainės
Daug žmonių, norėdami susirasti tinkamą partnerį, pasitelkia pagalbon internetą. Atrodo, kad tai geras būdas, nes yra iš ko rinktis, o su kandidatu užmegzti ryšį ir su juo bendrauti labai paprasta. Vis dėlto žmonės, kurie naudojasi internetu, patyrė, kad net praėjus ilgesniam paieškų laikotarpiui šis būdas nėra itin veiksmingas. Suprasdamas savo širdies magneto poveikio jėgą suvoksite šios nesėkmės priežastis ir galėsite veiksmingiau sureguliuoti savo magnetą.
Sunkus buriavimas ieškančiųjų jūroje
• Dauguma žmonių, užsiregistravusių internetinėje pažinčių svetainėje, „ieško“. Net jeigu tai ir nėra vyraujantis jų jausmas, jie emocionaliai prisideda prie didelės grupės žmonių, kurių magnetas į aplinką spinduliuoja trūkumo, nusivylimo, skausmo, jausminio sutrikimo ir panašius neigiamus jausmus. Jeigu jums nebūdingos iš tiesų išskirtinės emocinio stabilumo ir atsiribojimo nuo neigiamų jausmų savybės, jūsų magnetas atitinkamai reaguos į šį galingą magnetinį lauką. O sąmoningai atsiribodamas prarasite pojūčio aštrumą. Tai iš tiesų neišsprendžiama dilema, kurią suvokė daugelis internetinėje pažinčių svetainėje užsiregistravusių žmonių, todėl prie savo duomenų parašo neiešką partnerio, o pirmiausia norį „susipažinti“.
• Prasta patirtis yra ypač galinga širdies magneto programa. Susidūręs su šia principine pozicija ir norėdamas prasmukti pro gynybos ir nepasitikėjimo užtvaras, galimas partneris privalo įveikti labai dideles kliūtis, nes tik tada apskritai įmanomas žmonių artumas.
• Paprastai ieškoma vadovaujantis protu, pagal jo padiktuotus kriterijus, kaip antai amžių, ūgį, profesiją, zodiaką, tautybę. Kiekvienas žmogus, kada nors patyręs tikrą meilę ir artumą, žino, kad meilei negalioja jokie proto nustatyti kriterijai.
• Užsiregistravusių pažinčių svetainėje žmonių įvairovė tiesiog neaprėpiama. Bet dauguma ieškančiųjų partnerio per internetą yra susikūrę savo idealo paveikslą ir tučtuojau atmeta kiekvieną, kurio išvaizda neatitinka jų vaizdinio. Taigi čia koją pakišti gali netgi prastos kokybės nuotrauka.
• Daug užsiregistravusiųjų iš tiesų neieško partnerio ar meilės ryšio. Jie žaidžia bendravimo žaidimus.
• Idealaus partnerio paveikslas – pernelyg dideli lūkesčiai (kaip filme). Dėl to tikrovėje santykiai sunkiau užsimezga.
• Tai, kad draugo ieškantis žmogus per ilgai užsisėdi pažinčių svetainėje užsiregistravusių žmonių minioje, sustiprina nepasitenkinimo ir trūkumo jausmą. Po keleto arba daugybės nesėkme pasibaigusių bandymų gali atsirasti nevisavertiškumo arba gynybos jausmas ir „įsirašyti“ į jūsų širdies magnetą.
Ivona ir auksinės grandinėlės
Ivona, du vaikus auginanti moteris, prieš dvejus metus išgyveno labai nemalonias skyrybas. Dešimt metų ji buvo susituokusi su pasiturinčiu vyru, šeima mėgavosi ištaigingu gyvenimu. Ivona troško savo vaikams ir sau vėl sukurti panašias buities sąlygas.
Turėdama karčią iširusio santuokinio ryšio patirtį dabar ji norėjo susirasti vyrą, kuris skirtų jai dėmesio, ją gerbtų, vertintų kaip žmogų ir kartu, kaip ji pati tai vadino, būtų „aukšto lygio“.
Ilgai buvusi „pogrindyje“ Ivona sukaupė drąsą ir nusprendė vėl išeiti „į žmones“. Vienoje internetinėje pažinčių svetainėje ji parašė skelbimą ir įdėjo dvi savo nuotraukas. Ivona – labai patraukli moteris, todėl jos elektroninio pašto dėžutę kone užkimšo kiekvieną dieną gaunami laiškai.
Po daugybės ne itin nudžiuginusių bandymų iš nemenko kandidatų būrio susirasti tinkamą vyrą ji nusprendė pakoreguoti savo skelbimą. Ivona, remdamasi savo patirtimi, nustatė tam tikrus požymius vyrų, kurie gerokai neatitiko jos lūkesčių. Ji nusprendė parašyti tai savo skelbime: „Prašau nesivarginti vyrų, pasipuošusių auksinėmis grandinėlėmis ir atstačiusių plaukuotą krūtinę. Esu stilinga moteris.“
Ji prisiminė vieną poršė važinėjantį savo draugą ir pridūrė: „Jeigu tu vairuoji asmeninį poršė – esi mano skonio vyras.“
Remdamasi karčia nesėkme pasibaigusios santuokos patirtimi, Ivona taip pat itin troško tobulo kūniško artumo, kuris jai atrodė esąs pagarbos ir meilės ženklas. Tai, ko ji negavo per visus prabėgusius metus. Taigi trumpu sakiniu moteris apibūdino ir šį savo norą.
Beveik visi su Ivona susipažinti panorę vyrai buvo plaukuotomis krūtinėmis, o ant kaklo ar riešo segėjo auksines grandinėles. Jie visi be išimties ieškojo meilės nuotykių, o ne rimtų santykių. Nė vienas iš jų nevairavo poršė.
Ivona niekaip neįstengė suprasti, kodėl jos skelbimas pritraukė kaip tik tokius vyrus, kurių ji jokiu būdu nenorėjo sutikti. Juk ji labai aiškiai savo skelbime nurodė, kas jai nepatinka.
Sužinojusi apie veidrodžio principą moteris viską suprato: pirma, jos širdies magnetas patikimai pritraukdavo prie jos tai, ką ji ypač smarkiai atmetė; antra, remdamasi karčia praeities patirtimi, ji jau nebenorėjo paviršutiniškų santykių ir draugysčių. Tačiau noras būti tam tikros visuomenės nare, vėl tapti viena iš žmonių, aplinkiniam pasauliui rodančių savo turtinę padėtį, vis dar buvo „įsirašęs“ į jos širdies magneto programą.
Prabėgus septynioms savaitėms, kai ji sužinojo šią paslaptį, pakeliui į savo vaikų mokyklą susipažino su vienišu tėvu ir abu vienas kitą įsimylėjo. Pirmąkart per visus dvylika metų Ivona pajuto, kad vyras suvokė visą jos prigimties esmę ir kaip tik dėl to ją pamilo.
Kaip veiksmingai pasitelkti internetinės pažinčių svetainės galimybes
Jeigu norite palankiai išnaudoti visus šio, tiesą pasakius, labai praktiško pažinties būdo privalumus, galbūt jums padės štai tokie patarimai:
• Jūsų minčių aiškumas ir jausmai yra jūsų magnetas. Pajauskite, ko iš tiesų norite. Venkite prieštaravimų, kurių galbūt negali išpildyti nė vienas žmogus.
• Nerašykite savo reikalavimų. Parašykite tik tai, ką pats duosite. Jeigu daug reikalausite, kitas žmogus pajaus, kokia jūsų asmeninė patirtis sudaro šių reikalavimų pagrindą, ir kaip tik ši patirtis vėl pritrauks į jūsų gyvenimą naujų panašių potyrių.
• Mažiau rašykite, ką darote, daugiau – ką jaučiate, kai ką nors darote.
• Nerašykite to, koks manote esąs. Leiskite, kad tai suvoktų pats jūsų skelbimo skaitytojas iš to, ką jūs parašėte ir kaip parašėte. Jeigu norite, kad jūsų magnetas skleistų jausmingumą, nerašykite: „Esu jausmingas.“ Leiskite, kad tai iš jūsų rašymo manieros pajaustų pats skaitytojas – tada veiks jūsų magnetas. Aprašykite, pavyzdžiui, puikų jausmą, kurį patiriate tam tikroje situacijoje. Arba į savo skelbimą įpinkite eilėraščio posmelį.
• Nerašykite nieko, kas kyla iš prastos jūsų praeities patirties, nes dar kartą (ir net gausiau) pritrauksite tą patį.
• Nieko nerašykite apie seksą, žinoma, jeigu nenorite nieko, išskyrus seksą. Pilnakraujis ir tobulas kūniškas artumas atsiras pats savaime, jei tik rasite sau tinkamą žmogų. Rašykite apie meilę. Tikra meilė pati pasirūpins puikiu seksu.
• Neaprašinėkite, kokių žmonių siekiate išvengti, aišku, jei nenorite tiesiog magišku būdu jų prie savęs pritraukti.
• Netramdykite žmonių dėl taktinių paskatų, žinoma, jei nenorite sureguliuoti savo magneto taip, kad jis atstumtų jausminguosius. Žmogus, gebantis išgyventi jausmus taip, kaip jūs trokštate, tai pajaus ir neilgai žais šį žaidimą.
• Jeigu nutylite išties svarbų dalyką, būtinai pritrauksite prie savęs žmones, slepiančius ką nors labai reikšminga.
• Pasistenkite neveikti prieš savo jausmus, net jeigu ir kiltų baisi pagunda taip pasielgti. Kuo dažniau taip elgsitės, tuo labiau kenksite savo širdies magnetui. Nežaiskite kitų žmonių jausmais, nebent norite pritraukti žaidžiančius jūsų jausmais. Niekada neveikite vien tik dėl to, kad norite sau kažką įrodyti.
• Neslėpkite savo išvaizdos, nes jūsų magnetas skleis į aplinką mažą meilės sau spindulių kiekį. Kitiems jūs atrodote daug gražesnis, nei galite įsivaizduoti, jei tik save mėgstate. Verčiau investuokite šiek tiek daugiau pinigų į keletą gražių, tikrovę atitinkančių nuotraukų, kurios padarys laimingesnį ir jus, kai į jas žvelgsite. Netgi jei šių nuotraukų ir nedėsite į internetinę pažinčių svetainę, jos bus it gėlių puokštė, kurią pats sau padovanojote. Laikykite šias nuotraukas ant naktinio staliuko, galiausiai įdėkite į internetą. Tai jūsų magnetas. Nenaudokite dokumentinių nuotraukų, svarbiausia – tokių, kuriose yra ir kitų asmenų, pavyzdžiui, jūsų buvęs vyras, nors jie ir būtų retušuoti arba iškirpti. Susiraskite fotografą, kurio padarytos nuotraukos išties spinduliuoja jausmus, ir papasakokite jam, koks norite atrodyti. Nuotrauka yra stiprus magnetas su didžiule poveikio jėga.
• Pamirškite Holivudą, aišku, jei nenorite pritraukti aktorių. Jeigu ieškote širdingo žmogaus, pats skleiskite iš savo širdies magneto informaciją, kad esate širdinga asmenybė.
• Jeigu norite pritraukti žmogų, rodantį dėmesį ir pagarbą kitiems, patikrinkite, ar ir jūsų skelbimo tekstas skleidžia atitinkamą informaciją.
• Dalyvaudamas internetiniuose pokalbiuose, rašydamas elektroninius laiškus pabandykite pajausti kitus žmones. Tai ne svajonių princas ar deivė, o tik paprasti žmonės.
Užduokite nuoširdžius ir jausmingus klausimus! Apie ką jis svajoja? Kas jį skaudina? Kam jis pritaria? Kokios jo silpnybės? Kokia jo nuomonė apie kitus žmones? Kaip jis vertina savo gyvenimą ir kokia jo dabartinė pozicija? Ar jis jaučiasi esąs auka, o jeigu taip, tai kurioje gyvenimo srityje? Koks jo santykis su savo praeitimi? Taip jūs greičiau pajausite, koks iš tiesų yra jūsų naujasis pažįstamas, ir taip sumažės rizika tapti savo paties iliuzijų auka.
• Neapgaubkite savęs paslaptimi, aišku, jei nenorite, kad iš jūsų širdies sklistų atstumianti jėga. Kitam žmogui esate patraukliausias tada, kai jam leidžiate pajausti savo širdį.
Dingimas – naujas savo širdies magneto sureguliavimas
Jeigu esate jau seniai užsiregistravęs internetinėje pažinčių svetainėje ir vis dar nesėkmingai bandote susirasti partnerį, būtinai atlikite štai tokį bandymą: ištrinkite savo anketą. Ne iškelkite ją iš svetainės, bet visiškai ištrinkite, nors ir kiek būtumėte vargęs, kol viską surašėte. Tai nėra praradimas, nes visiškai akivaizdu, kad skelbimas neatnešė jums sėkmės. Ši anketa yra sena, ji skleidžia informaciją apie tai, koks buvote prieš kelis mėnesius ar net metus, todėl ir toliau trauks tik seniai žinomus pasikartojimus. Nusistatykite laikotarpį, kada „nieko neieškosite“. Galbūt iš pradžių tai truks tris savaites arba tris mėnesius. Tai, kas skatina rastis gerus jausmus, visuomet yra tinkamas sprendimas.
Ką jaučiate tuo metu, kai tai darote? Ypač atkreipkite dėmesį į jausmą, kai ištrynėte anketą. Gali būti, kad šią akimirką jums daug kas paaiškės. Dažnai atrodo, lyg nuo širdies būtų nukritęs sunkus akmuo. Šis naujas laisvės pojūtis tučtuojau pakeičia jūsų širdies magnetą. Stebėkite, kaip keičiasi jūsų požiūris į žmones, kiekvieną dieną pasirodančius jūsų gyvenime. Paprasčiausiai pajauskite, kaip magnetas vėl pradeda skleisti savo poveikio jėgą.
Jeigu norite, po kiek laiko internetinių pažinčių svetainėje vėl sukurkite naują anketą. Veikiausiai jos poveikis bus visai kitoks nei pirmesnės. Žinoma, galbūt jau nebenorėsite pildyti naujos anketos. Tai yra jūsų asmeninis pasirinkimas.
Jeigu pamatysite, kad kiti domisi jumis tik paviršutiniškai ir nuolat tikisi gauti iš jūsų kažkokios naudos, pažvelkite į save iš šalies. Ar pats nuoširdžiai ir iš esmės domitės kitu žmogumi? Jo svajonėmis ir viltimis, baimėmis ir abejonėmis? Ar norite dvasiškai padėti kitam žmogui, ar visų pirma tikitės iš jo sulaukti naudos? Ar ieškote svajonės, ar konkretaus žmogaus?
Pratimas, lavinantis jausmus. Pajauskite kito žmogaus esmę
Pažvelkite į akis priešais esančiam žmogui, galbūt tuomet, kai jis pasakos jums ne itin įdomius dalykus. Tai darydamas mintyse pakartokite štai tokį sakinį: „Norėčiau išvysti tavyje meilę.“ Pasistenkite pamatyti tai, kas slypi „anapus akių“. Tai darydamas pasikliaukite savo jausmais.
Jeigu susipažįstate su žmogumi ir įvertinate jį kaip galimą ilgalaikį partnerį, stebėkite ne tik savo paties jausmus, bet ir tai, kas vyksta tarp jūsų.
Ar pulsuoja meilė? O gal džiaugsmas?
Ar sklinda dėkingumas? O gal grožis?
„Grožio“ sąvoka čia reiškia pasimatymo, o ne išorinį grožį.
Pasiryžimo ir veiksmų pagrindas ir prasmė Pagrindas
• Jūsų veiksmai duoda ženklą. Pirmiausia jums. Jie pažadina jumyse aiškumą ir jėgą. Šis jausmas spinduliuojamas į išorę.
• Jūsų magneto paveikti žmonės ateina į jūsų namus. Atlikdamas tam tikrus veiksmus atveriate jiems duris. Jūsų magneto jėgos nelemia to, kad tiksliai pradedate ką nors daryti dėl sėkmės, bet lemia tai, kad apskritai veikiate jums rūpima tema.
• Veikimas pakeičia jūsų magneto poveikio jėgą ir tam tikroje srityje jus kaip „auką“ paverčia „kūrėju“. Jūs išsivaduojate iš stingulio ir pradedate veikti.
Prasmė
• Ryžtingo veiksmo prasmė yra savo jėgos ir kartu savęs pajautimas. Be to, pradėsite labiau mylėti save už tai, ką darote, užuot smerkęs save dėl to, ko nedrįstate padaryti.
Devintos paslapties žinių apibendrinimas
• Kad ir ką darytumėte norėdamas ką nors pasiekti, darykite iš širdies. Įsivaizduokite, nes tik žaisdamas galite perkelti savo magneto poveikio jėgą į tokias vietas, kur ji savaime veikia. Paskui tiesiog laukite ir stebėkite.
• Ar pažįstate itin veiklių žmonių? Kokios savybės jiems būdingos? Juos lydi sėkmė net ir ten, kur kiti nuolat svarsto ir dvejoja. Jie iš dalies lengvai susidoroja su patirtomis savo veiklos lemtomis nesėkmėmis. Jų sėkmė gerokai viršija patirtas nesėkmes. Jie jas vertina kaip pamokas, o ne kaip klaidas. Kokį įspūdį daro jums šie žmonės? Perimkite iš jų tai, ką ir pats mielai norėtumėte jausti arba skleisti iš savo širdies magneto.
• Prisiminkite situacijas, kai reikšmingi įvykiai ar žmonės nukrisdavo iš dangaus it dovanos. Jūs kažką nuspręsdavote… Kas tai buvo? Ir jūs pradėjote veikti. Tačiau ne tiesioginis veiksmas lėmė sėkmę, rezultatas pas jus atėjo visai kitu kanalu.
• Jeigu kažko ilgai trokštate ir negaunate… Pasvarstykite, ar iš tiesų veikėte gana ryžtingai? Galbūt elgėtės lyg auka, kuri ginasi, kad tik nepatirtų dar daugiau nuoskaudų? Visa širdimi pajauskite šių principinių pozicijų skirtumą.
Kaip iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą
• Kai kils kokia nors mintis ir pasiryšite veikti, užsirašykite tai ir sudarykite būsimų veiksmų planą. Jis neturi būti tikslus, tačiau turėtų būti parašyta, kaip naujai kilusią mintį paversti veiksmu. Jūsų magneto jėgai daug reikšmės turi tai, kad apskritai popieriaus lape parašėte pačią veiksmo idėją ir įsivaizdavimas iš jūsų galvos (virtualios tikrovės) perkeltas ant popieriaus (į tikrovę).
• Tučtuojau arba nors kitą dieną atlikite mažiausiai pirmą mažą šio plano žingsnį!
• Jei įmanoma, kiekvieną dieną ką nors padarykite, kad greičiau įvykdytumėte savo planą, nesvarbu, ar daug, ar mažai. Bus gerai ir tai, jei dar patikslinsite ir papildysite jau sudarytą planą.
• Gavęs papildomų žinių, tučtuojau ištaisykite savo planą, kad visados būtumėte įsitikinęs, jog viską darote taip gerai, kaip tik įmanoma. Būkite lankstus ir užsispyręs.
• Gerai apsvarstykite, ar apie tai kada nors kam nors papasakosite. Kartais užtenka menkutės neapgalvotos kito žmogaus pastabos, kad atimtų iš jūsų visas jėgas. Nedidelė paslaptis dažnai daro stebuklus.
Dešimta paslaptis
„Svarbiausia akimirka jūsų gyvenime yra dabar!
Viskas, ką dabar jaučiate ir apie ką mąstote, kuria jūsų ateitį.“
Dabarties galia
Vis geriau suprasdamas savo širdies magneto veikimą galbūt užsimanysite eiti pačiu tiesiausiu keliu, išmesti senus dalykus ir sukurti ką nors nauja. Yra toks kelias ir jis atsivers prieš jus, jeigu į savo gyvenimą įleisite dabarties galią.
Kuo ilgiau gyvensite praeityje arba su savo praeitimi lyg su fiziškai ir dvasiškai slegiančia sunkia našta, tuo daugiau išgyvensite senų jausmų. Taip savo širdies magnete sukursite poveikio jėgą, traukiančią žmones, norinčius kartu su jumis patirti šiuos jausmus. Jūs tiesiog ir toliau perrašinėsite savo praeitį į ateitį niekaip neįstengdamas išeiti iš šio užburto rato. Dėl to tam tikroje jums svarbioje gyvenimo srityje jausitės it žiurkėnas besisukančiame rate. Jūs galite bėgti – lėčiau ar greičiau – kaip pageidaujate, bet vis tiek liksite tame pačiame rate.
Yra galimybė išsivaduoti iš šio rato ir sukurti ateitį, kuri iš tiesų bus visiškai nauja. Ateitį, kuriai daug mažesnės įtakos turi jūsų praeitis, kurioje neskauda senų žaizdų.
Vis aiškiau pajauskite gyvenimą dabar! Pasiryžkite ir veikite kaip tik dabar.
Kad galėtumėte įgyvendinti savo tikslą, jums reikia pasitikėti savo gyvenimu ir papildomos galimybės spręsti nesidairant atgal į praeitį tarsi į patikimą patarėją. Abu šiuos dalykus gausite pasitelkdamas pagalbon tam tikrą galbūt šiuo metu dar mažai išnaudotą veikimo būdą.
Jūsų gyvenimo ciklas dabar: apsispręsti, veikti, priimti 1. Apsispręskite kaip tik dabar – išnaudokite savo intuicijos jėgą
Geras analitikas, planuotojas ir keitiklis – protas.
Kasdieniame gyvenime proto padiktuotas sprendimas iš tiesų dažniausiai yra jausmais paremtas sprendimas. Procesas prasideda, kai protas imasi svarstyti remdamasis patirtimi ir prisimindamas viską, kas buvo išgirsta, perskaityta, išmokta arba patirta. Tai nėra išties racionalu, o labai emocionalu, nes kiekviena maža istorija ir vidinis „filmas“ žadina jausmus. O šie sako, kad yra gerai arba blogai, sunku arba lengva, kad reikia džiaugtis arba liūdėti.
Ar jau dabar skaitydamas jaučiate šio proceso trūkumus? Tai lėtumas ir netobulumas! Protas sunkiai papasakoja trumputę istoriją. Dėl to randasi jausmas ir jūs nusprendžiate „taip“, „ne“ arba „galbūt“. Paskui pateikiamas kitas teiginys ir vėl turite apsispręsti. Jeigu jums pasiseks, į daugybę klausimų atsakęs „taip“ daugiau nieko negalvosite, bet tučtuojau priimsite sprendimą. Tačiau gali nutikti ir taip, kad galų gale atsidursite prieš didelę „taip“, „ne“ ir „galbūt“ krūvą ir turėsite bandyti sulipdyti iš jų savo sprendimą. Kyla tikra jausmų maišatis, todėl dažnai žmogus įstringa savo dvejonėse ir apskritai nieko nedaro.
Taip būna dėl to, kad protas disponuoja tik labai kukliais tikroviškų faktų ištekliais, kurie, beje, yra atkeliavę iš jūsų praeities, todėl dažniausiai informacija jau būna pasenusi.
Visuomet, kai apsisprendžiama vadovaujantis protu, viską lemia praeitis. Tereikia tik truputėlio drąsos priimant tokį sprendimą pasikliauti „nežinia“ ir jums bus atlyginta tuo, kas vadinama nauju potyriu.
Pranašesnis sprendėjas – intuicija
Mūsų sąmonė apdoroja, kaip manoma, maždaug penkiasdešimt bazinių informacijos vienetų (bitų) per sekundę. Tai iš dalies lėtas procesas ir informacijos kiekis mažas, dėl to rezultatą galime „permąstyti“ ir išreikšti paaiškinamais žodžiais.
O nesąmoningu psichologiniu lygiu (intuityviai) apdorojama keliolika milijonų bitų per sekundę. Per tą laiką, kol protas suskaičiuoja iki dešimties, intuicija spėja suskaičiuoti per penkis šimtus tūkstančių. Tuo metu, kai tik pradedame mąstyti apie kilusį sunkumą, intuicija jau būna spėjusi surasti sprendimą ir paslaugiai stengiasi mums jį pranešti. Tik galbūt negalime jo išgirsti, nes mūsų protas vis dar skaičiuoja iki dešimties, paskui vis tiek vis dar neįstengia išspręsti mūsų problemos. Bet, užuot pasikliovęs intuicija, protas vėl pradeda skaičiuoti iš naujo, nes įtaria, kad suklydo skaičiuodamas.
Jausmas yra intuicijos kalba.
Intuityvaus atsakymo rezultatas yra toks vientisas, visapusiškas ir išsamus, kad neįstengtume jo suvokti dėl savo proto ribotumo. Todėl jis mums pateikiamas kaip jausmas. Vieni tai vadina „mąstymu pilvu“, kiti „vidiniu vedliu“ arba intuicija. Bet visi apibūdina tą patį sugebėjimą.
Intensyviai mąstydami negalime pajusti šio savo jausmų pranešimo. Štai dėl šios priežasties protas prašviesėja ir problemos sprendimas ateina kaip tik tada, kai nustojame skausmingai laužę galvą.
Taigi jūs jau disponuojate milžiniškos galios intuicija. Vadinasi, jums nereikės jos įgyti, tik pradėti klausyti jos balso, o tai labai paprasta: nieko neklausinėkite, įsijauskite į save, išbandykite šį būdą ir patikrinkite, ar pasielgėte teisingai. Tai primena kalbos mokymąsi. Kuo daugiau lavinate kalbinius įgūdžius, tuo tiksliau ir lengviau suprantate, kas jums sakoma, o jūs vis labiau pasitikite savo sugebėjimais.
„Intuicija yra dieviška dovana, o racionalumas – ištikimas tarnas. Mes sukūrėme visuomenę, garbinančią tarną ir pamiršusią dovaną.“
Albertas Einšteinas,
fizikas ir filosofas,
* 1879 03 14 Ulme – † 1955 04 18 Prinstone, Naujajame Džersyje
Trumpas kalbos vadovas intuityviems atsakymams suprasti
Laikui bėgant taip puikiai susipažinsite su savo intuityviais jausmais, kad tikrai išsiversite be „vertėjo“ pagalbos. Jūs tiesiog suprasite, kaip jaučiatės, ir nieko nedarysite, kas prieštarautų jūsų jausmams. Pažadinti savo intuiciją, kad ji galėtų patarti tam tikra tema, jums padės šie paprasti klausimai:
Ar jaučiate, koks yra šis sprendimas: geras ar normalus?
Jeigu ne, tada koks sprendimas būtų geras?
Atsisakykite visų paaiškinimų. Pasitikėkite! Pakaks to, jei sprendimą jausmai įvertina kaip gerą arba negerą. Jei nežinote, kaip tai pajausti, pažiūrėkite, kaip jaučiatės jūs pats pagalvojęs apie šią ar kitą alternatyvą. Taip pat galite pradėti ką nors daryti ta kryptimi ir tuo pat metu stebėti, kaip tai darydamas jaučiatės. Arba nukeliaukite į kokią nors vietą (naują butą arba naują galimą darbo vietą) ir suvokite, kaip ten jaučiatės. Jeigu negaunate aiškaus atsakymo arba dvejojate, atsakykite į šiuos klausimus:
Intuityvus „ne“ arba „blogai“ (nekeiskite atsakymų)
• Kažkas čia ne taip!
• Atrodo, kad tai pernelyg sudėtinga, apima sunkumas.
• Jaučiu nepaaiškinamą ir nematomą pasipriešinimą, atrodo, lyg kažkas mane stabdytų.
• Noriu iš čia ištrūkti. Man tai nepatinka.
• Išorėje nuolat atsiranda vis naujų kliūčių ir problemų.
Intuityvus „taip“ arba „gerai“ (nekeiskite atsakymų)
• Galvodamas arba veikdamas pajaučiu lengvumą ir džiugesį.
• Tai jaučiu kaip labai paprastą dalyką.
• Apima jausmas, kad man kažkas padeda.
• Aš noriu ten. Man tai patinka.
• Išorėje, lyg mostelėjus burtų lazdele, atsiveria vis naujos durys.
Galite visus šiuos klausimus puikiai pritaikyti ir susitikdamas su žmonėmis. Pažiūrėkite, kaip jaučiatės, kai plėtojasi jūsų santykiai.
Jeigu negalite suvokti aiškios krypties arba atsakymo, gali būti, kad šią akimirką jūs visiškai nieko nenorite daryti. Paklauskite savęs: ar iš tiesų aš kaip tik dabar turiu priimti sprendimą? Koks bus jausmas, jei dabar nuspręsiu visa tai atidėti iki to laiko, kol aiškiai pajausiu?
2. Veikite dabar – kuo greičiau darykite tai, ką norite patirti
Jeigu tik galima, jokiu būdu neatidėkite savo gyvenimo tolimai ateičiai. Dažnai tai veikia kaip prakeiksmas. Jausmai nori būti patirti dabar – jie lyg vaikai: jeigu pernelyg dažnai juos guosite, jie taps labai nelaimingi. Arba paprasčiausiai baigsis tam skirtas laikas.
Nepavykęs sandoris su gyvenimu
Michaelis ir Astrida, dvidešimtmečiai Ekonomikos fakulteto studentai, susipažino universitete. It žaibas trenkė abipusė meilė. Net po kelerių metų juodu buvo tvirtai įsitikinę, kad drauge praleis visą gyvenimą. Abu jautė vienas kitam tokią stiprią meilę, susipynusią su laisvės ir nuotykių troškimu, kad štai ką susitarė: kiekvienas įgis puikų išsilavinimą ir padarys stulbinamą karjerą. Iki keturiasdešimt metų visą savo energiją ir laiką skirs karjerai, užsidirbs ir susitaupys kuo daugiau pinigų. Su šiuo kapitalu nuo keturiasdešimties iki pat senatvės galės gyventi kartu ir mėgautis meile taip, kaip jie abu įsivaizdavo savo svajonėse. Toks buvo jų planas ir kaip tik taip jie darė. Juodu daug dirbo, neišlaidavo, taigi turtas augo. Deja, trisdešimt aštuonerių Astrida žuvo avarijoje.
Patirkite savo išsvajotus jausmus čia ir dabar. Žinoma, jūs ir toliau galite turėti tikslų, kurti planus ir siekti įgyvendinti savo troškimus. Galite patirti vis naujų išgyvenimų. Tik nenukelkite jų į ateitį nuskriausdamas savo dabartį. Dabartis yra vienintelis dalykas, kurį iš tiesų turite.
Jeigu savęs klausinėjate, kodėl taip nutiko…
Galbūt jūs ir pats patyrėte, kad ne itin gera mintis atidėti laimę ateičiai. Staiga mylimas žmogus, su kuriuo planavote patirti laimę, paprasčiausiai dingsta. Aišku, jūs abu troškote tik gera ir patys nesuvokiate, kodėl taip nutiko.
Galbūt taip įvyko dėl to, kad abu ieškojote meilės ateityje, nesuvokdami, jog meilė gali gyvuoti tik dabartyje. Taigi nebuvo įmanoma ten jos rasti. Vienas iš jūsų, o gal ir abu puoselėjote tuščią iliuziją. Galbūt buvote patikėję istorija, kad kažkur kitur – šalia kito žmogaus arba kitu laiku – gali egzistuoti kokybiškesni jausmai. Daugiau meilės. Daugiau išsipildančių svajonių. Nepaprastas saugumas. Taip mąstydami atidedate tai, ką galėtumėte patirti vienas su kitu šią akimirką.
Visai nesvarbu, kokie yra jūsų santykiai su kitu žmogumi, gali atsirasti ir daugiau meilės, ir vis naujų ryškių išgyvenimų – kiek tik pageidausite. Ir jūsų jausmai kaip tik šiam žmogui ir jo jums vis stiprės. Tereikia vienos sąlygos: kad abu partneriai tai žinotų ir abu šito norėtų.
Jeigu jūsų partneris neatsiveria – nelaukite jo! Laukdamas pajaustumėte stygių ir uždarumą, o jūsų širdies magnetas pradėtų spinduliuoti nepasitenkinimą ir šaltumą.
Mes gyvename ne tam, kad pasiektume kokių nors rezultatų, bet tam, kad patirtume išgyvenimų.
Norint ką nors pakeisti visuomet reikia išdrįsti žengti pirmą žingsnį. O kartais netgi antrą ir trečią. Tai ne bėda, nes jūs žinote, kad kiekvieną žingsnį žengiate sau. Jūs tai darote tik dėl savęs, nenorėdamas ilgiau būti narve. Vis labiau atsiverkite meilės savo paties gyvenimui jausmui. Tam jums nereikia partnerio. Likite su savimi ir suteikite sau tai, ko laukiate iš kito žmogaus. Kartais gali įvykti tikras stebuklas.
„Prabėgusi meilė yra tik prisiminimas. Ateities meilė yra svajonė arba troškimas. Mes galime iš tiesų mylėti tik čia ir šiandien.“
Mahatma Gandhis,
pacifistas ir kovotojas už žmogaus teises,
1869 10 02 Porbandare, Indijoje – † 1948 01 30 Delyje
3. Išgykite dėl meilės – matykite tai, kas iš tiesų yra čia
Apsisprendęs ilgiau savęs neskaudinti ir nelaikyti savo širdies po užraktu, jau nelauksite, kol kas nors ateis ir užkariaus jūsų širdį. Ką tokiais jausmais „įdedate“ į savo magnetą, tą ir pritraukiate. Jei laukiate, kol kas nors atvers jums širdį, ateis žmogus, laukiantis, kol kitas atvers jo širdį. Tada ničnieko neįvyks. Arba ateis žmogus, kuris visais įmanomais būdais mėgins atverti jūsų širdį, o tai nėra itin malonu.
Verčiau užkariaukite save pats. Kuo labiau trokšite pajausti kito žmogaus esmę, tuo dažniau ateis tokie, kurie taip pat norės pajausti jūsų esmę.
Susipažinęs su kitu žmogumi turėsite rinktis. Galite tik paviršutiniškai suvokti šį susitikimą: jūs klausotės pasakojimų, matote vyksmą ir elgesį lygindamas su savo vaizdiniais ir svarstote, ką galėtumėte gauti iš kito žmogaus. Arba galite pabandyti pajausti, kas dabar dedasi jūsų viduje. Kaip jūs jaučiatės? O kaip jaučiasi kitas žmogus? Ar jis nesaugus, ar bijo? Ar patiriate tokius pat jausmus? Jūs abu pritraukėte vienas kitą, kad pajaustumėte patys save.
Trokšti sužinoti ateitį yra tas pat, kas šiltą pavasario dieną sėdėti parke ant suoliuko, mėgautis ledais ir kvaršinti galvą klausimais apie gyvenimo prasmę. Tai tikras absurdas.
Pasitikėkite savo gyvenimu
Tikra tiesa – jūs jau dažnai buvote atvėręs savo širdį, o kiti žmonės nuolat jus įskaudindavo. Labai ilgai negavote to, ko laukėte, ir tai suteikė jums skausmo. Jūs daug davėte – visą savo meilę – o galiausiai ne tik nieko už tai negavote, bet ir buvote paliktas. Jums netgi atrodydavo, kad pats Visagalis nuolat baudžia jus už meilę.
Galbūt dabar jus kamuoja jausmas, skatinantis pasirinkti vieną iš dviejų: arba užsidaryti, kad daugiau nebūtumėte įskaudintas, arba vėl rizikuoti ir atverti savo širdį, nors ir šįkart galite būti įskaudintas. Galbūt netgi bandėte kartu ir atsiverti, ir saugotis, bet pastebėjote, kad taip išties tikrai meilei rastis tiesiog neįmanoma.
Veikiausiai tai neišsprendžiama dilema. Gal nusprendėte daugiau rimtai tuo neužsiimti, o verčiau mėgautis malonia draugija ir atsiduoti darbui. Galbūt netgi padarėte išvadą, kad pasaulyje nėra tokio žmogaus, kuris galėtų įteikti jums tokią įvairių ir stiprių jausmų puokštę, kokios trokštate. Arba nusprendėte, kad tai, kas geriausia, – jau praeityje.
Kad ir kaip norėtumėte sau pasiteisinti, vis dėlto kažkur pačiame jūsų širdies kamputyje kiūto liūdna neišsipildžiusi svajonė, nes pats nenorite ja patikėti.
Dabartį pajauskite kaip kelią į meilę
Visą šią konfliktinę situaciją su „širdies atsivėrimu“ ir „apsisaugojimu“ ant patirtų išgyvenimų pamato sukūrė jūsų mintys. Kol svarstysite, ar atsiverti, ar saugotis, tol nebus įmanoma rasti tinkamo sprendimo, nes vien tik tokios mintys jau yra didžiulė problema.
Galite tai patikrinti: įsivaizduokite priešais save žmogų, prie kurio negalite apsispręsti, ar labiau atsiverti, ar labiau saugotis. O dabar minčių žaidimas: pabandykite patirti, kaip jaustumėtės tiksliai žinodamas, kad širdis negali nei atsiverti, nei užsiverti. Tarkime, kad kaip tik taip ir yra. Ką tada jaustumėte? Patirkite tai.
Vidinė ramybė, džiaugsmas arba palengvėjimas, kurį galbūt dabar patiriate, atsiranda dėl to, kad jūs visa savo esybe esate dabartyje. Tiesiog nuraminote pernelyg įsiaudrinusias ir jus žeidžiančias mintis. Jeigu tokios būsenos susitiktumėte su kitu žmogumi, jis pažintų jus kaip dvasiškai tvirtą žmogų. Ir jūs pats suvoktumėte kitą žmogų tokį, koks jis iš tiesų yra tą akimirką.
Sprendimas jūsų širdžiai ir meilei
• Nuspręskite daugiau nebūti savo praeities auka.
• Nuspręskite, kad nenorite žinoti, ką galite gauti iš kito žmogaus, – susitikęs su juo jūs trokštate patirti jausmų.
• Neieškokite „partnerio“ ar kitokių naudos davėjų – ieškokite jausmų ir potyrių priimdamas kitą žmogų tokį, koks jis iš tiesų yra. Pasidomėkite, ką jis mėgsta, ką dabar jaučia, ko trokšta, kokie jo ateities planai.
• Mažiau kalbėkitės apie praeitį, ypač tada, kai paliečiami skausmingi santykiai. Priešais jus esantis žmogus taip pat visa tai patyrė ir, jeigu šią temą paversite svarbiausia, tučtuojau suaktyvinsite seną jausminę patirtį ir ją „įrašysite“ į savo magnetus.
• Mažiau lyginkite, daugiau stebėkite.
• Leiskite sau tam tikromis temomis neturėti nuomonės, bet domėkitės kito žmogaus požiūriu. Dažnai daug įdomesnis už jo supratimą yra klausimas, kodėl jo nuomonė kaip tik tokia.
• Patirkite prabangą visiškai nesirūpindamas tam tikrais dalykais ir pajausite, kaip jus apima nepaprasto grožio ir laisvės pojūtis.
Vienas kitą suvokdami visų pirma kaip žmones ir tik paskui kaip vyrą ar moterį, atliekančius tam tikras funkcijas tam tikroje istorijoje, pradėkime kalbėtis širdies kalba. Tada susitikdami mažiau galvosime apie tai, ką galėtume vienas iš kito gauti, ir daugiau jausime, kas čia iš tiesų priešais mus sėdi ir kas vyksta žmogaus akims nematomame lygmenyje. Tuo pat metu mes patys pajausime, kaip čia sėdime ir jaučiame kitą žmogų. Ir taip gausime apskritai pačią didžiausią dovaną: meilę tam, kas nutinka kaip tik šią akimirką.
Pradėkite skirti savo praeičiai ne tokią didžiulę reikšmę. Kuo dažniau kreipsitės į savo sąmonę klausinėdamas, kur dabar esate, ką dabar jaučiate, su kuo dabar būnate ir ką dabar patiriate, tuo aiškiau suvoksite, kad iš tiesų jūsų praeitis visiškai nesvarbi. Tai, ką dabar patiriate, yra vienintelis dalykas, kurį jūs turite.
Kuo aiškiau tai pajausite, tuo drąsiau atversite savo širdį meilei.
Meilės ir gyvenimo dabar pagrindas ir prasmė Pagrindas
• Meilę pajausti galima tik čia ir dabar. Meilės prisiminti neįmanoma. Yra tik prisiminimai, kurie pažadina meilę. Galite tuo įsitikinti stebėdamas, kaip tučtuojau išblanksta meilės jausmas vos tik išnyksta prisiminimai.
• Jausmai negali būti nukeliami į ateitį. Ar apskritai kam nors pavyko tai padaryti? Viltis patirti meilę kada nors ateityje atima iš mūsų galimybę patirti meilę čia ir dabar.
• Jūsų poveikio jėgą sudaro jūsų jausmai. Jeigu visus jausmus nukeliate į ateitį, dabar jaučiate gerų jausmų stygių. Ką pritrauks šis trūkumas?
Prasmė
• Suvokimo prasmė, kad meilė nepažįsta praeities ir ateities, yra tai, jog jūs jaučiate save čia ir dabar, priimate žmones ir įvykius tokius, kokie jie iš tiesų yra.
Kuo labiau galite dabar mylėti ir mėgautis tuo, ką turite, – nes tai yra vienintelis dalykas, ką jūs iš tiesų turite, – tuo daugiau laimės patiriate ir skleidžiate iš savo širdies magneto.
Dešimtos paslapties žinių apibendrinimas
• Ar pastebite savo gyvenimo knygoje skyrius, kuriuose užmezgęs tuometinius santykius su kitu žmogumi laukėte geresnės ateities? Kaip dažnai pavykdavo tai padaryti? Kaip dažnai viskas susiklostydavo visiškai kitaip, nei tikėjotės?
• Ar stebite žmones, kurie nuolat planuoja ir tikisi geresnės ateities arba dirba atkakliai jos siekdami? Kokia jūsų nuomonė apie tokius žmones? Ar jie sužadina išties gerus jausmus? Ar norėtumėte toks būti?
• Jūs žiūrite į žmogų, visa širdimi atsidavusį kūrybinei veiklai, pavyzdžiui, tapantį arba muzikuojantį. Kaip jaučiatės šalia jo? Ar jaučiate, kad vien tik stebint žmogų, gyvenantį visavertį gyvenimą čia ir dabar, jus apima tokia pat nuotaika? Kuo geriau išmokstate mylėti kiekvieną savo gyvenimo akimirką, tuo labiau užkrečiate meile ir aplinkinius žmones.
Kaip iš naujo sureguliuoti savo širdies magnetą
• Atsiduodamas nemaloniems prisiminimams žadinate jausmus, kuriems kilti dabar jau nėra jokio pagrindo. Jūs programuojate savo magnetą, kad jis ir toliau trauktų žmones ir įvykius, skatinančius panašius jausmus.
Geriau raskite buvusioje situacijoje teigiamų dalykų. Jų visados yra. Pavyzdžiui, jūs įveikėte praeityje nutikusios istorijos sunkumus. Be šios patirties nebūtumėte tapęs tuo, kas šiandien esate.
• Atsiduodamas gražiems prisiminimams ir jausdamas, ką praradote, dabar į savo širdies magnetą „įrašote“ praradimo jausmus.
Geriau matykite puspilnę nei pustuštę savo gyvenimo stiklinę. Pabandykite priprasti nuolat prieš save matyti puspilnę stiklinę ir mėgaukitės iš naujo atrandamomis dabarties dovanomis.
• Ar radote savyje „vidinį altorių“, ant kurio it sudžiūvusios gėlės kiūto praeities epizodai arba buvęs širdies draugas? Tai sulaiko visas permainas. Sugriaukite tą altorių ir apsispręskite gyventi tikrąjį gyvenimą, kuris kiekvieną akimirką nuolat prasideda iš naujo.
• Ramiai paklauskite proto patarimo, bet vis labiau įsiklausykite į jausmus. Taip surasite jį – tik jums vienam skirtą kelią į įvairiapusišką ir džiaugsmo kupiną gyvenimą.
Laimingos kelionės!
Veidrodžio apreiškimai
Temos…
…galimos priežastys jūsų širdies magnete…
…ir būdai, padedantys dvasiškai išsilaisvinti, naujai sureguliuoti širdies magnetą
Stebėjimas – kas man krinta į akį?
Supratimas – koks mano vidinis „filmas“?
Pasikeitimas – koks mano naujasis sprendimas?
Aš traukiu nepatikimus arba prisirišti bijančius partnerius. Be to, jaučiu didelę prisirišimo prie kito žmogaus baimę. Kartu ilgiuosi artumo.
• Užmezgęs santykius su kitu žmogumi išsigąstu, kad prarasiu savo laisvę. Nenoriu būti kito žmogaus nuosavybė. Bijau prarasti save per kitą žmogų.
• Blogas sąvokos „laisvė“ supratimas.
• Bijau, kad nesusidorosiu su meilės ryšio keliamais reikalavimais.
• Partneris, kurį taip pat kankina prisirišimo baimė, nekelia pavojaus, kad staiga pareikalaus rimtų santykių.
• Man iš tiesų daug labiau patinka nuolatiniai naujos pažinties nuotykiai nei tvirtas ilgalaikis meilės ryšys.
• Suvokimas, kad kol esu priverstas nuolat saugoti savo laisvę ir ją rodyti, nesu laisvas. Esu laisvės idėjos vergas.
• Supratimas, kad niekas niekam negali laisvės nei suteikti, nei atimti. Laisvė atsiranda, kai žmogus suvokia, kad visuomet lemiamą žodį taria jis pats.
• Suvokimas, kad nuoširdžiai mylint galima pajausti ir laisvę, ir kito žmogaus supratimą.
• Supratimas, kad tikra laisvė reiškia visišką atsidavimą meilei, o ne įsipareigojimų skaičiavimą.
• Suvokimas, kai man atrodo, kad kitas žmogus reikalauja, iš tiesų jis tik pasakoja savo asmeninę istoriją apie artumą ir žmonių santykius. Tai nevaržo niekieno laisvės – tai viso labo tik istorija.
Traukiu bijančius prisirišti partnerius, nors man nepaprastai patinka stiprūs meilės ryšiai ir aš tiesiog gyvenu dėl jų.
• Mano širdyje slypi praradimo baimė. Ji pritraukia partnerius, bijančius prisirišti (priežastis – praradimo baimė). Todėl norėčiau kuo skubiau ir kuo stipriau patirti meilę, nes tik taip tikiuosi apsisaugoti nuo vienišumo ir baimės būti paliktas.
• Nedrausti sau patirti praradimo baimės, nes tai visiškai normalu. Tai yra beveik visų žmonių didžiausia baimė ir todėl laikoma „normalia“.
• Suvokimas, kad mes patys nuolat turime nuspręsti, ar užsidaryti ir taip nepatirti meilės, ar sukaupus drąsą vėl atsiverti, nes gyvenimas be meilės ir artumo yra beprasmis.
Traukiu žmones, kurie man meluoja.
• Aš atmetu (smerkiu) melą, nes… (tėvai, buvęs partneris ir t. t.).
• Įsitikinau, kad ir aš pats tam tikrose situacijose esu linkęs sakyti ne visą tiesą. Ši savybė mane trikdo ir todėl nepaprastai susierzinu, kai ji būdinga ir kitam asmeniui.
• Suvokimas, kad absoliuti teisybė yra iliuzija. Yra tik požiūriai, o kiekvieno žmogaus nuomonė skiriasi nuo kitų.
• Žmonės yra tokie, kokie yra, jie daro tai, ką daro. Nėra žmogaus, visados sakančio tiesą. Kas aš toks, kad galėčiau nurodinėti, koks turi būti kitas žmogus?
• Suvokimas, kad kiekvienam žmogui, taip pat ir man, būdingas didesnis ar mažesnis procentas tam tikrų įgimtų savybių. Aš irgi galiu būti visoks: mielas arba piktas, korektiškas arba nekorektiškas, sąžiningas arba nesąžiningas, drąsus arba bailus ir t. t. Tai yra mano kaip žmogaus būties dalis, o ne yda.
Traukiu žmones, nežinančius, ko jie patys nori, pavyzdžiui, neapsisprendžia prisipažinti man apie savo jausmus.
• Mano paties netikrumas arba nesupratimas dėl to, ko noriu arba kas galėtų nutikti, jei pats priimčiau aiškius sprendimus.
• Baimė būti atstumtam arba prarasti meilę, nes iš tiesų aš esu tik toks, koks esu.
• Aš nepriimu sprendimų už kitą žmogų ir laukiu, kol jis pirmas prisipažins.
• Apsispręsti, apsispręsti, apsispręsti! Ne „prieš“ ką nors, bet „už“ ką nors. Ypač už (išsirinktą) žmogų, meilę, jausmus, džiaugsmą, savo gyvenimo vertybes. Ir stebėti. Nuolat jausti, kad viskas yra padarinys savo – sąmoningai ar nesąmoningai pasirinktų – sprendimų. Taip mintys tampa aiškios, o tai pritraukia suprantamai mąstančius žmones arba paskatina juos aiškiau mąstyti ir veikti.
Traukiu žmones, tik vaidinančius jausmus.
• Aš pats truputį vaidinu jausmus, nes nepaprastai trokštu jų patirti.
• Apsimetinėju vildamasis juos paskatinti atsakyti man tokiais pat jausmais.
• Stebėti, kaip kiti žmonės daro lygiai tą patį. Nesmerkti, o pabandyti pajausti, koks iš tiesų yra kitas žmogus, pažvelgti anapus jo atliekamo vaidmens. Ir pamėginti suprasti: kodėl jis tai daro? Ko jis bijo? Ko jis iš tiesų ieško? Tai darydamas aš kartu labiau suprantu ir save.
Mano gyvenimas – nesibaigiančių nemalonumų virtinė.
• Įsitikinimas, kad esu sunkus žmogus.
• Nuostata, kad reikia išmokti su manimi elgtis.
• Įsitikinimas, kad turiu tokių problemų, kokių neturi kiti.
• Įsitikinimas, kad gyvenimas susideda iš užduočių, kurias dera išspręsti.
• Įsitikinimas, kad yra laimingas atsitiktinumas ir nesėkmė.
• Žinojimas, kad kiekvienas šis įsitikinimas yra magneto traukos jėgos priežastis, o ne rezultatas. Kol taip yra, viskas ir toliau liks po senovei.
• Kiekvienas iš šių įsitikinimų yra tik dar viena minčių sukurta istorija. Praktiškai nė vienas šis įsitikinimas nepasirodytų esąs teisingas, jei tik iš tiesų pabandytume jį patikrinti. Dėl ko šie įsitikinimai atsirado? (Dėl tėvų, partnerių ir t. t.).
• Šalin nuo problemų, pirmyn prie įvykių, kurie susideda iš priežasties ir pasekmės.
• Suvokimas, kad prabėgę įvykiai yra tik prisiminimai. Aš galiu nuolat apie juos galvoti arba palikti ten, kur jie yra, ir mąstyti apie savo gyvenimą nuo dabar. Kiekvieną akimirką iš naujo pradedu savo gyvenimą.
Mano meilės ryšiai dažniausiai labai įspūdingi, neretai dramatiški arba sudėtingi, bet galiausiai jie man nieko gera neduoda.
• Įsitikinimas, kad tikrą meilę būtinai lydi dramatiški jausmai.
• Įsitikinimas, kad harmonija nuobodi.
• Įsitikinimas, kad kūną varstantys šiurpuliai (baimė) turi kažką bendra su meile, o kai jų nėra, vadinasi, meilė ne tokia ir stipri.
• Užsirašyti (!) savo įsitikinimus. Ir patikrinti, ar tai, ką aš manau, tikrai tiesa.
• Užsirašyti savo tikslus. Ko iš tiesų noriu? Kokios turėtų būti tobulo meilės ryšio ypatybės? Kaip jis turėtų vykti, kad man atrodytų esąs gana geras ir būčiau pasiruošęs susieti su kitu savo gyvenimą? Taip pat ir vėliau, po keliolikos mėnesių ir kasdienybėje. Ką esu pasiruošęs savo gyvenime pakeisti, kad padaryčiau įmanomą puikią partnerystę?
• Ar iš tiesų bus gerai, jei tobulėsiu kartu su savo pasirinktu žmogumi, dalysiuosi su juo erdve ir laiku?
Mano gyvenime ir / arba santykiuose dažniausiai vyrauja tikra maišatis.
• Nėra vidinio aiškumo, nepriimami sprendimai, nėra ryžtingų veiksmų.
• Per mažai jaučiama: kodėl aš čia esu ir ką konkrečiai noriu patirti.
• Iš tiesų aš nesu visiškai laisvas. Galbūt vis dar pernelyg smarkiai esu prisirišęs prie buvusių meilės santykių prisiminimų.
• Susitvarkyti! Priimti sprendimus visose savo asmeninio gyvenimo srityse, nesvarbu, kokie santykiai su kitu žmogumi. Kaip atrodo mano butas? Mano darbo vieta? Ar aš keliu maišatį, ar esu savo gyvenimo kūrėjas?
• Pasistengti suteikti savo gyvenimui aiškumo. Ar žinau, ko apskritai noriu? Užsirašyti savo norus. Kai kurios vizijos skamba labai gražiai, tačiau praktiškai yra neįgyvendinamos, nes prieštarauja pačios sau. Išsiaiškinti, ar iš tiesų įmanoma įgyvendinti šią idėją. Kur slypi prieštaravimai? Priimti naujus sprendimus!
• Patikrinti vidinę erdvę. Ar ji yra? Ar ji laisva?
• Traukiu žmones, kurių labai savotiška elgsena, o ją išsiaiškinu kaip mano asmens nevertinimą.
• Traukiu žmones, kurie bendraudami pradeda rodyti vis daugiau manierų, o jas aš atmetu.
• Kažkada stebėtą kitų žmonių elgseną paverčiau reikšmingu asmeniniu atmetimo simboliu (vidinis „filmas“).
• Apie žmones griežtai sprendžiu pagal jų elgseną ir atmetu arba priimu ją. Aš dažnai ką nors smerkiu.
• Patikrinti, ar tiesa, kad ši elgsena visuomet simbolizuoja tai, ką aš manau. Ką kito žmogaus požiūriu ji dar galėtų reikšti? Tarkime, kad kitas žmogus mane gerbia ir vertina, tad kodėl jis šitaip elgiasi?
• Kas būtų, jeigu žmogus, kuris, mano įsitikinimu, išties nepaprastai mane myli, nesąmoningai pradėtų elgtis kaip tik šitaip? Ar tai būtų labai blogai? O galbūt aš tokią elgseną netgi pamėgčiau, nes myliu šį žmogų?
• Mėgstu tvirto charakterio žmones, tokius ir traukiu, tačiau paskui jie mane žemina.
• Traukiu žmones, kurie nori mane valdyti arba prieš mane smurtauti.
• Žaviuosi žmonėmis, sugebančiais daugiau už mane.
• Aš labai aiškiai ką nors savo atmetu (pavyzdžiui, kūną).
• Nebenoriu turėti šalia savęs neįspūdingo, bejėgio partnerio.
• Suvokimas, kad joks žmogus pasaulyje nėra vertingesnis už mane. Yra žmonių su tokiomis charakterio savybėmis, kurios, kaip jaučiu, galėtų mane papildyti, padrąsinti arba galėčiau iš jų daug ko pasimokyti.
Užsirašyti ir apsvarstyti, kodėl, kur, kada būnu ar buvau stiprus žmogus.
• Kuo daugiau aiškumo mintyse! Kokios mano menamos silpnos charakterio savybės ir ką aš pats mąstau apie jas? Kas iš mano būdo man nepatinka? Kodėl? Ar aš apskritai neklystu jį vertindamas? Tarkime, kad toks, koks esu dabar, aš iš tikrųjų esu tobulas… Galbūt tada menami mano trūkumai iš tiesų pasirodytų esą visai ne trūkumai, o netgi savotiška mano stiprybė?
• Kodėl man patinka despotai arba „stiprūs“ žmonės? Kaip jaučiuosi šalia jų?
Norėčiau pritraukti itin vyriškus partnerius / moteriškas partneres, tačiau mano norai išsipildo priešingai.
• Aš pats / pati save laikau ne itin vyrišku / moteriška.
• Vidinį jungiklį pasukti ties kita padala ir pakeisti savo širdies magneto poveikio jėgą. Nekeisti savo elgesio, bet tiesiog stebėti, kaip veikia vidinis jungiklis.
Norėčiau pritraukti itin vyriškus partnerius / moteriškas partneres, jie / jos ir ateina, tačiau veikiai mane palieka.
• Pajutęs tam tikrą kito žmogaus simpatiją man klausiu savęs: kodėl? Ir abejoju, kad jis iš tiesų rodo man išskirtinį dėmesį arba kad jo jausmai man nuoširdūs (savo vertė).
• Nuo tam tikros artumo / įsimylėjimo stadijos aš paverčiu savo partnerį „labai ypatingu“ (savo vertė).
• Pajausti meilę savo gyvenimui.
• Prisiminti ir jausti, kokiu gyvenimo skoniu nusprendžiau mėgautis ir, neatsižvelgiant į kitą žmogų, pajausti, kad jau pradėjau eiti savo gyvenimo keliu, vedančiu prie užsibrėžto tikslo.
• Pasinaudoti vidiniu jungikliu ir pakeisti širdies magneto poveikio jėgą. Nekeisti savo elgesio, bet tiesiog stebėti, kaip veikia vidinis jungiklis.